Soru Global Mevzusu Nedir

samedya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Samed
Cihazım
iphone 7
Konular
1
Arkadaşlar selam, ben iphone 7'den bu cihaza geçmeyi düşünüyorum ama yanlış mı yapıyorum acaba? Bu global mevzusu tam olarak nedir, hepsiburada'da global rom yazıyor, n11'de ise global sürüm. Hangisini almak daha avantajlı sizce? Hiç iphone 7'den geçen oldu mu, kamera ve genel stabilite hakkında ne dersiniz?

PyhX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
:)
Cihazım
Redmi Note 4 SD
Konular
46
Öncelikle Sıkça Sorulan Sorular bu konuya göz atın.

Mi8 Lite kullanan biri değilim ancak vereceğiniz fiyatın kat kat üstünde performans alacağınız kesin, yazılım kamera konusunda Mi8 Lite kullanıcılarının vereceği cevabı bekleyin.

Oyla:

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
Ben i7'den mi6 ya sonra buna geçtim. Şarjı dışında hiçbir şeyi i7'den daha iyi değil. Ama iPhone'da şarj büyük sorun. iPhone kullanan herkes powerbank ile geziyor neredeyse. Sözün özü, şarj ile derdiniz yoksa android'e geçince klavye ile başlar ilk sıkıntınız. Gerisi de gelir.

Oyla:

samedya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Samed
Cihazım
iphone 7
Konular
1
Ben i7'den mi6 ya sonra buna geçtim. Şarjı dışında hiçbir şeyi i7'den daha iyi değil. Ama iPhone'da şarj büyük sorun. iPhone kullanan herkes powerbank ile geziyor neredeyse. Sözün özü, şarj ile derdiniz yoksa android'e geçince klavye ile başlar ilk sıkıntınız. Gerisi de gelir.

Evet şarj ve ekran büyüklüğü benim geçiş nedenlerim arasında. Ama deneyiminiz benim için gerçekten çok önemli klavyede ne gibi sorunlar yaşadınız ve deneyimlediğiniz diğer sorunlar nedir acaba?

Oyla:

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Klavyede sorun yok hocam alışma durumu var sadece onuda bir süre sonra tecrübe ediyorsunuz ayrıca o arkadaşa da katılmıyorum herşey den önce Android'in özgürlüğü yeter
Selametle

Oyla:

samedya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Samed
Cihazım
iphone 7
Konular
1
Klavyede sorun yok hocam alışma durumu var sadece onuda bir süre sonra tecrübe ediyorsunuz ayrıca o arkadaşa da katılmıyorum herşey den önce Android'in özgürlüğü yeter
Selametle

Peki ekran parlaklığı konusunda ne düşünüyorsunuz? Kağıt üstünde iphone 7 700 nit, mi 8 lite 450 nit parlaklığa sahip. özellikle dış mekanda ve direkt güneş altında çok sorun oluyor mu ekranı görmek?

Oyla:

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Peki ekran parlaklığı konusunda ne düşünüyorsunuz? Kağıt üstünde iphone 7 700 nit, mi 8 lite 450 nit parlaklığa sahip. özellikle dış mekanda ve direkt güneş altında çok sorun oluyor mu ekranı görmek?
Evet hocam dış mekan özellikle güneş ışığı altında zorlanma var onuda nasıl çözüyoruz elimizle telefona selam verdiriyoruz sorundan kurtuluyoruz
Selametle hocam

Oyla:

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
Evet şarj ve ekran büyüklüğü benim geçiş nedenlerim arasında. Ama deneyiminiz benim için gerçekten çok önemli klavyede ne gibi sorunlar yaşadınız ve deneyimlediğiniz diğer sorunlar nedir acaba?
En iyi android telefonu da kullansan klavyede ios akıcılığını zaten alamıyorsun. Uzun süre ios kullandıysanız (ben öyleydim) klavye sizi hayal kırıklığına uğratacaktır. Ama sürekli mesaj yazan veya klavye kullanan biri değilseniz sorun olmaz.

Ayrıca diğer sorunları da forumda açılan başlıklardan takip edebilirsiniz. Hangi telefonu tercih ederseniz edin üç aşağı beş yukarı aynı yazılımsal sorunlarla karşılaşacaksınız zaten. Xiaomi, f/p telefonları olmasa bu yazılım sorunlarıyla zaten telefon piyasasında adından bu kadar söz ettiremez.

Bu kadar kötüledim diye çöp alıyorum da zannetmeyin. Android piyasası üç aşağı beş yukarı hep bu şekilde zaten, diğer firmaların forumlarında da aynı tür başlıklar var. Dolayısıyla hem uygun fiyatından dolayı hem de yazılım olarak da ios'u andırdığından xiaomi sizin için en güzel tercih olacaktır. Forumda bir sürü sorun olduğu gibi bir sürü de çözüm var.

Diğer arkadaşa da cevap hakkım doğmuş ona da buradan cevap vereyim.
Klavyeye alışıyorsunuz cümlesini şöyle revize etmek isterim "klavyeyi kanıksıyorsunuz." Ayrıca özgürlük, aynı zamanda bir sürü sorunla boğuşmamıza neden oluyor. Güzel tarafları olduğu gibi stabiliteyi zedeleyen tarafları tonla. Ben son kullanıcı olarak telefonun akıcılığına, programların/oyunların uyumluluğuna bakarım. Birçok şeyi değiştirmek, eğip bükmek biraz da macera arayanların işi. Stabil bir telefonum olsaydı rom atma işlerini öğrenmeye gerek duymazdım mesela.

Oyla:
Üst Alt