Soru Genpa hayalet ekran sorunu

Mic-Tramp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Redmi note7
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
11.0
Telefon Modeli
redmi note 8
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar Öncelikle konuyu yanlış yere açıyorsam kusura bakmayın;
21/10/2020 tarihinde Hayalet ekran sorunu oluşan redmi note 8 telefonumu istanbul etiler genpa teknik servisine gönderdim,
normalde garanti kapsamına girmesi gereken hayalet ekran için genpa 386 tl ödeme istiyor ve yapılan açıklama şu şekilde;
CİHAZIN KASA YAN KISIMINDA BASKI TESPİT EDİLMİŞTİR. ONARIM ÜCRETLİ OLACAKTIR. ÜCRETİ KABUL ETMENİZ DURUMUNDA ONARIMINA BAŞLANACAK OLUP, ÜCRETİN ARTMA İHTİMALİ OLABİLİR.
konuyu tüketici hakem heyetine taşımayı düşünüyorum sizce ne yapmayalıyım

AfterLife

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Bu servislerin işleri bir acayip gerçekten. Zamaninda iphone 6s plus cihazımı trabzon genpa ( artik yok) vermiştim kullanici hatasi diye ücretli değişim demislerdi. Arizayi hatirlamiyorum çok oldu. Neyse cihazi aldim genpa dan. Bir arkadaşım Erzurum'da başarı servis var oraya gönder bide dedi. Bende başarı genpanin kaydini görmiyor mu dedim gormez şansını dene dedi ve cihazi erzurum başari servise kargoladim. 3 gün sonra cihaz değişim olacak karari çıktı :) yani genpa benden 1500 tl gibi bir para istemisken Başarı cihazimi ücretsiz değişim yapmisti. Söylemek istedigim cihazı genpadan alin Evofone ye gonderin. Genpa bakiyor sa turkiye garantili bir cihaz ve evofone de bakmasi gerekiyor. Sansinizi Evo ile bir deneyin ordada sonuç cikmassa hakem heyetine başvurun.

Oyla:

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
Hocam resmi evefone garantili icindeki garanti kağıdında GENPA yaziyor nasil evefone yollucam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tianma panel hocam.

Hocam acilmamis telefonu sifir kutu ekrana bakma sansimiz olmuyor

Evet olmuyor biliyorum ve yanlış anlamayın sizi suçlamıyorum suçlu olan tamamiyle teknik servisler sorumsuz kişiler bi üst mesajdaki arkadaşın dediği gibi genpayı da evofone u da denemekten başka şansınız yok gibi umarim sorununuz hallolur bol şans dilerim

Oyla:

Mic-Tramp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Redmi note7
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Bu servislerin işleri bir acayip gerçekten. Zamaninda iphone 6s plus cihazımı trabzon genpa ( artik yok) vermiştim kullanici hatasi diye ücretli değişim demislerdi. Arizayi hatirlamiyorum çok oldu. Neyse cihazi aldim genpa dan. Bir arkadaşım Erzurum'da başarı servis var oraya gönder bide dedi. Bende başarı genpanin kaydini görmiyor mu dedim gormez şansını dene dedi ve cihazi erzurum başari servise kargoladim. 3 gün sonra cihaz değişim olacak karari çıktı :) yani genpa benden 1500 tl gibi bir para istemisken Başarı cihazimi ücretsiz değişim yapmisti. Söylemek istedigim cihazı genpadan alin Evofone ye gonderin. Genpa bakiyor sa turkiye garantili bir cihaz ve evofone de bakmasi gerekiyor. Sansinizi Evo ile bir deneyin ordada sonuç cikmassa hakem heyetine başvurun.
Sansimizi deneyelim hocam ozaman hallolmaz ise tüketici hakem heyetine
Evet olmuyor biliyorum ve yanlış anlamayın sizi suçlamıyorum suçlu olan tamamiyle teknik servisler sorumsuz kişiler bi üst mesajdaki arkadaşın dediği gibi genpayı da evofone u da denemekten başka şansınız yok gibi umarim sorununuz hallolur bol şans dilerim
Estafullah hocam bakalim neler olacak

Oyla:

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
162
İllaki görüyorlar sistemler hep böyledir imei üzerinde ne işlemler görmüş onu görüyorlar.Denemek ten zarar gelmez diye düşünüyorum yada Türkiye Garatili cihazlarda kutunun içinden çıkan garanti yerleri arasında genpa dışında başka servis firmasında deneme şansın da var.

Oyla:
Üst Alt