Yardım Google Dialer yerine Xiaomi Dialer kullanmak

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Yeterince deneyiminiz yoksa Rom atmanızı şimdilik tavsiye etmem. Bence kurulu düzeninizi bozmayınız.

Başka bir Rom atmak için önce telefonunuzun '' Bootloader '' kiliti' nin açılması, ondan sonra '' Twrp '' ve '' Magisk '' kurulması gerekiyor.

Bu aşamalardan geçtikten sonra Rom kurulumuna geçilebilir. Bunun iki methodu vardır :
1.) '' zip '' uzantılı bir Rom kurma ( Recovery Rom kurulumu )
2. ) '' tgz '' uzantılı bir Rom kurma ( Fastboot Rom kurulumu )

Bu 2 method birbirinden farklıdır.

- Recovery Rom kurulumunda imei' nin silinme riski yoktur.

- Fastboot Rom kurulumunda ise imei' nin silinme riski vardır, ancak dikkatli ve deneyimli biri imei' yi koruyarak kurulumu yapabilir.

Siz şu anda bu aşamaların hiç birinde değilsiniz ve anladığım kadarı ile yeterince bir deneyime de sahip değilsiniz. Hata yapıp çok üzülebilirsiniz, hatta telefonunuz bir olasılık '' Hard Brick '' bile olabilir.

Tüm bunları düşünerek düzeninizi bozmanızı istemem. Son karar tabii ki sizindir, siz bilirsiniz. Kararınıza saygı duyarım. Size ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum, daha fazla maalesef olamıyorum.
Bu kadar uzun ve bu yanlış mesajı nasıl yazabildiniz... Bilmiyorsanız yazmayın, yazmamak zor değil. Mesajı raporladım umarım silerler de forumda bilgi kirliliği olmaz.

Google Dialer'den mennun değilim. Xiaomi dialer kullanmak istiyorum. (Ses kaydedice de lazım.) Gereksiz google uygulamalarini da kaldirabilecegim en iyi rom hangisi? Link verebilir misiniz? Telefonum tr garantili rom atsam imei sorun yasar miyim?
Xiaomi dialer resmi romlar arasında sadece Endonezya romlarda var.

MIUI tabanlı custom romların ise hemen hemen tamamı Xiaomi Dialer kullanıyor.

Ancak rom değiştirmek için bootloader kildini açmanız gerekli ve kilidi açarsanız cihazınız garanti dışı kalacaktır. Eğer garanti dışı kalmasını göze alıyorsanız bootloader kilidini açmanız yeterli. Üst mesajda yazıldığı gibi magisk kurmanıza gerek yok. TWRP kurmanız ise zorunlu değil.

Resmi rom geçişi yapacaksanız kilidi açtıktan sonra fastboot modeunda mi flash ile rom yükleyebilirsiniz.

Custom rom kurulumunda ise ADB kurabilir, TWRP üzerinden yükleyebilir, -eğer xiaomi.eu- romu kuracaksanız- fastboot ile kurulum yapabilirsiniz.

Cihazınız Türkiye cihazı olduğu için IMEI gitmeyecektir, rahat olabilirsiniz.

onur17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
mi5 prime
Konular
3
Burada root vs olmadan endonezya romu yüklemenin kolay bir yolu anlatılıyor.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

adeko42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Xiaomi Mi 13T
Konular
1
Burada root vs olmadan endonezya romu yüklemenin kolay bir yolu anlatılıyor.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
mi13T'de denedim olmadı paket doğrulanamadı hatası verdi.

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Uzun süredir Xiaomi kullanan biri olarak bence Google dialer daha iyi
Mi dialer kullanmak isteyenler de, google dialer'in daha iyi olduğunu biliyor.

Ancak, mi dialer kullanmak isteyenler; google dialer'de olmayan bazı özelliklerin, "mi dialer"de var olduğunu bildiği için, "mi dialer" kullanmak istiyorlar.

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
mi13T'de denedim olmadı paket doğrulanamadı hatası verdi.
Hocam global sürüme maalesef apk olarak artık kurulamıyor. root ile kurmanın bazı yolları var ama bazı fonksiyonları hatalı çalışıyor mesela biri sizi arayınca ekrana arama gelmiyor sadece zil sesi geliyor sizin bildirim cubuğundan yanıtla demeniz gerekiyor, ses kaydedici vs. çalışmıyor. en stabilini kurmak istiyorsanız endo, tayvan veya eu rom geçin

buradan indirip mi flash ile kurabilirsiniz hatasız stabil bir şekilde yüklü olarak gelir.

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
12 pro+ 5g
Meslek
Tekniker
Konular
99
Mi dialer kullanmak isteyenler de, google dialer'in daha iyi olduğunu biliyor.

Ancak, mi dialer kullanmak isteyenler; google dialer'de olmayan bazı özelliklerin, "mi dialer"de var olduğunu bildiği için, "mi dialer" kullanmak istiyorlar.
Bana bir özelliğini söyler misin ekstra

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Bana bir özelliğini söyler misin ekstra
Mesela; benim için en pratik özelliği, mi dialer'i açtığım zaman, kişinin kullandığı telefon numarasının aynı zamanda whatsapp numarası da olup - olmadığını görebiliyordum. Whatsapp numarası ayrı ise, onu da görebiliyorum, mi dialer uygulamasında...

Bu neden gerekli ? Benim gibi yurtdışında yaşayanların whatsapp numarası ile yurtiçi telefon numarası ayrı olabiliyor. Yani işin özeti; mi dialer'e girince, hangi numaradan arayacağımı pratikçe görebiliyorum.

Değindiğim bu özellik, benim istifade ettiğim bir özelliklerden biridir. Bu özelliğin dışında, istenilen numarayı, karşı tarafa haber vermeden kaydetme özelliği de var. Bazı kullanıcılar da, sırf bu özellik için mi dialer kullanmak istiyor.

Yani mi dialer, mi contact ve mi mesaj uygulamalarına alışan kolay kolay vazgeçemez.

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
12 pro+ 5g
Meslek
Tekniker
Konular
99
Mesela; benim için en pratik özelliği, mi dialer'i açtığım zaman, kişinin kullandığı telefon numarasının aynı zamanda whatsapp numarası da olup - olmadığını görebiliyordum. Whatsapp numarası ayrı ise, onu da görebiliyorum, mi dialer uygulamasında...

Bu neden gerekli ? Benim gibi yurtdışında yaşayanların whatsapp numarası ile yurtiçi telefon numarası ayrı olabiliyor. Yani işin özeti; mi dialer'e girince, hangi numaradan arayacağımı pratikçe görebiliyorum.

Değindiğim bu özellik, benim istifade ettiğim bir özelliklerden biridir. Bu özelliğin dışında, istenilen numarayı, karşı tarafa haber vermeden kaydetme özelliği de var. Bazı kullanıcılar da, sırf bu özellik için mi dialer kullanmak istiyor.

Yani mi dialer, mi contact ve mi mesaj uygulamalarına alışan kolay kolay vazgeçemez.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
WhatsApp olayı Googleda da var
Arama kaydetme de var sadece haber vermesi etik olduğu için . Siz habersiz kayıt almak istiyorsunuz o ayrı tabi

Üst Alt