MIUI 14 | GhostOS | v3.5-Modv3 | A12-Miui14 |

Synx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi9t
Konular
81
L1 sertifikası var mı acaba Netflix için
Mevcut hocam ve rom şahane maşallahı var bu yükleme şeklini ilk defa denedim ve sonuç iyi hatta abartmıyorum cihazım belki de xiaomi nin sorunlu mi9t si ilk aldığım günden beri fakat bu rom cihazım da global a13 miui 14 gibi şu anda tek sorunu konuda bahsettiğim gibi

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Mevcut hocam ve rom şahane maşallahı var bu yükleme şeklini ilk defa denedim ve sonuç iyi hatta abartmıyorum cihazım belki de xiaomi nin sorunlu mi9t si ilk aldığım günden beri fakat bu rom cihazım da global a13 miui 14 gibi şu anda tek sorunu konuda bahsettiğim gibi

Konuda bahsettiğiniz kurulum talimatlarını şahsen pek önermiyorum. Bu rom işlerine ilk bulaştığım zamanlarda en temizdir diyip kullandığım bir kurulum şeklidir ancak konuştuğum geliştiricilerin hiçbiri bu yükleme şeklini tavsiye etmiyordu. Sebebi de cihazda rom yokken recovery modda restart atarsanız cihazın recovery boot ekranında donma ihtimalinin olması ve hiçbir şekilde recovery'e girememeniz. Bunu ben bir kere yaşadım, recovery değiştirerek hallettim uğraştırmadı pek. Daha sonra ki zamanlarda forumda benimle farklı zamanlardan iletişime geçen 4-5 kişi de cihazın recovery boot ekranında dondugunu söyledi ve hepsine aynı soruyu sordum; 4wipe sonrası cihazı yeniden mi başlatınız? Hepsinin cevabı evetti. Bu işlem cihazı brick edebilir, hatta sırf bu yüzden cihazda rom yokken twrp ve ya ofox bunun hakkında uyarı verir reset atmak istediginizde.

Sonuç olarak cihazınızın boşluğa düşme ihtimali var, şahsen önerdiğim bir kurulum sekli değil. Cihazı hiçbir şekilde içinde kurulu rom yokken yeniden baslatmamanızı öneriyorum.

Bu kurulum yöntemiyle kurup dediğim durumu yaşayan arkadaşlar içinde şimdiden not bırakayım, düzeltmenin tek garanti yolu Mi Flash ile stock rom atmak.

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Greeshan nedir ne işe yarıyor onu neden flashlıyoruz

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Greeshan nedir ne işe yarıyor onu neden flashlıyoruz
Önbelleği ve sistemde ki çöpleri temizleyen (hem twrp de hem de magiskte kullanılabilen) hibrit bir modül. Temiz kurulum için eklenmiş bir adım.

ozgurbosnak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
İphone
Konular
29
Rom güzel herhangi bi sorunla karşılaşmadım ama şarj konusunda kötü 4 saat anca alabildim full parlaklık sosyal medya YouTube farklı romlar da 5 saat ve üzeri gidiyor aynı kullanımla

Ghost85

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Savaş
Cihazım
Note 6 pro
Konular
0
Merhaba 2 kez tıklama ekran kapatma çalışmıyor nasıl düzeltebilirim.

Kaputt

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 9t
Konular
20
Konuda bahsettiğiniz kurulum talimatlarını şahsen pek önermiyorum. Bu rom işlerine ilk bulaştığım zamanlarda en temizdir diyip kullandığım bir kurulum şeklidir ancak konuştuğum geliştiricilerin hiçbiri bu yükleme şeklini tavsiye etmiyordu. Sebebi de cihazda rom yokken recovery modda restart atarsanız cihazın recovery boot ekranında donma ihtimalinin olması ve hiçbir şekilde recovery'e girememeniz. Bunu ben bir kere yaşadım, recovery değiştirerek hallettim uğraştırmadı pek. Daha sonra ki zamanlarda forumda benimle farklı zamanlardan iletişime geçen 4-5 kişi de cihazın recovery boot ekranında dondugunu söyledi ve hepsine aynı soruyu sordum; 4wipe sonrası cihazı yeniden mi başlatınız? Hepsinin cevabı evetti. Bu işlem cihazı brick edebilir, hatta sırf bu yüzden cihazda rom yokken twrp ve ya ofox bunun hakkında uyarı verir reset atmak istediginizde.

Sonuç olarak cihazınızın boşluğa düşme ihtimali var, şahsen önerdiğim bir kurulum sekli değil. Cihazı hiçbir şekilde içinde kurulu rom yokken yeniden baslatmamanızı öneriyorum.

Bu kurulum yöntemiyle kurup dediğim durumu yaşayan arkadaşlar içinde şimdiden not bırakayım, düzeltmenin tek garanti yolu Mi Flash ile stock rom atmak.
benden bahsediyor ve kesinlikle rom yokken yeniden başlat yapmayın
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bende mi flash işe yaramadı edl ile yazılım attıldı binlik oldum

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20

Evet rom atmadan bende konuda anlatıldığı gibi wipiden silmeler yaptığımda telefon ile bilgisayar bağlantısınızı kaybetmiştim.
Bu yüzden hiç bir şekilde pcden telefona dosya aktarımı yapılmıyor.
Mutlaka önce romu flaşlayıp sonra silme işlemleri yapılmalı.

Bundan dolayı mi flashda rom atamazsanız eu ile rom kurabilirsiniz. çünkü eu programla atılmıyor hi~~

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
61

Daha öncesinde yazdığım bir mesajdı, maalesef sürekli insanlar aynı hatayı yaparak cihazı brick etmeye devam ediyor. Sizin ki EDL'ye kadar gitti masraf çıkarttı mesela, konunun ucu nerelere kadar gidebiliyor. Dikkatli olsun herkes bu konuda.

Üst Alt