Global Stabil Rom Unlock ve Rom Yükleme Hakkında

dj_fatih

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
N7100 v Mi5S
Konular
2
Kolay gelsin arkadaşlar forumu araştırmama rağmen net cevap bulamadığım birkaç konu var. Ben hb sitesinden mi5s 32/4gb aldım üzerinde 8.0.3.0 MAGMIDI rom ile geldi, bu rom ile unlock edilemediğini öğrenmeme rağmen her türlü yolu (find phone, sürücü imza zorlaması) denememe rağmen şans tutmadı ve unlock edemedim.Amacım root atmak. Şimdi sorularım şunlar;
1-Bu rom'a unlock olmadığı için mi flash yada benzeri programlarla rom atmamız mümkün müdür?
2-Mümkün değilse çin romu indirip güncelleyiciyle denesem başarılı olur muyum?
3-Bu telefona güncelleme nasıl gelir mi suite bağlanmıyor ingilizce olduğu için mi güncelleme gelse bu sorunlar düzelir mi?
Edl ile dene diyenler oldu ama bikaç yerde brick olma ihtimalinin yüksek olduğundan bahsetmişler özel kablosunun gerektiğinden.
Sonuç olarak romdan memnunum parmak izi bazen çok sinir ediyor ona da razıyım ama root yetkisi alıştığım birşey olduğu için eksiklik hissediyorum risksiz yapılabilecek bir yöntem varmıdır? Kafam çok karıştı yabancı sitelere de baktım çok aşırı bilgi karmaşası var.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
1. Hayır
2. Hayır
3. Evet

Sorununuzun çözümü de 3. maddedeki evet hocam. Çok büyük ihtimalle yeni güncelleme ile bootloader kilidini üzerindeki romla açabileceksiniz. Yani biraz sabretmenizi tavsiye ederim :)

dj_fatih

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
N7100 v Mi5S
Konular
2
Teşekkürler hocam beklemeye devam şuanda bile yüklemem gereken programlar zaten üstünde geldi rahat bi şekilde bekleyebilirim :)

Üst Alt