Yardım Global MIUI 12.0.1'den EU Stabil Veya Beta Geçiş Adımları Nelerdir?

bilal011

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Normal
Cihazım
Sony Xperia
Konular
16
Merhaba MIUI 12.0.1 Global boot kilitli olarak kullanıyorum fakat artık yavaşlamaya kasmaya ağırlaşmaya başladı EU Roma geçmek istiyorum EU daha arındırılmış stabilmiş
1.EU Stabil mi yoksa EU Beta'yamı geçeyim akıcılık olarak
2. EU Rom kurmak için benim cihaza önceden ne yapmak lazım?
3. Sadece bootloar kilidini açıp twrp ile fasboot ilemi kuracağım. bootloader kilidini açtıktan sonra twrp ayrıcamı kurmak gerekli
4. İmeı silinir mi? Root gerek var mı? Garanti dışı kalsın önemli değil
5. En hatasız veya güncel EU rom sürümü stabil olur beta olur hangisini önerirsiniz?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
1- Bunu Mi8 kullanan hocalarımız söyleyecektir.

2- En başta BL kilidini açmanız lazım:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Ardından TWRP/OrangeFox (son sürüme uyumlu herhangi bir custom recovery) kurmanız lazım.

3- Fastboot ile kurulan EU Romlar var ama TWRP en sağlıklısı. Sonradan güncellemek isterseniz daha kolay olur. Veya önbellek verilerini temizlemek isterseniz hemencecik yaparsınız. Veya root atacaksanız gerekiyor zaten.

4- Düzgün bir yöntemle atılırsa ve siz de EFS bölümünü bilerek silmezseniz silinmez. TWRP üstünden EFS bölümünün yedeğini alırsanız silinme durumunda geri yükleyebilirsiniz. Root ihtiyacı güden program kullanmıyorsanız gerek yok. Bu işlemleri yaparken değil, BL kilidini açar açmaz cihaz garanti dışı kalır zaten hocam. :)

5- Bunu da Mi8 kullanan hocalarımız yazacaktır. Zaten birinci soruyla aynı soru. :)

Ayrıca yardımcı kaynak olarak EU konularına bakabilirsiniz:

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Arkadaşımız gayet güzel özetlemiş Mi8 telefonumu 2018 ağustosta satın almıştım. Bilenler bilir bi aralar brick mevzusu olmuştu garanti olayının tamamen boş olduğunu o zaman ben ve aynı sorunu yaşayan arkadaşlar gayet iyi anlamıştık. Brick olayını çözdükten 1-2 ay sonra eu roma geçtim. Şunu çok açık söyleyeyim şarj, stabilite vs. hemen hemen tüm konularda global romdan şahsen tartışmasız çok iyi, ortalama 1.5 seneden fazladır kullanıyorum ve şiddetle tavsiye ederim.
Diğer bir konu beta güncelleme desteği sona erdi artık beta kurmanın bir mantığı yok stabil kurmak çok daha mantıklı şuanda ben 12.0.4 Stabil eu rom kullanıyorum fakat 1-2 ay önce 12.5 Stabil Beta çıktı ama o güncellemeyi yapmanın bir mantığı yok neden dersen miui 12.5te olan animasyon vs. hiçbir şey yok araştırdığım kadarıyla bir sonraki Stabil güncelleme ile tam manasıyla 12.5 olacağı söyleniyor o zamana kadar 12.0.4 kullanmaya devam edeceğim.

bilal011

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Normal
Cihazım
Sony Xperia
Konular
16
1- Bunu Mi8 kullanan hocalarımız söyleyecektir.

2- En başta BL kilidini açmanız lazım:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Ardından TWRP/OrangeFox (son sürüme uyumlu herhangi bir custom recovery) kurmanız lazım.

3- Fastboot ile kurulan EU Romlar var ama TWRP en sağlıklısı. Sonradan güncellemek isterseniz daha kolay olur. Veya önbellek verilerini temizlemek isterseniz hemencecik yaparsınız. Veya root atacaksanız gerekiyor zaten.

4- Düzgün bir yöntemle atılırsa ve siz de EFS bölümünü bilerek silmezseniz silinmez. TWRP üstünden EFS bölümünün yedeğini alırsanız silinme durumunda geri yükleyebilirsiniz. Root ihtiyacı güden program kullanmıyorsanız gerek yok. Bu işlemleri yaparken değil, BL kilidini açar açmaz cihaz garanti dışı kalır zaten hocam. :)

5- Bunu da Mi8 kullanan hocalarımız yazacaktır. Zaten birinci soruyla aynı soru. :)

Ayrıca yardımcı kaynak olarak EU konularına bakabilirsiniz:
1.Hocam ben daha bootloader kilidini açmadın kilidi açınca herşey siliniyor mu?
2. Şuanda bende twrp mi recovery 3 yüklü imeı yedeği nasıl alacağım yeni twrp yükledi yüklediğimde imeı gider mi? Gitmezse yeni twrpden efs alırsam sonra rom kurarsam efs kayıtı silinmez mi daha sonra nasıl bulabilirim? Nasıl geri yüklerim imeı

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
1.Hocam ben daha bootloader kilidini açmadın kilidi açınca herşey siliniyor mu?
2. Şuanda bende twrp mi recovery 3 yüklü imeı yedeği nasıl alacağım yeni twrp yükledi yüklediğimde imeı gider mi? Gitmezse yeni twrpden efs alırsam sonra rom kurarsam efs kayıtı silinmez mi daha sonra nasıl bulabilirim? Nasıl geri yüklerim imeı
1- Bootloader kilidini açınca cihaz fabrika ayarlarına sıfırlanır. IMEI tamiri yapılmış cihazlarda BL kilidi kapatılması önerilmez. Kesin bir şey diyemem ama BL kilidi açılırsa IMEI gidebilir. Daha öncesinde telefon içinden sıfırlama yaptıysanız ve IMEI gitmediyse bunda da gitmez tabi.
2- TWRP yüklemekle IMEI gitmez. EFS yedeğini zaten TWRP ile alacaksınız hocam.

HüseyinAvcı

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi Mix 3
Meslek
Eczane Teknikeri
Konular
32
Kardeşimin mi 9 cihazı IMEI atılmış ve bootloader kilidi kapatılmış bir şekilde aldık. Bootloader açılınca IMEI uçtu. Sonra malum yollarla IMEI atıldı EFS yedeği alınıp binbir türlü bulut hesabına yükleyip romlar arası sörf yaptık haha--

Üst Alt