Yardım Ghost Touch & Yakınlık Sensörü vb. Sorunlar

sercangumus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan Gümüş
Cihazım
R. Note 8 Pro
Meslek
Bilgi İşlem
Konular
3
Selamlar herkese

Poco x3 pro yu gerçekten çok isteyerek ve içime sinerek almıştım.Fakat beni 2 ayda hatalarıyla bezdirdi.İnanın bir çözüm yolu bulamadığımdan artık böyle bir konu açıp birlikte belki bişeyler yapabiliriz diye düşündüm.

Öncelikle ilk karşılaştığım sorun yakınlık sensörü ile alakalı.Ekran telefonla konuşurken bazen kapanmıyor.Kapansada kendi kendine açılıyor.Buna kısmende olsa kılıf ile bi çözüm buldum ama hala yazılımsal bir durum olduğunu düşünüyorum.

İkincisi ghost touch adı verilen gerçekten lanet bir sorun.Sanırım bu durum ekran çok ısındığında ortaya çıkıyor.Bunu tam olarak çözemedim.Bugün arabada telefonla uğraşırken bir anda ekran kendi kendine oraya buraya basmaya başladı.Bi kaç gün öncesinde bu konu ile ilgili araştırma yapmıştım ve birçok kullanıcının bu konudan şikayetci olduğunu yeni güncelleme ile(12.5.0.4) ile bu durumun dahada sık yaşanmaya başladığını belirtmişler.

Üçüncü olarak poco launcher bugları.Ara sıra arayüzde kilitlenmeler ve takılmalar meydana geliyor.Çok sık olmasada bu sorunda arada yaşanıyor.

Şimdi ben ne yapayım.Bu sorunları yaşayıpta çözüm bulan varsa birbirimizle paylaşalım ki sorun yaşayan diğer insanlarda çözüme ulaşsın.

LoqqaL

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Samsung S21+
Meslek
Android Developer
Konular
23
Üçüncü olarak poco launcher bugları.Ara sıra arayüzde kilitlenmeler ve takılmalar meydana geliyor.Çok sık olmasada bu sorunda arada yaşanıyor.
Diğerlerini bilmiyorum ama bendeki x3 nfc'de de bu dediğim durum oluyor ana ekranda en sağdaki sayfaya geçip ram'i boşaltıyorum geri düzeliyor bende o takılmalar.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Sana elindeki cihaz için çözüm sunamam ama kalıcı çözüm söyleyeyim redmi ve poco gibi kağıt üzerinde donanımıyla kullanıcı kandıran kaliteden yoksun cihazları almamalısın.

sercangumus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan Gümüş
Cihazım
R. Note 8 Pro
Meslek
Bilgi İşlem
Konular
3
Sana elindeki cihaz için çözüm sunamam ama kalıcı çözüm söyleyeyim redmi ve poco gibi kağıt üzerinde donanımıyla kullanıcı kandıran kaliteden yoksun cihazları almamalısın.
Başkan 2 sene redmi note 8 pro kullandım gayet memnundum amacım markayı kötülemek değil cihazın donanımında sıkıntı yok bu adamların yazılım kısmı berbat bunun farkındayım.Bu sorunların %80 i yazılımdan.Hani belki custom rom falan ile işi çözerim umudundayım.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Başkan 2 sene redmi note 8 pro kullandım gayet memnundum amacım markayı kötülemek değil cihazın donanımında sıkıntı yok bu adamların yazılım kısmı berbat bunun farkındayım.Bu sorunların %80 i yazılımdan.Hani belki custom rom falan ile işi çözerim umudundayım.
Nerdeyse 3 senedir xiaomi tecrübem ile kendim çevrem bu forum olmak üzere bildiğim tek şey bazı şeyler yazilimsal olmuyor bendede var ghost touch miui ile alakası olmayan pixel romdada oluyor. Size bol şans o zaman hocam daha çekeceğiniz var bu cihazdan :) miui 13 bekliyorum sadece kendilerine çeki düzen vermediyse hala xiaomi daha kuruş vermem bu markaya

Palitifinos

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taha
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Sosyolog
Konular
1
Yakınlık sensörü ile alakalı benim de sıkıntım var fakat okudum birkaç yerde; kullandığınız ekran koruma filminden kaynaklı olarak dendi. Özellikle bu tam ekran kaplamalı koruyucularda bu tür sıkıntılar oluyormuş. Geçenlerde kendim 2 adet ekran koruyucusu aldım. Bir tanesi mat diğeri normal şeffaf. Mat olanı kullanıyorum şu an ve tam ekran kaplamalı olduğu için, ayrıca kendim de hafif yukarı kayacak şekilde yapıştırdığım için bu sorunu yaşadığımı düşünüyorum.

