Sohbet Google bizi dinleyebilir mi?

sessizkurgu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
11
Arkadaşlar belki saçma gelebilir ama bu akşam misafirlikte reeder marka tablet gördüm ve reederin yerli bi marka olduğunu yakında telefonunda çıkacağını söyledim ufakça bu marka üzerine muhabbetimiz oldu.Aradan 20 dk geçmedi telden nete girdiğimde opera tarayıcının haber listesinde reeder reklamlarını gördüm.Sizce dinleniyor muyuz?

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Hocam bu videoyu izlemenizi öneririm, fitness sporuyla uğraşıyorum, bir kaç ay öncesinde arkadaşım ile aramda uzunca bir protein tozu konuşması geçti, eve gidip telefonda siteler arasında dolaşıyorken protein tozu içeren bir çok reklamla karşılaştım.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

turgutguven56

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Turgut Güven
Cihazım
Mi 5s
Konular
1
Bir keresinde benim epostamı okumuştu. bir firmaya yazdığım bir ürünü bana reklam olarak gösterdi. Bir yerlerden reeder yazdıysanız eposta olur tarayıcı çubuğu olur notlar olur bulmuştur.

sessizkurgu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
11
Bir keresinde benim epostamı okumuştu. bir firmaya yazdığım bir ürünü bana reklam olarak gösterdi. Bir yerlerden reeder yazdıysanız eposta olur tarayıcı çubuğu olur notlar olur bulmuştur.
Yo hiç yazmadım yakın zamanda.

Snatcmeyk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
24
Ucretsiz kullandigin ne kadar uygulama, sosyal medya platformlari, işletim sistemleri varsa hepsi seni dinliyor seni gözetliyor senden habersiz konumu kaydediyor be hatta kamerani acip fotograf dahi cekiyor vs. ucretli olan platformlarda öyle ve bunlari sana urun satmak icin big datalarda topluyorlar hatta bazilari istikbarat teşkilatlarina dahi satiyorlar. Bunlari bilmek icin çok zeki olmaya gerek yok bir çok firma bunu dolayli yoldan kabul ediyorlar zaten..

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Arkadaşlar belki saçma gelebilir ama bu akşam misafirlikte reeder marka tablet gördüm ve reederin yerli bi marka olduğunu yakında telefonunda çıkacağını söyledim ufakça bu marka üzerine muhabbetimiz oldu.Aradan 20 dk geçmedi telden nete girdiğimde opera tarayıcının haber listesinde reeder reklamlarını gördüm.Sizce dinleniyor muyuz?

Maalesef Ekrem bey. Google yıllardır reklamcılık ve teknolojiyi beraber yürüterek kazandı. Hatta Google'ın gelirlerinin çok büyük bir kısmı reklamlardan oluşuyor.
Maillerimizi inceliyor, sesimizi dinliyor, kameramızı arka planda kullanabiliyor, aramaları dinliyor, konumu filan söylemiyorum bile.

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Google demek Android telefon ve Tv lerin tamamı demek
Ne yapsak nafile.

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Dinleme olayını bilemem de gps kullanarak Facebook arkadaş önerisinde bulunabiliyor reklam çıkarabiliyor. Başıma geldi emin oldum bundan

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
yerli yazılımımız olmadığı için dünyaya bilgilerimiz istenildiği zaman servis edilebilir amerika mallarını kullanmamak çözüm olabilirdi yazılımımız amerikalı olmasaydı
okadar çok ülkemizde ben yazılımcıyım programcıyım diyen var birtanesi ön ayak olup da yerli bir yazılım yapamıyorlar

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
yerli yazılımımız olmadığı için dünyaya bilgilerimiz istenildiği zaman servis edilebilir amerika mallarını kullanmamak çözüm olabilirdi yazılımımız amerikalı olmasaydı
okadar çok ülkemizde ben yazılımcıyım programcıyım diyen var birtanesi ön ayak olup da yerli bir yazılım yapamıyorlar
yerli yazılımı yapacakları yazılım da amerikanın malı değil mi

Üst Alt