Mod Google Fotoğraflar Sınırsız,Orjinal kalite Depolama[ROOT]

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Herkese iyi forumlar. Bildiğimiz gibi google kendi cihazları(pixel vs) için google fotoğraflar uygulamasında sınırsız ve fotoğrafları orjinal kalitesinde depolama imkanı sunuyor.
Bende bu konuda kendi cihazımızı nasıl google cihazı gibi gösteririz onu anlatacağım. Konu içeriği yabancı forumlardan alıntılar ile hazırlanmıştır. K20 pro cihazımda denedim ve çalıştığını test ettim. Diğer cihazlar için deneyen arkadaşlarda yorum atıp bilgi verirlerse daga sağlıklı olur.
Bu işlem için 2 yöntem bulunuyor.
1. Yöntem:
-Ekte verdiğim nexus.xml dosyasını indirelim.
-Bu dosyayı kopyalamak için root dizinine erişebilen bir dosya yöneticisine ihtiyacımız var. Ben root explorer üzerinden anlatacağım.
-Root exploreri açıp,gerekli root izinlerini verdikten sonra nexus.xml dosyasını kopyala yapıp /system/etc/sysconfig klasörüne yapıştırın.
-Daha sonra root explorer'da kopyalama yaptıktan sonra dosya üzerine basılı tutup sağ üst köşede 3 noktaya bastıktan sonra ''permissions'' u seçelim.
-Karşımıza dosya izinleri açılacak burdan izinleri 644 (rw-r–r–) olarak ayarlayın
-Daha sonra telefonu yeniden başlatıp google fotoğrafların tüm verilerini temizleyin.
-Artık google fotoğraflarımız orjinal ve sınırsız kalitede :)

2.Yöntem:
-Bu yöntem için google play store'dan BuildPropapp uygulamasını indirip kuralım ve gerekli root izinlerini verelim.
-Uygulamayı açınca yazdığım değerleri tek tek bulup benim yazdığım gibi değiştirmeniz gerekecek.

*ro.product.model=Pixel 2 XL
*ro.product.manufacturer=Google
*ro.opa.eligible_device=true
değiştirdikten sonra uygulamayı kapatıp google fotoğraflar verilerini temizleyip telefonu kapatıp açmamız gerekiyor.
Yukarıda söylediğim gibi bende sorunsuz çalıştı. Farklı cihazda deneyen arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum. iyi forumlar :)

Mi 8 de ilk yöntem çalışıyor. İkinci yöntem çalışmıyor.[/QUOTE

Önemli hatırlatma
Doğrudur, faydalı ama kişiler 15 GB aşarsa sürede biterse verileriniz komple çöpe gider. O bakımdan çok önemli dosyalariniz toplamda 15 GB geçmese daha iyi olur. Kullanıcılarin zarar görmemesi için.

Yinede teşekkürler.

Not : İsterseniz Konunun k20 pro bölümünden mod lar bölümüne taşınmasinda fayda var. Her telefona uyumlu çünkü.
Verilerin gidip gitmeyeceği konusunda emin değiliz. Bu konuda sorumluluğunu kabul etmiyorum.

Ekli dosyalar

• nexus.xml
    1,5 KB · Görüntüleme: 407
Son düzenleme:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Bir defaya mahsus mu olacak bu işlemler ? Rom veya telefon değişikliğinde tekrar mı yapılması lazım?

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Bir defaya mahsus mu olacak bu işlemler ? Rom veya telefon değişikliğinde tekrar mı yapılması lazım?
Telefon değişikliğinde yeniden yapılması lazım. Fakat rom değişikliğinde verileri silmeden değiştirirseniz kalıcı olur.
Ayrıca bir telefon değişikliğinde yüklediğimiz dosyalar aynı kalite ve kalıcıdır. Sadece telefon değişimi yaptıktan sonra tekrardan yükleme kalitesi düşecektir.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
İşlemin olup olmadığını google fotograflar da nasıl/nereye bakıp anlayacağız ?

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
İşlemin olup olmadığını google fotograflar da nasıl/nereye bakıp anlayacağız ?
Google fotoğraftaki bir fotoğraf boyutu ile orijinal fotoğrafın boyutunu karşılaştırabilirsiniz hocam
Ayrıca bunu deneme fırsatım olmadı ama bildiğim kadarıyla normal cihazların 15Gb saklama alanı hakkı var bunda sınırsız.

Bizantions

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ümit
Cihazım
Xiaomi poco f1
Konular
1
Bir konuda danışmak istiyorum.
Xiaomi telefonlarda google cam çok iyi sonuçlar veriyor. Özellikle netlik ve kesinlik konusunda. Ama neden arka kamerada 12mp ön kamerada 5mp ustu ayar yok. Videoda uhd 60 fps var ama fotoda sınır var. Bunun sebebi nedir düzeltilir mi?

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Bir konuda danışmak istiyorum.
Xiaomi telefonlarda google cam çok iyi sonuçlar veriyor. Özellikle netlik ve kesinlik konusunda. Ama neden arka kamerada 12mp ön kamerada 5mp ustu ayar yok. Videoda uhd 60 fps var ama fotoda sınır var. Bunun sebebi nedir düzeltilir mi?

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam bu konu ile ilgili google camera uygulamasından devam edebilirsiniz.

Mturkmen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
M
Cihazım
Mi8
Konular
2
Mi 8 de ilk yöntem çalışıyor. İkinci yöntem çalışmıyor.

SercanZyn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan ÖZYÜN
Cihazım
Mİ 5 PRO
Meslek
ELEKTRİK VE ELEKTRONİK
Konular
11
Hocam benim bildiğim normal telefonlar için de google fotoğraflar sınırsız depolama sunuyor fakat kaliteyi biraz düşürüyor. Max kalite de yüklenmek istediğinizde 15 gb sunuyor diye hatırlıyorum.

Üst Alt