Haber Google Camera Güncellemeleri ve Hata İyileştirmeleri

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Pie güncellemesini yaptıktan sonra telefona format atsam gcami root olayına girmeden tekrar apk olarak yükleyebilir miyim?
Aynı sorunun cevabını arıyoruz
Arkadaşlar apk dosyalarından birkaçını indirip deneyin. Apk kurmanın veya kuramamanın zararı olmaz. Sorun yaratırsa kaldırırsınız zaten.
Ben 9 güncellemesini yüklemedim. Ve bu yüzden denemedim.
Ancak bildiğim şudur, Gcam olayında Camera2api etkinleştirdikten sonra(sizin deyiminizle root olayına girdikten sonra) sistem güncellemesi yapsanız da apk kurmanız yeterli oluyordu. Şimdiye kadar sistem güncellemeleri etkilemedi bu durumu.
Fakat yeni bir sistem, yeni bir altyapı ve telefon için hazırlanmış yeni bir sistem çekirdeki(kernel) bu durumu değiştirebilir. Xiaomi veya google'ın bu konuda nasıl bir çalışma yürüttüğünü bilmiyoruz tabi ki.
Ancak sistem hali hazırda yeni yayınlanmışken sizin yapmanız gerek tek şey denemek. Çünkü ben sistemi yüklemiş olsaydım ben de deneyip sonucunu paylaşırdım.

Bgtsydn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sydn
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
5
Arkadaşlar apk dosyalarından birkaçını indirip deneyin. Apk kurmanın veya kuramamanın zararı olmaz. Sorun yaratırsa kaldırırsınız zaten.
Ben 9 güncellemesini yüklemedim. Ve bu yüzden denemedim.
Ancak bildiğim şudur, Gcam olayında Camera2api etkinleştirdikten sonra(sizin deyiminizle root olayına girdikten sonra) sistem güncellemesi yapsanız da apk kurmanız yeterli oluyordu. Şimdiye kadar sistem güncellemeleri etkilemedi bu durumu.
Fakat yeni bir sistem, yeni bir altyapı ve telefon için hazırlanmış yeni bir sistem çekirdeki(kernel) bu durumu değiştirebilir. Xiaomi veya google'ın bu konuda nasıl bir çalışma yürüttüğünü bilmiyoruz tabi ki.
Ancak sistem hali hazırda yeni yayınlanmışken sizin yapmanız gerek tek şey denemek. Çünkü ben sistemi yüklemiş olsaydım ben de deneyip sonucunu paylaşırdım.
Tam açıklayıcı bir cevap olmamış çünkü zaten sistem güncellemelerinden sonra sistem sıfırlanmadığı için apk ile kurabiliyorduk aynı şekilde pie güncellemesini yaptıktan sonrada apk ile kurabileceğiz fakat pie güncellemesinden sonra android 8.0 e dönüş olmadığı için pie'ye güncelledikten sonra telefonu mecbur kalıp sıfırlarsak (formatlarsak) tekrar root olayına girmeden apk olarak yükleyebilir miyiz? yani telefonu formatladığımızda bu camera2.api'yi tekrar aktif etmemiz gerekiyor mu?

Heromagic

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yılmaz
Cihazım
Xiaomi A1
Konular
0
Watsppdan fotoğraf cekince yeşil oluyor başlarda sıkıntı değildi de sinir olmaya başladım başka daha iyi bir sürüm çıkmaz mı acaba

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Watsppdan fotoğraf cekince yeşil oluyor başlarda sıkıntı değildi de sinir olmaya başladım başka daha iyi bir sürüm çıkmaz mı acaba
O bende de oluyor. Sürümden kaynaklı değil, tekrar kurulum yapmanız lazım. Ama dikkat edin Android 9 kullanıyorsanız tekrar kurulum yapamazsınız.

ogulturk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Oğultürk
Cihazım
Mi A1
Konular
1
telefonu fabrika ayarlarına güncelledikten sonra en baştan google cam yüklemesi yapmak gerekiyor mu

may

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samsung
Cihazım
Galaxy
Konular
18
O bende de oluyor. Sürümden kaynaklı değil, tekrar kurulum yapmanız lazım. Ama dikkat edin Android 9 kullanıyorsanız tekrar kurulum yapamazsınız.
Telefonu tamamen sıfırlamak mi gerekiyor? Ben de Android 9 yüklü ve aynı sorun var.

KARABEY3620

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
soner
Cihazım
redmi note 5
Konular
47
redmi note 5 icin sorunsuz sürüm hangisidir

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Telefonu formatlayıp Gcam'den vazgeçmek en kalıcı çözüm, çünkü Camera2.api etkinleştirildiği için böyle bir hata ortaya çıkıyor. Telefonu formatlayıp tekrar Gcam yükleyebilirsiniz ama bir süre sonra bu sorun yine çıkacaktır diye düşünüyorum. Eğer Android 9 kullanıyorsanız da bu linkten stock roma geri dönüp tekrar Gcam yükleyebilirsiniz ancak 9a tekrar güncelleyemezsiniz çünkü Android 9 güncellemesi bir süreliğine geri çekildi.

Rehber - Mi A1 Android 9.0'dan(Pie) Android 8.1'e(Oreo) Sürüm Düşürme Rehberi

Üst Alt