Soru Geniş açı bulanıklığı

spilterr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mi9SE cihazımda geniş açı modunda bariz bir bulanıklık var manzara çekimlerinde fazla hissettirmiyor ama biraz yakınlaşınca bulanıklığı görebiliyorum neden acaba?

spilterr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Hocam sizce de normal değilmi? Bir yazıyı yakındanmı daha iyi ve net görürsünüz yoksa uzaktanmı?
Hocam ne alakası var? P30 lite ile karşılaştırdım öyle bir bulanıklık göremedim zaten o yüzden soruyorum yoksa merak etmeyin kendi mantığım ile sizin verdiğiniz çözüme ulaşabilirdim.

Oyla:

bakivrd44

Offline bir Xiaomici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Hocam ne alakası var? P30 lite ile karşılaştırdım öyle bir bulanıklık göremedim zaten o yüzden soruyorum yoksa merak etmeyin kendi mantığım ile sizin verdiğiniz çözüme ulaşabilirdim.
Mantıken böyle düşünmüştüm hocam. Madem diğer cihazlarda sorun yok çözüm için pek de bir şey önerileceğini sanmıyorum.

Oyla:

guvenayaz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
guven
Cihazım
mi 9 se
Konular
16
Hocam sizce de normal değilmi? Bir yazıyı yakındanmı daha iyi ve net görürsünüz yoksa uzaktanmı?
Hocam siz geniş açı çekerken uzaklaşıyor musunuz yoksa kamera lensinin açısı büyük olduğu için mi geniş çekiyor. Mesafe ayni yani

Oyla:

spilterr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Mantıken böyle düşünmüştüm hocam. Madem diğer cihazlarda sorun yok çözüm için pek de bir şey önerileceğini sanmıyorum.
Yine de cevabın için teşekkürler, sorun çözülsün çözülmesin farketmez burada önemli olan birbirimize karşı olan saygıyı korumak ve nedendir ki bilmiyorum ama şu sıralar forumda bir moda var sanırım, yardım almak isteyen kişiye laf sokma tarzında cevaplar veriliyor. Sözüm meclisten dışarı kimse üstüne alınmasın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam siz geniş açı çekerken uzaklaşıyor musunuz yoksa kamera lensinin açısı büyük olduğu için mi geniş çekiyor. Mesafe ayni yani
Pozisyonum aynıydı hocam.

Oyla:

bakivrd44

Offline bir Xiaomici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Telefonu yerinden oynatmıyorsunuz ama bu çektiğiniz objeden uzaklaşmadığınız anlamına gelmiyor değilmi? Siz objeden uzaklaşmasanızda geniş açı kamerası sizi nesneden uzaklaştırıyoryn~~

Oyla:

Holydao

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
1
Daha once fark etmemistim, siz soyleyince denedim, haklisiniz. Ama bence anormal bir durum yok, neticede biri fisheye tarzi bir mercek, yani yazi vb. gibi netlikve keskinlik gerektiren işler icin dizayn edilmemis, digeri ise bu tarz isler icin daha uygun bir mercek. Ben farki buna bagladim acikcasi. P30 derseniz tamam ama P30 lite'in da cok kaliteli bir kamerasi yok esasen, o nasil daha iyi bir iş cikariyor incelemek lazim. Belki de açısı daha dardır, bilemiyorum, denemek lazim...

Oyla:

spilterr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Daha once fark etmemistim, siz soyleyince denedim, haklisiniz. Ama bence anormal bir durum yok, neticede biri fisheye tarzi bir mercek, yani yazi vb. gibi netlikve keskinlik gerektiren işler icin dizayn edilmemis, digeri ise bu tarz isler icin daha uygun bir mercek. Ben farki buna bagladim acikcasi. P30 derseniz tamam ama P30 lite'in da cok kaliteli bir kamerasi yok esasen, o nasil daha iyi bir iş cikariyor incelemek lazim. Belki de açısı daha dardır, bilemiyorum, denemek lazim...
Evet hocam benim de anlatmaya çalıştığım o bir bulanıklık mevcut ama işte. Bide p30lite daha kaliteli olduğundan değilde gördüğüm kadarıyla bir bulanıklık yoktu ama bu akşam tekrar deneyeceğim dedemin telefonu olduğu için hızlı olmam gerekiyor yoksa azar işitirim :)

Oyla:

Holydao

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
1