İpucu Google foto s.s lerden kurtulma

kadir34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa oğuz
Cihazım
Note 6 pro 4 64
Meslek
Satış danışmanı
Konular
66
Merhaba Arkadaşlar biliyorsunuz google fotoğraf ları çoğumuz kullanıyoruz yanlız yedekleme yapmasını istemediğiniz klasör leri seçtiğimiz halde bunu yapmadığı oluyor böylece özellikle ekran görüntüleri de yedekleniyor.
benim de uzun zamandır muzdarip olduğum bir konu olduğu için ve forumda bu konuda sorun yaşayan arkadaşlar için araştırdım ve bi uygulama ile bu olayı bitirmeye karar verdim uygulama için ekran videosu ekliyorum.
Ama kısaca yazayım ilk olarak telefonun dahili hafızasına istediğiniz bir isimde klasör oluşturun sd kart kullanıyorsanız oraya da olur sonra uygulamayı açalım
Uygulamayı açtığınız da artı ➕ işaretine basıp ilk önce dahili hafıza dcm scrennshots klasörünü seçelim ikinci olarak da taşınmasını istediğimiz klasörü seçelim sağ üstten kaydet diyelim tamamdır. Artık her aldığınız ekran görüntüsü otomatik olarak sizin istediğiniz klasöre gidecek.
Bunu başka işlemler için de yapabilirsiniz uygulama play store de mevcut ama sanırım ben kurmuştum full versiyon istedi isteyen nette full apk yı bulabilir yada satın alabilir
Uygulama play store linki

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-03-12-00-41-12-747_net.noople.autotransfer.lite.jpg
    Screenshot_2020-03-12-00-41-12-747_net.noople.autotransfer.lite.jpg
    128,4 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenrecorder-2020-03-12-00-29-45-7.mp4
    11,4 MB · Görüntüleme: 40

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Google Photos, DCIM klasörü altındaki her şeyi yedekler. Kullanıcıya seçim yaptırmaz. Kullanıcılar, Resim/Video otomatik yedeklemesi için DCIM dışındaki klasörleri seçebilir ya da seçmeyebilir. Bu uygulama, aldığınız ekran görüntü ve videolarını DCIM altında bulunan ekran alıntısı klasörü olan Screenshot klasörü yerine kendi seçtiğiniz ve yedekleme yaptırmadığınız klasöre kaydedilmesini sağlıyor. Aslında hangi dosyanın nereye kaydedileceğine dair bilgiler olan dosya bulunup içinde de screenshot klasörü değiştirilebilse hiç 3. taraf uygulamalara gerek kalmaz.

kadir34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa oğuz
Cihazım
Note 6 pro 4 64
Meslek
Satış danışmanı
Konular
66
Google Photos, DCIM klasörü altındaki her şeyi yedekler. Kullanıcıya seçim yaptırmaz. Kullanıcılar, Resim/Video otomatik yedeklemesi için DCIM dışındaki klasörleri seçebilir ya da seçmeyebilir. Bu uygulama, aldığınız ekran görüntü ve videolarını DCIM altında bulunan ekran alıntısı klasörü olan Screenshot klasörü yerine kendi seçtiğiniz ve yedekleme yaptırmadığınız klasöre kaydedilmesini sağlıyor. Aslında hangi dosyanın nereye kaydedileceğine dair bilgiler olan dosya bulunup içinde de screenshot klasörü değiştirilebilse hiç 3. taraf uygulamalara gerek kalmaz.
Bunun için araştırma yaptım ama bulamadım nerededir nasıldır bilmiyorum bilen varsa buraya yazabilir

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bunun için araştırma yaptım ama bulamadım nerededir nasıldır bilmiyorum bilen varsa buraya yazabilir
Ben de bilmiyorum maalesef. Bilen birisi yazarsa DCIM altına atılan bir çok klasör farklı yerlere alınabilir.

kadir34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa oğuz
Cihazım
Note 6 pro 4 64
Meslek
Satış danışmanı
Konular
66

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Sanırım google fotoğraflar uygulamasını edit yapmak gerekiyor
Bu çok zor olacaktır. Çünkü Photos'ta DCIM haricindeki tüm klasörler cihazdan okunuyor. Yani bu bir değişken, apk içinde belirtilen bir şey değil. DCIM değişirse olabilir ama o zaman da anlamı kalmayacaktır.

Üst Alt