Soru Global/Eu Beta Pil tahmini süre farkı.

Mustafa afşin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
18
Mi9T cihazım var. Global rom kullanırken %100 şarj varken tahmini saat 36 saat olurken Eu haftalık beta sürümüne geçtikten sonra bu süre tahmini %100 iken 21saat olmasının sebebi nedir? Batarya performansı olarak Global romu'un daha iyi olduğunu mu gösteriyor anlamadım :)

Not: Bahsettiğim konunun resmini paylaştım. Neyden bahsettiğimi daha kolay anlaşılması için teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_20210722_195448.jpg
    IMG_20210722_195448.jpg
    106,3 KB · Görüntüleme: 10

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
1- EU Beta'da güncellemeden güncellemeye pil performansında değişiklikler olabiliyor. Bu haftaki sürümde kötü olup da diğer haftaki sürümde çok iyi olabilir.
2- Tahmini süre sizin kullanımınıza göre yapılan "tahmin"dir. Gerçek süre değildir. Daha uzun da olabilir, daha kısa da. Önemli olan sizin %100'den %10 civarına hiç şarj etmeden ne kadar ekran süresi aldığınızdır.

Mustafa afşin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
18
1- EU Beta'da güncellemeden güncellemeye pil performansında değişiklikler olabiliyor. Bu haftaki sürümde kötü olup da diğer haftaki sürümde çok iyi olabilir.
2- Tahmini süre sizin kullanımınıza göre yapılan "tahmin"dir. Gerçek süre değildir. Daha uzun da olabilir, daha kısa da. Önemli olan sizin %100'den %10 civarına hiç şarj etmeden ne kadar ekran süresi aldığınızdır.
Evet biliyorum tahmini sürenin gerçek olmadığını, fakat Eu Beta'da neden 21 saat'te Global'da 36 saat onu öğrenmek istiyordum.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Evet biliyorum tahmini sürenin gerçek olmadığını, fakat Eu Beta'da neden 21 saat'te Global'da 36 saat onu öğrenmek istiyordum.
Romun kendisi fazla güç tüketiyor olabilir. Kullandığınız bir uygulama normalden fazla güç tüketiyor olabilir. Veya sizin kullanımınız, kendinizin fark etmediği şekilde ağır bir kullanıma kaçmış olabilir.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Yok hayır Eu Beta'ya yaklaşık 50 gündür geçtim. İlk günden beri aynı.
O zaman romun kendisi daha fazla güç harcıyordur hocam. Ancak dediğim gibi, önemli olan aldığınız ekran süresi. Memnun değilseniz romunuzu değiştirin. :)

Mustafa afşin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
18
O zaman romun kendisi daha fazla güç harcıyordur hocam. Ancak dediğim gibi, önemli olan aldığınız ekran süresi. Memnun değilseniz romunuzu değiştirin. :)
Anladım hocam teşekkürler. Konuyu kapatırsanız çok memnun olurum. :)

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu