Giden Verilerim Oldu , Geri Dönmediler

snoxgamf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ben
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
8
Giden Verilerim Oldu,Geri Dönmediler
Baştan almam gerekirse telefondan indirme yapıyordum, o sırada da telefon hafızası dolmaya yakındı, telefon indirme yaparken indirdiklerimi bilgisayara atayım dedim, sdcard adlı içinde yeni klasör bulunan bi dosya vardı kontrol ettim boştu ,gizli dosyaları göster vs yapmıştım.Sonra sildim sdcard klasörünü bilgisayar dondu yavaşladı ama içindekileri gözüküyodu, indirmede de heralde hafıza uyarısı mıydı başarısız olduğu için tekrar mı ne indir gelmişti.Usbyi çıkarttım bi baktım benim resmen yaşadığım bi dönem gitmiş her ne varsa.Sonra bunları geri getirmeki çin yola koyuldum.Bir kaç program indirdim bir kaç araştırma yaptım.Telefonu çoğu program okumuyo sürücü olarak görse daha ne isteyim.Bir de çoğu program root istiyor ki gerekli de bence.Root atınca veriler tekrar siliniyor bi sorun olur mu düşündüm.Sonra başka çare bulamadım.Bootloader kilidini açtım onun için de 2-3 gün bekledim. o arada rootsuz geri döndürmeye çalıştım ama nafileTwrp yükledim telefon açılmadı.Twrpde temizle yaptım orda işaretledim çoğunu.Acaba bu yüzden mi geri gelmedi dosyalar bilmiyom.Sonra rom flashladım.Tabi ben flashlama başarılı olmadan önce yine bi kaç başarısızlık yaşadım.Flashttool telefonu görmedi , flashtool flashlarken hata verdi.Bunlarda aşıldıktan sonra rom flaşlandığında root attım magisk ile.Sonra yine data recovery programları denedim bana getirdikleri dosyaları ben de bulurum o kadar diyim.Kimisi root yok dedi.Sonra supersu yükledim sim kartlar okumadı.Supersu kaldırdım düzeldi.Dr fone denedim bilgisayardan telefona bağlanmıyodu.Çünkü usb hata ayıklama (g.a) açılmıyodu usbden yükle açılmıyodu.Onlarından üstesinden geldim.Telefon bağlandı bu sefer root izni gelmedi ama gelmesi gerekiyodu.Supersu yükledim.Bi kere geldi şansıma mı artık bilmiyom.3-4 saat diyodu ama yüzden 10da iken 0 dosya bulmuştu.Ve de ben telefonla uğraşınca bağlantı koptu.Şimdi root izninden geçemiyom.Şimdi inandığım ise silinen ögelerin harbi harbi kökten silindiği.Şimdiki planlarımda china romu yüklemeyi düşünüyom.Yaklaşık bi haftam heba oldu.Bi okula git gelle bi de bunla uğraşıyodum.Tabi bilgisayardan Fonelab for Android de denedim okuttum ama bulduğu şeyler şimdiki olan şeyler.En güvendiğim program recovery my files o da sürücüleri okuyo benim telefonu okumuyo.Bi yerde telefonu sürücüye dönüştürmeyi görmüştüm meğer sdcard için imiş o zaman niye var onu da anlamış değilim sdcardı kurtarmakta ne var ki.Öncedenki kullandığım sdcarddan yine bikaçını kurtardım ama az yani.Uzun uğraşlar sonuncunda başarısızım.

SORU (Yardım sorusu)
Acaba hiçbir yedeği olmayıp Xiaomi telefonunuzdan bootloader açık değilken,twrp,root yokken ya da verileri gittikten sonra twrp,root vs yaptıktan sonra telefon belleğinizdeki silinen ögeleri geri getirebildiniz mi?Getirdiyseniz nasıl?Bu arada birçok recovery programı denedim googleda var araştırırsan bulursun demezseniz sevirim :D.

Son düzenleme:
Üst Alt