Soru Global Rom'da her şey Türkçe mi?

bugraydogdu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Buğra Aydoğd
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
7
Arkadaşlar Çin'den aldığım mi5 global rom ile geldi ve Türkçe kurulum yaptım ama ayarlarda çevrilmeyen İngilizce olan yerler de bayağı bir var. Sizde de var mı?

muratmantc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
murat
Cihazım
Mİ5 PRO
Konular
6
buradaki romlar tamamen türkçe bunlardan birini at kurulumda türkçe yap yeter

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Arkadaşlar Çin'den aldığım mi5 global rom ile geldi ve Türkçe kurulum yaptım ama ayarlarda çevrilmeyen İngilizce olan yerler de bayağı bir var. Sizde de var mı?

Global'ın anlamı içinde bir çok dili barından terimdir.Buna Türkçe'de dahil bootloader kilidini açık varsayyorum.verdiğim linkten MIUI V8.0.2.0.Global Stable romu indirererek mi flasla programı üzerinden flas all seçeneğini seçerek temiz kurulum yapabilirsiniz cihazınız tamamen türkçe olacaktır.yedeğinizi almayı unutmayınız.

Son düzenleme:
Oyla:

sufisck

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
selçuk
Cihazım
mi 5 pro
Konular
0
bende mi5 pro aldım daha elime ulaşmadı ama global romlu olduğunu biliyorum. sizlerin linklerde verdiğiniz romları yüklediğimizde güncellemelerde sorun olur mu?

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
bende mi5 pro aldım daha elime ulaşmadı ama global romlu olduğunu biliyorum. sizlerin linklerde verdiğiniz romları yüklediğimizde güncellemelerde sorun olur mu?

hayır herhangi bi sorun olmaz usta.

Oyla:

Eagle

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Mi5
Konular
1
teşekkürler arkadaşlar bende bunu arıyordum :)

Oyla:

Eagle

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Mi5
Konular
1
Şuan İndiriyorum Yükleme Yaptıgımda Sorun Ortadan Kalkacakmı Ya da Herhangi Bi Ek Program Yada İzin İsteyecek mi Bu Rom ?

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Şuan İndiriyorum Yükleme Yaptıgımda Sorun Ortadan Kalkacakmı Ya da Herhangi Bi Ek Program Yada İzin İsteyecek mi Bu Rom ?
Sorun derken? Global romlarda herhangi bir sorun yoktur. Global olmayan yada Fake romların zaten kendileri sorun. Bunlar Miui'nin bir sorunu olarak görülemezler.
Diğer bir yanlış anlama da Romlar yüklenirken herhangi bir ek program yada izin isteme söz konusu değildir. Rom yükleme yöntemleri ve hangi uygulamalarla hangi durumlarda yüklenebileceği bellidir ve forumumuzda da resimli, videolu rehberlerle anlatılmıştır.

Bunları yazmamın sebebi, bu yazıları okuyan kişiler tarafından, bu yanlış bilgilerin anında birçok yerde yayılmaya başlanıp sonra şehir efsanesine dönüşmesi. Bunun sonucunda da "ya Miui'de de çok sorun var kardeşim" diye ahkam kesilmesi.
Forumumuzun başlığında bulunan S. S. S. Sıkça Sorulan Sorular konusuna bir göz atmanızı tavsiye ederim. Ayrıca özellikle sabit konularda bulunan rehber konular da size Android ve Miui hakkında oldukça yararlı bilgiler verecektir.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Oyla:
Üst Alt