Ghost touch olayını hiç yaşamadım.

Poco'nun launcher ile ilgili yaşadığım 2 tür bug var. 1.si çok nadir olmakla beraber, arka planda çalışan uygulamaları kapatmak veya açmak için aşağıdan kaydırdığım sırada, herhangi bir programın yamuk bir şekilde kendi kendine ekranı yarım şekilde kaplama durumu oluyor. Ama dediğim gibi çok nadir yaşadığım bir durum bu. Diğer rastladığım bug ise kontrol merkezinde 120'den 60 fps ye düşme sorunu. Çoğunlukla 60fps de çalışıyor, nadiren 120fps alabiliyorum. Forumlarda ve reddit te birkaç kişi daha yazmış bu problemi ve yazılımsal bir durum. Açıkçası bu sorunların çözümlerini kendimiz düzeltmemiz 'bence' pek mümkün değil. Gelen güncellemeler ile düzeltmeleri gerekiyor ya da custom romlar denenebilir.

dashowa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi6
Konular
1
Merhaba, ghost touch bende de başladı. Telefonu alalı 4 ay oldu (8/256), önce kendi kendine ekranda alttan yukarı süpürme hareketi başladı. Güncelleme sonrası o gitti ghost touch geldi. Yazılımsal gibi görünüyor ama cidden soğuttu telefondan. Hızlı olsun, hafızası geniş olsun, oyun falan oynamam zaten bluetooth müzik dinlerim sadece, pili de bir gün gitsin yeter diyordum artık güvenim kalmadı markaya. Zaten parmak izi okuyucusunun güç tuşu üzerinde olmasının (bana göre) bu kadar berbat bir şey olduğunu bilsem kesinlikle almazdım diyordum bir de üzerine bunlar çıkınca xiaomi'den ilk fırsatta uzaklaşmaya karar verdim. Zaten android auto da uyum problemi olabiliyor o da ayrı dert.

ssangyong

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
m
Cihazım
o
Konular
2
bugları bilmem ama poco launcherda uygulama klasörü oluşturma yok diye fdroidden discreet launcher indirdim.bi dene istersen

Selamlar herkese

Poco x3 pro yu gerçekten çok isteyerek ve içime sinerek almıştım.Fakat beni 2 ayda hatalarıyla bezdirdi.İnanın bir çözüm yolu bulamadığımdan artık böyle bir konu açıp birlikte belki bişeyler yapabiliriz diye düşündüm.

Öncelikle ilk karşılaştığım sorun yakınlık sensörü ile alakalı.Ekran telefonla konuşurken bazen kapanmıyor.Kapansada kendi kendine açılıyor.Buna kısmende olsa kılıf ile bi çözüm buldum ama hala yazılımsal bir durum olduğunu düşünüyorum.

İkincisi ghost touch adı verilen gerçekten lanet bir sorun.Sanırım bu durum ekran çok ısındığında ortaya çıkıyor.Bunu tam olarak çözemedim.Bugün arabada telefonla uğraşırken bir anda ekran kendi kendine oraya buraya basmaya başladı.Bi kaç gün öncesinde bu konu ile ilgili araştırma yapmıştım ve birçok kullanıcının bu konudan şikayetci olduğunu yeni güncelleme ile(12.5.0.4) ile bu durumun dahada sık yaşanmaya başladığını belirtmişler.

Şimdi ben ne yapayım.Bu sorunları yaşayıpta çözüm bulan varsa birbirimizle paylaşalım ki sorun yaşayan diğer insanlarda çözüme ulaşsın.

broqee

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Barış
Cihazım
Mi Band 3
Konular
14
Telefonu severek aldım, hala daha severek kullanıyorum. Fakat yazılımsal olarak çok hata var. Konu açtım, fakat bakan olmadı. Ana ekranda herhangi bir uygulamaya tıkladığım zaman 5 tıklamanın 2 tanesinde ekranı güç tuşuna basmışım gibi kilitliyor, bu sorun beni bezdirdi. Bunun dışında bir arkadaş daha yazmış kontrol paneli 60 Hz gözüküyor 120 Hz bazen oluyor kafasına göre davranıyor. Yakınlık sensöründeki hata nadir de olsa bende de oluyor. Bunların dışında bir sorun görmedim yine de telefon çok seri olduğu için bunlar benim için büyük hatalar değil ama yazılımsal olarak kesinlikle halledilmesi gereken şeyler var...

samirqelender

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
samir939
Cihazım
mi9 lite
Konular
21
bende sahsen yakinlik sensorunda bir sorun yok.ghost toucha gelirsek 4saat pubg oynadikdan sonra telefon alev gibi olurkende ghost touch olayini yasamadim.sizin telde bir sorun var

Üst Alt