Haber Google bu modellere Android 11 desteği vermeyecek

Google'ın geliştirdiği işletim sistemi Android'in en güncel versiyonu Android 11 2020 yılının üçüncü çeyreğinde kullanıcılarla buluşmaya başlayacak. Ancak Google, Android 11 ile her akıllı telefonu desteklemeyecek.

Google 2020 yılının üçüncü çeyreğinde Android 11 ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Google aldığı karar ile 2 GB RAM'e sahip olan akıllı telefonlara Android 11 desteği sağlamayacak. Bu karar ile giriş seviyesi birçok akıllı telefon Android 11 desteğine alamayacak.

Google bilindiği gibi Android Go isimli bir işletim sistemi geliştirmiş ve giriş seviyesi telefonların kullanımına sunmuştu. Son alınan karar ile birlikte Android Go'nun kullanımı arttırmak ve cihazların daha uzun ömürlü olarak kullanılmasını sağlamak için Android Go desteği sağlanacak.

Android Go, mevcut Google uygulamalarının daha sade ve daha hafif versiyonlarını barındırıyor. Android 11'in 2 GB RAM kapasiteli akıllı telefonlara verilmemesi ile birlikte Android Go daha fazla popülerleşecek.

Android Go ile uygulamalar daha hafif sürümler olsa da işlevselliğini aynı şekilde korumaktadır. Bu sebepten dolayı Android Go giriş seviyesi akıllı telefona daha uygun olarak kabul ediliyor.

 
Üst Alt