Yardım Ghost touch hakkında bilgi almak istiyorum

Shadoow l

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Umut
Cihazım
Redmi note 9pro
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.01
Telefon Modeli
Redmi note 9 pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Cümleten iyi akşamlar arkadaşlar ghost touch dedikleri şey tam olarak nedir ilerlermi yani arada sırada yaparsa büyüyup sürekli mi yapar cihazda olup olmadığını nasıl anlarım yardımcı olursanız teşekkür ederim

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Cümleten iyi akşamlar arkadaşlar ghost touch dedikleri şey tam olarak nedir ilerlermi yani arada sırada yaparsa büyüyup sürekli mi yapar cihazda olup olmadığını nasıl anlarım yardımcı olursanız teşekkür ederim
hocam ghost touch değil ghost screen yani hayalet ekran sorunu bu tam olarak şudur ekranda izler olur yani mesela instagrama girdin sonra çıktın menüye girdin ekranda böyle instagrama ait belirgin izler gözükür buna ghost screen hayalet ekran sorunu denir bu genelde cihazdaki ekran paneline göre değişiyor bu olay hem ips hemde amoled ekranda olur ama en çok ips ekranda görülür umarım yeterince açıklayıcı olmuştur
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ghost touch ya da, hayalet dokunuş, sorunu, cihazınızın siz ekranınıza dokunmadığınız halde, sanki ekrana dokunuyormuşsunuz gibi tepki vermesi ve kendi kendine rastgele yerlere dokunması problemidir eger baslıktaki sorunuz buysa buda açıklayıcı olur sizin için

Son düzenleme:
Oyla:

Shadoow l

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Umut
Cihazım
Redmi note 9pro
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam ghost touch değil ghost screen yani hayalet ekran sorunu bu tam olarak şudur ekranda izler olur yani mesela instagrama girdin sonra çıktın menüye girdin ekranda böyle instagrama ait belirgin izler gözükür buna ghost screen hayalet ekran sorunu denir bu genelde cihazdaki ekran paneline göre değişiyor bu olay hem ips hemde amoled ekranda olur ama en çok ips ekranda görülür umarım yeterince açıklayıcı olmuştur

Ghost touch ya da, hayalet dokunuş, sorunu, cihazınızın siz ekranınıza dokunmadığınız halde, sanki ekrana dokunuyormuşsunuz gibi tepki vermesi ve kendi kendine rastgele yerlere dokunması problemidir eger baslıktaki sorunuz buysa buda açıklayıcı olur sizin

Ghost touch ya da, hayalet dokunuş, sorunu, cihazınızın siz ekranınıza dokunmadığınız halde, sanki ekrana dokunuyormuşsunuz gibi tepki vermesi ve kendi kendine rastgele yerlere dokunması problemidir eger baslıktaki sorunuz buysa buda açıklayıcı olur sizin için
Sağolun hocam peki günden güne artar mi varlığı yokluğu nasıl anlaşılır geçen telefonda konuşuyordum arama bitti ekrana baktım 3-4 saniye dokundu kendiliğinden ekran koruyucunun üzerindeki izler yapmış olabilir ben kafam rahat olsun diye

Oyla:

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Sağolun hocam peki günden güne artar mi varlığı yokluğu nasıl anlaşılır geçen telefonda konuşuyordum arama bitti ekrana baktım 3-4 saniye dokundu kendiliğinden ekran koruyucunun üzerindeki izler yapmış olabilir ben kafam rahat olsun diye
Eğer şanslıysanız sorun, ekranın arkasında kalmış küçük bir parça kirden ya da ekran koruyucunun kendisinden kaynaklanıyordur.
Buradaki tavsiye, ekran koruyucunuzu sökmeniz ve ekranı güzelce temizlemeniz, sonrasında ekran koruyucuyu değiştirmeniz şeklindedir
ama sorun ekran koruyucudan kaynaklı değilde donanımsal bir problemdir garantisi varsa servise yollamanızı tavsiye ederim

Oyla:

Shadoow l

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Umut
Cihazım
Redmi note 9pro
Konular
2
Eğer şanslıysanız sorun, ekranın arkasında kalmış küçük bir parça kirden ya da ekran koruyucunun kendisinden kaynaklanıyordur.
Buradaki tavsiye, ekran koruyucunuzu sökmeniz ve ekranı güzelce temizlemeniz, sonrasında ekran koruyucuyu değiştirmeniz şeklindedir
ama sorun ekran koruyucudan kaynaklı değilde donanımsal bir problemdir garantisi varsa servise yollamanızı tavsiye ederim
Donanımsal olup olmadığını zaman mi gösterecek o zaman

Oyla:

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Donanımsal olup olmadığını zaman mi gösterecek o zaman
hocam dedim ya kırılmaz camı sökün bir öyle deneyin bakalım bir kaç günde anlarsınız zaten ekranda kırılmaz cam olmadıgı halde bu sorun varsa bu donanımsal bir sorundur ekran panelinin değişmesi lazım

Oyla:

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
156
Ghoa
Cümleten iyi akşamlar arkadaşlar ghost touch dedikleri şey tam olarak nedir ilerlermi yani arada sırada yaparsa büyüyup sürekli mi yapar cihazda olup olmadığını nasıl anlarım yardımcı olursanız teşekkür ederiat touch yada screen olduysa kesin çözümü ekran değişmidir.Ve otomatik dokunma yada uygulamadan çıktığınızda izleri(örnek oyun oynadıktan 30 dk sonra oyunnun tuş izleri) kalırsa keisn çözüm ekran değişimi

Oyla:

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Ekran üstünde koruyucu varsa sökün, ve güzelce (mesela kolonya ile hafif nemlendilirmiş bezle) ekranı temizleyin.
Ayarlar + ek ayarlar + geliştirici seçenekleri + dokunmaları göster seçeneğini aktif edin.
Sonrada ghost touch tan şüphelendiğiniz anlarda ekrana bakın. Kendiliğinden dokunma varsa minik daireler olarak görülecektir.
Eğer görüyorsanız bunun bir geri dönüşü yoktur. Panel degişecek.

Oyla:

Shadoow l

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Umut
Cihazım
Redmi note 9pro
Konular
2
Ekran üstünde koruyucu varsa sökün, ve güzelce (mesela kolonya ile hafif nemlendilirmiş bezle) ekranı temizleyin.
Ayarlar + ek ayarlar + geliştirici seçenekleri + dokunmaları göster seçeneğini aktif edin.
Sonrada ghost touch tan şüphelendiğiniz anlarda ekrana bakın. Kendiliğinden dokunma varsa minik daireler olarak görülecektir.
Eğer görüyorsanız bunun bir geri dönüşü yoktur. Panel degişecek.
Kardeşim ghost touch büyür mu yani ilk olarak aramadan sonra dokundu 4-5 saniye ondan SONRA yapmadi 5 gündür temiz yani öyle birşey varsa ilerde artar değil mi anlarım bende

Oyla:

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Muhtemelen kardeşinizden büyüğümdür.
Anlatılanları denemeye bile tenezzül etmeyip ilerde ne olur diye soruyorsunuz, ne diyebiliriz ki, bilemedim.

Oyla:
Üst Alt