Yardım global kararlı twrp sorunu?

ibrahimsa94

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi
Konular
69
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
global kararlı
Telefon Modeli
mi6
Bootloader Kilidi
Açık
merhabalar mi6 cihazıma twrp yüklüyorum fastboot ile. twrp açılıyor parola falan istiyor neyse sonra sistemi açınca tekrar kapatma seçeneklerine basınca recovery mode gözükmüyor . birde telefon kapalı iken denedim twrp yerine mi recovery açılıyor?

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Şifre sorma olayını aşmak için format data yapmanız gerekiyor fakat tüm verilerinizi silecektir bu işlem. Tekrar stock recovery'e dönmesinin sebebi ise kalıcı twrp kurmamanızdan kaynaklı sanıyorum. Kalıcı twrp yöntemlerine bakmalısınız.

Oyla:

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
merhabalar mi6 cihazıma twrp yüklüyorum fastboot ile. twrp açılıyor parola falan istiyor neyse sonra sistemi açınca tekrar kapatma seçeneklerine basınca recovery mode gözükmüyor . birde telefon kapalı iken denedim twrp yerine mi recovery açılıyor?

Twrp nin kalıcı olması için, twrp kurduktam sonra twrp den çıkmadan magisk flash lamınız lazım

Oyla:

ibrahimsa94

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi
Konular
69
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hepinize çok teşekkür ediyorum twrp hangi sürümünü kurayım birçok sürümü var 17.1 kurdum sonra hiç açılmıyor diyenler var. 6.0.1 kur diyenler var yardım edermisiniz hemen kurayım magisk

Oyla:

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
hepinize çok teşekkür ediyorum twrp hangi sürümünü kurayım birçok sürümü var 17.1 kurdum sonra hiç açılmıyor diyenler var. 6.0.1 kur diyenler var yardım edermisiniz hemen kurayım magisk
Ben magisk 17.1 kullanıyorum sorun yaşamadım. Ama 18.1 güncellemesi gelmiş galba.

Oyla:

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
TWRP nin parola istemesinin sebebi decrypt edilmemesidir. paroladan sonra cancele tıklayıp wipe data yapın ardından reboot recovery yapıp magisk root flashlayın.
wipe data yapınca şifre sıfırlanıcak ve otomatik olarak decrypt edilip twrp kalıcı olucaktır. magisk yada rom flashlamadan reboot system yaparsanız sistem tekrar kurulur ve tekrardan twrp den şifre ister hatta twrp bile kalkıp eski haline dönebilir. bü yüzden wipe datadan sonra magisk 18.0 flashlamanız şart..

Oyla:

ibrahimsa94

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi
Konular
69
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
TWRP nin parola istemesinin sebebi decrypt edilmemesidir. paroladan sonra cancele tıklayıp wipe data yapın ardından reboot recovery yapıp magisk root flashlayın.
wipe data yapınca şifre sıfırlanıcak ve otomatik olarak decrypt edilip twrp kalıcı olucaktır. magisk yada rom flashlamadan reboot system yaparsanız sistem tekrar kurulur ve tekrardan twrp den şifre ister hatta twrp bile kalkıp eski haline dönebilir. bü yüzden wipe datadan sonra magisk 18.0 flashlamanız şart..
uygulamalar herşey silinecek mi :)

Oyla:

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
uygulamalar herşey silinecek mi :)
Silinicek hocam.. bu maalesef şart. ancak decrypted bir twrp (şifresi kendinden girilmiş) bulabilirseniz sizden şifre istemeyecektir ve rom flashlamada yeninden sıfırlama yada twrp silinmesi gibi durumlar olmaz. poco f1 kullanıyorum böyle bir twrp çıkardılar ve memnunum ancak mi 6 için varmı bilemiyorum. mi 6 decrypted twrp diye bir arama sonucu size vericektir. :)

Oyla:

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Ben kaç sefer kurdum magisk hiçbir şey silinmedi.
Twrp kurup, twrp den çıkmadan magisk flash yaptığımızda veriler silinmiyor ki?
Mi6 kullanıyorum.

Oyla:
Üst Alt