Çözüldü Global Stabil'den başka ROM'a geçmeli miyim?

nokta

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bella
Cihazım
sagit
Konular
9
Herkese hayırlı günler merhaba, cihazımda stock MIUI Global Stabil 10.0.1.0 OCAMIFH sürümü mevcut fakat sanki telefonun bütün özelliklerini çok iyi kullanamıyor muşum gibi geliyor, gerek Google kamera uygulaması gerekse başka konular, bu sebeple telefonu ilk çıktığında aldığımdan beri aklımda hep acaba başka bir ROM'a geçiş yapsam mı düşüncesi vardı fakat tam olarak bilmediğim bazı şeyler var bu konuda yardımcı olursanız sevinirim, benzer/birebir konu varsa da affola, vakit problemi sebebiyle araştırma yapamadım.

Hangi ROM'a geçmemi önerirsiniz? Ayrıca cihazı Çin'den aldım ilk başta BL kilidini açmıştım fakat şimdi kapalı, en büyük korkum stock cihazımdaki bütün yedekleri tam olarak nasıl alıp yeni roma geçireceğim, bununla ilgili kaynak, benzer konuları atsanızda bana yardımcı olmuş olursunuz teşekkürler, iyi forumlar.

AhmetAtaFidan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Ata
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
1
Bende aynı olayı hissettim ve eu rom'a geçtim eu rom'un yüz tanıması ve magisk'in geniş geliştirilebilir arayüzü sayesinde telefonda yetkimin tam olduğunu hissediyorum . Ayrıca twrpde her şeyin yedeğini alabiliyorsun bunları alıp otg usb'ye veya pc'ye atabilirsin

_bodrum_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
note 2
Konular
2
eu betadan memnunum

_bodrum_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
note 2
Konular
2
guncelleyıcıden yukleyemezsınız,root yapmazsanızda XiaoMiTool yapabılırsenız telefonun kılıdı acıksa

nokta

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bella
Cihazım
sagit
Konular
9
yogunluktan konuyu unutmusum forum kullanimi konusunda da cok iyi degilim konuyu bulamamistim ve konuyu actigim tarihlerde eu betaya gecis yapmis ve halen kullanmaktayim tesekkurler konu kilitlenebilir, konuya hic cevap veremedim kusura bakmayin.

Hcelenk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 9t Pro
Konular
1
Stok rom kullanıyorum. Diğer romlara geçişlerde root yapıldığından dolayı telefondaki banka işlemleri ve şifreleri bedavadan ortaya atıyormuşuz gibi geliyor. Yani güvenlikten dolayı tercih edemiyorum.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Stok rom kullanıyorum. Diğer romlara geçişlerde root yapıldığından dolayı telefondaki banka işlemleri ve şifreleri bedavadan ortaya atıyormuşuz gibi geliyor. Yani güvenlikten dolayı tercih edemiyorum.
Ben yıllardır Custom Rom kullanıyorum, BL Kilidim açık ve hep rootlu, yıllardır Banka işlemlerimi cebimden yapıyorum ve bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadım...cihazınızda Googlee uygulamaları varsa, zaten güvenlikten bahsetmek mümkün değil ki...güvenlik endişesi varsa, akıllı telefon kullanmayacaksınız bence

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Asdq

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Heyo
Cihazım
Mi8
Konular
33
Ben yıllardır Custom Rom kullanıyorum, BL Kilidim açık ve hep rootlu, yıllardır Banka işlemlerimi cebimden yapıyorum ve bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadım...cihazınızda Googlee uygulamaları varsa, zaten güvenlikten bahsetmek mümkün değil ki...güvenlik endişesi varsa, akıllı telefon kullanmayacaksınız bence

Aynen hocam ayriyetten güvenli sistem yokt
ur... Ve eu rom efsane

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Aynen hocam ayriyetten güvenli sistem yokt
ur... Ve eu rom efsane
Kesinlikle aynı fikirdeyim hocam, EU Beta bambaşka bir şey, fazla detaya girmek istemiyorum, bana bu konuda çok kızan oluyor, korkuyorum

Üst Alt