Çözüldü Gizlilik Koruma Şifresini Unuttum!

Alduwin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emirhan
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 12.0.3
Telefon Modeli
Redmi Note 9 Pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Şu anda cihazımda bulunan gizlilik koruma şifresini unuttum ve şifremi sıfırlamak için cihazımı fabrika ayarlarına döndürmek istemiyorum parmak izi okuyucu da aktif hale getirdim ama hala şifre istiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Resimdeki ilk satırda .\adb devices yazdıktan sonra aşağısındaki gibi fa241138 device yazısını gördükten sonra .\adb shell komutunu kullanacaksınız. Bu komutu kullandıktan sonra telefonunuzun terminal'ine gireceksiniz. Sonrasında sadece su yazacaksınız. Bu sizi root hesabına sokar. Sonrasında ise sırasıyla aşağıdaki komutları kullanacaksınız. Her bir satırdaki komutu tek tek kullanacaksınız.

settings put secure privacy_password_is_open 0
settings put secure secure access_control_lock_enabled 0
reboot

pense34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Levent
Cihazım
Mı Note 10 Lite
Konular
10
çok teşekkür ederim android usb sürücülerinin kurulu olduğunu nerden bilebilirim
Bilgisayarınızdan telefonunuza dosya aktarabiliyorsanız büyük ihtimalle sürücüler yüklüdür. Windows 10 gibi yeni işletim sistemlerinin bazı sürümlerinde otomatik olarak yükleniyor. Ama siz yine de emin olmak ve aklınızda soru işareti kalmaması için tekrar yükleyebilirsiniz.

Oyla:

ali072

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
mi note 10
Konular
35

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (110).png
    Ekran Görüntüsü (110).png
    115 KB · Görüntüleme: 307
Oyla:

pense34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Levent
Cihazım
Mı Note 10 Lite
Konular
10
Resimdeki ilk satırda .\adb devices yazdıktan sonra aşağısındaki gibi fa241138 device yazısını gördükten sonra .\adb shell komutunu kullanacaksınız. Bu komutu kullandıktan sonra telefonunuzun terminal'ine gireceksiniz. Sonrasında sadece su yazacaksınız. Bu sizi root hesabına sokar. Sonrasında ise sırasıyla aşağıdaki komutları kullanacaksınız. Her bir satırdaki komutu tek tek kullanacaksınız.

reboot

Oyla: Çözüm

Bilmiyorumki

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hilal
Cihazım
Not 8 pro
Konular
0

reboot
Bir daha anlatır mısınız lütfen..

Oyla:

Cipher1996

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Mi 9 t
Konular
0
Hocam aşağıda detaylı anlattım. Yine aklınıza takılırsa sorun.

Öncelikle bilgisayarınızda Android USB sürücülerinin yüklü olduğundan emin olun.

Sonrasında telefonunuzun USB Hata Ayıklama Modu'nu aktif etmeniz gerekiyor. Bunun için sırasıyla Ayarlar ---> Telefon Hakkında bölümüne gidiyoruz ve MIUI Versiyon yazısına defalarca tıklıyoruz. Sonrasında Artık Geliştiricisin mesajı göreceksiniz. Bu bölümde işimiz bitti. Sırasıyla Ayarlar ---> Ek Ayarlar ---> Geliştirici Seçenekleri'ni açıyoruz. Aşağıya doğru biraz indiğimizde USB Hata Ayıklama seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği kapalı durumdan açık hale getiriyoruz.

Bu işlemden sonra paketini bilgisayarımıza indiriyoruz. ZIP dosyasından çıkardıktan sonra platform-tools klasörüne giriyoruz ve boş bir alanda (herhangi bir klasör veya dosyaya tıklamadan) SHIFT tuşuna basılı tutup fare ile sağ tık yapıyoruz. Açılan menüden komut satırını buradan aç seçeneğine (bazı Windows 10 kullanıcılarında Powershell çıkabilir sorun değil) tıklıyoruz. Karşımıza komut satırı çıkacaktır.

CMD varsa ---> adb devices yazıyoruz ve bu esnada telefonunuzun ekranında izin isteme mesajı belirecek onu kabul ediyoruz ve sonrasında adb shell komutunu kullanarak telefonumuz üzerinde komut satırı açıyoruz.
Powershell varsa ---> .\adb.exe devices yazıyoruz ve telefonunuza gelen izin isteğini onaylıyoruz. Sonrasında .\adb.exe shell komutunu kullanarak telefonumuz üzerinde komu satırı açıyoruz.
Sa hocam benim cihazım mi 9t cihazımda root yok bu söylemiş olduğunuz işlemleri yaptıktan sonra herhangi bir sorun oluşur mu cihazda bu arada bu işlemleri yapabilmem icin rootlu olmasımı gerekiyor cihazın

Oyla:

omerufuk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi note 10
Konular
0

reboot
Üstadım işlemi yaptım telefon kapanıp tekrar açıldı ama herhangi bir değişiklik olmadı

Oyla:

lgdasgjkkhh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
1
Cihazım
Mi note 10 pro
Konular
0
Hocam aşağıda detaylı anlattım. Yine aklınıza takılırsa sorun.

Öncelikle bilgisayarınızda Android USB sürücülerinin yüklü olduğundan emin olun.

Sonrasında telefonunuzun USB Hata Ayıklama Modu'nu aktif etmeniz gerekiyor. Bunun için sırasıyla Ayarlar ---> Telefon Hakkında bölümüne gidiyoruz ve MIUI Versiyon yazısına defalarca tıklıyoruz. Sonrasında Artık Geliştiricisin mesajı göreceksiniz. Bu bölümde işimiz bitti. Sırasıyla Ayarlar ---> Ek Ayarlar ---> Geliştirici Seçenekleri'ni açıyoruz. Aşağıya doğru biraz indiğimizde USB Hata Ayıklama seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği kapalı durumdan açık hale getiriyoruz.

Bu işlemden sonra paketini bilgisayarımıza indiriyoruz. ZIP dosyasından çıkardıktan sonra platform-tools klasörüne giriyoruz ve boş bir alanda (herhangi bir klasör veya dosyaya tıklamadan) SHIFT tuşuna basılı tutup fare ile sağ tık yapıyoruz. Açılan menüden komut satırını buradan aç seçeneğine (bazı Windows 10 kullanıcılarında Powershell çıkabilir sorun değil) tıklıyoruz. Karşımıza komut satırı çıkacaktır.

CMD varsa ---> adb devices yazıyoruz ve bu esnada telefonunuzun ekranında izin isteme mesajı belirecek onu kabul ediyoruz ve sonrasında adb shell komutunu kullanarak telefonumuz üzerinde komut satırı açıyoruz.
Powershell varsa ---> .\adb.exe devices yazıyoruz ve telefonunuza gelen izin isteğini onaylıyoruz. Sonrasında .\adb.exe shell komutunu kullanarak telefonumuz üzerinde komu satırı açıyoruz.
Shift e basılı tutarak sag tik yapıyorum hiç bişey olmuyor

Oyla:

saban19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
şaban
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Bilgisayar Program
Konular
6

reboot
peki bu işlem sıfırlanmamış cihazlarda işe yaroyor sanırım!
adb izni olmayan cihazlarda işe yaramıyor

Oyla:
Üst Alt