Rom Global ve eu stable

D1rty03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
samsung s8+
Konular
24
Herkeze merhaba daha önce mi9t pro için forumda dokunmatik ekran hassiyeti sorunu ile ilgili konu açmiştim. Bugun bir abimde mi 9 telefon gordum içerisinde eu.stable yukluydu. Pubg yukleyip denemek istedim. İki cihaz ayni islemciyle ayni rame neredeyse ayni ekrana sahip fakat mi9 daha az isindi ve bendeki hassasiyet sorunu yoktu. Benim (mi9t pro) cihazinda su anda orjinal global stock rom yuklu bunu eu roma yuklemek istiyorum su an orjinal imei duruyor. Oem kilidi acik ve mi hesabi girili 1 haftayi gecti. Eu romu nasil yukleyecegimi tane tane anlatir misiniz. Neleri indirecem kuracam ve imei nasil aticam?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Daha önce bu konu ile alakalı konularınız var hocam onları tekrar okuyunuz.

Bu linkte de cihazınızın ana konusu burada twrp nasıl yüklenir ne yapmanız gerektiği tek tek anlatılmış,bu linkide muhakkak okumalısınız... İmei konusunu da aldığınız yer yapacak, yasal olmayan bir konudan yardım beklemeyin...

Asdqwer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yok :)
Cihazım
Mi 8
Konular
27
Herkeze merhaba daha önce mi9t pro için forumda dokunmatik ekran hassiyeti sorunu ile ilgili konu açmiştim. Bugun bir abimde mi 9 telefon gordum içerisinde eu.stable yukluydu. Pubg yukleyip denemek istedim. İki cihaz ayni islemciyle ayni rame neredeyse ayni ekrana sahip fakat mi9 daha az isindi ve bendeki hassasiyet sorunu yoktu. Benim (mi9t pro) cihazinda su anda orjinal global stock rom yuklu bunu eu roma yuklemek istiyorum su an orjinal imei duruyor. Oem kilidi acik ve mi hesabi girili 1 haftayi gecti. Eu romu nasil yukleyecegimi tane tane anlatir misiniz. Neleri indirecem kuracam ve imei nasil aticam?
Aynı işlemci, RAM, ekran olduğu için birebir aynı ısınacak diye bir şey yok. Malzeme kalitesi, parçaların iç dizaynı, ısının yayıldığı alan gibi unsurlar önemli.

Mi 9 da ısı cihazın her tarafına yayılıyordur ama 9T Pro da sadece bir bölgede etkili oluyor olabilir.

D1rty03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
samsung s8+
Konular
24
Aynı işlemci, RAM, ekran olduğu için birebir aynı ısınacak diye bir şey yok. Malzeme kalitesi, parçaların iç dizaynı, ısının yayıldığı alan gibi unsurlar önemli.

Mi 9 da ısı cihazın her tarafına yayılıyordur ama 9T Pro da sadece bir bölgede etkili oluyor olabilir.
Sorunum isinma degil ayni islemci ram fakat mi9 daha performansli ve hassasiyet sorunu yoktu. Fark ise bende orjinal global stock rom yuklu onda ise eu.stabil vardi ve bir surude abuk subuk uygulama yuklemis abi buna ragmen daha performansliydi bendekinden bu fark romdan kaynakli diyemeyiz mi lutfen yardimci olun bana yani orjinal global stock romla eu.stable farklari performans alaninda

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
D1rty03

Telefonun performansını, hassasiyetini, şarj durumu vb. etkileyen çok çeşitli faktörler var.
1- Yüklü Rom özelliği
2- Çalışan uygulamalar
3- Kullanıcı kaynaklı yapılan ayarlamalar
4- Kullacıların kullanım alışkanlıkları.

Bu yüzden de karşılaştırma yaptığınızda alacağınız sonuçlar aynı olmaz.

Derler ki, aynı marka olsa bile İstanbul'da kullanılan araba ile Ankara'da kullanılan araba değerde olmaz.
Trafik, nem vb. nedenler arabayı etkiler. :))

D1rty03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
samsung s8+
Konular
24
D1rty03

Telefonun performansını, hassasiyetini, şarj durumu vb. etkileyen çok çeşitli faktörler var.
1- Yüklü Rom özelliği
2- Çalışan uygulamalar
3- Kullanıcı kaynaklı yapılan ayarlamalar
4- Kullacıların kullanım alışkanlıkları.

Bu yüzden de karşılaştırma yaptığınızda alacağınız sonuçlar aynı olmaz.

Derler ki, aynı marka olsa bile İstanbul'da kullanılan araba ile Ankara'da kullanılan araba değerde olmaz.
Trafik, nem vb. nedenler arabayı etkiler. :))
Bakin ayni yerde karsilastirdim ustelik ben surekli rami onbellegi temizlerim cihazimda face instagram whatsapp disinda hicbirsey olmaz abinin telefonunda belki 20 tane uygulama yuklu ram temizlemeyi onbellegi silmeyi bilmez zaten fakat buna ragmen benimkinden iyi performansi

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Bakin ayni yerde karsilastirdim ustelik ben surekli rami onbellegi temizlerim cihazimda face instagram whatsapp disinda hicbirsey olmaz abinin telefonunda belki 20 tane uygulama yuklu ram temizlemeyi onbellegi silmeyi bilmez zaten fakat buna ragmen benimkinden iyi performansi
Yine de görüşümce ısrarcı olmakla birlikte sizin düşüncenize ve yorumunuza da saygılıyım. :))

Eren KS

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
XM 12 -- CUPID
Meslek
Gemi İnşaat
Konular
8
Ben şunu söylemek istiyorum biliyorsunuz ki 9t/9t pro redmi k20/k20 pro due cihazlar redmi ürünüdür
Fakat mi 9 bildiğimiz xiaomi nin ürünü
Huawei ve honor gibi
Samsung S serisi ve Not serisi gibi

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt