Çözüldü Google Dialer arama kaydetmeyi etkileştirme[Root]

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
Selamün aleyküm, öncelikle cihazımızın rootlu olması gerekmektedir, bu özelliği aktifleştirmek için iki yöntem mevcuttur tavseyim 1. Yöntemi yapmanizdir.

1.Yöntem
Cihazımızda magisk yüklü olması gerekiyor.
1-Google telefon uygulamasındaki tüm güncellemeleri kaldırınız, ve verileri temizleyiniz
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2- Aşağıdaki zip uzantılı magisk modülünü indiriniz ve flashlayiniz
Bilmeyenler için magisk uygulamasının modüller sekmesinden indirdiğimiz zip dosyasını seçiyoruz ve flashliyor, flashlama ekranında ses açma tuşuna basınız, ardından ses kısma tuşuna basınız ve telefonu yeniden başlatınız. ,

3- Goolge olay Store'dan telefon uygulamasını guncelleyiniz,

4- Guncelledikten sonra 1. Adımdaki gibi güncellemeyi kaldıra dokunmadan tüm verileri temizleyiniz

5- Uygulamayı açınız ve yukardaki tırnaktan ayarlara tıklayınız, arama kaydedici burada açılması gerekiyor, işlem tamamdır. Arama kaydedici ye tıklayarak hangi numaraları kaydetmek istediğinizi seçebilirsiniz, bilinmeyen numaraları kaydet özelliği rehberimizde olmayan çağrılar içindir, hangi numaralarin otomatik olarak kaydedilmesini istiyorsaniz seçili numaralardan her zaman kaydeti aktif ederek tek tek seçmeniz gerekiyor, ayrıca çağrı esnasında butona tıklayarakda kaydedebilirsiniz.

2. Yöntem
Bu yöntemde 1. Yöntemle hemen hemen aynı tek fark magisk modülü yüklemek yerine aşağıdaki uygulamayı yüklüyoruz Root izni veriyoruz ve şu ayarı yapıp telefonu yeniden başlatıyoruz ardından 1. Yöntemde bahsedilen diğer aşamaları yapıyoruz.

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
EKLEME

Karşı tarafa aramanın kaydedildiğine dair sesli bildirimin gitmesini istemiyorsaniz, 1. Yöntemde magisk modülü yüklerken iki defa ses açma tuşuna basınız zaten İngilizceniz varsa anlarsınız
Aynı şekilde ikinci yöntemle yüklemeye çalışıyorsaniz silence call recording alerts seçeneğini de aktif ediniz.

rdvndag

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rıdvan
Cihazım
Xiaomi Mi 9 T
Konular
6
1. Yöntem çalışmadı 2. Yöntem çalışti. Telefon f2 pro. Ama sinir bozucu bir sesi var. Arama açıldığı an görüşme kaydediliyor diye sesli bir uyarı veriyor. Uygulama ayarlarından sesliye almama rağmen yine bu ses çıkıyor

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
1. Yöntem çalışmadı 2. Yöntem çalışti. Telefon f2 pro. Ama sinir bozucu bir sesi var. Arama açıldığı an görüşme kaydediliyor diye sesli bir uyarı veriyor. Uygulama ayarlarından sesliye almama rağmen yine bu ses çıkıyor
Şu konudaki adımları bir deneyin isterseniz.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Bir üst mesajda ne yapmanız gerektiğini detaylı yazmış arkadaş.

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
Bu sesli uyarı hem size hemde karşı telefona gidiyor Google büyük ihtimalle yasal sorumluluktan kurtulmak için böyle yapıyor, bi alttaki mesajda bunu nasıl çözüleceğini anlattım.

Üst Alt