Yardım Genel bildirim sorunu

uyarnuri

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Merhabalar
Rn8 pro hindistan rom kullanıyorum android 10güncellemesi kurulu, sorunum bildirimlerle alakalı özellikle whatsapp ve diğer sosyalmedya uygulamalarından bildirim gelmiyor uygulamaya giriş yapmadan gelen mesajları vs göremiyorum tüm izinler ve otomatik başlatmayı denedim ama bir türlü sorunu çözemedim uugulamayı açtık bıraktından sonra bildirimlerde düzelme oluyor fakat bu durumdada örneğin gece uyumadan önce telefonu bıraktığımda sabah bildirimler gelmemiş görünüyor her koşulda başa dönüyorum yardımcılarınızı bekliyorum. Son olarak rom değişikliği sorunu çözermi?

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618

Whatsapp, Viber, Gmail, Ezan Vakti vb. uygulamaların bildirimlerini/uyarılarını alamıyorum?
Öncelikle temanızı varsayılan tema olarak değiştirin. Bazı temalar bildirimleri desteklemiyor. Eğer olmazsa Güvenlik (Araçlar) Uygulaması → Güvenlik → Uygulamayı Yönet → İzinler → Otomatik Başlatma yolunu izleyerek uyarı almak istediğiniz uygulamaları ekleyin ve Güvenlik → Pil → Uygulamanın pil tasarrufu → Uygulamaları seçin menüsü altından bildirim almak istediğiniz uygulamayı seçin ve arka plan ayarını "Kısıtlama yok" olarak değiştirin. Eğer hala bildirim alamıyorsanız aşağıdaki ayarları da kontrol edebilirsiniz.
  • Ayarlar > Bildirimler & Durum Çubuğu > Uygulama Bildirimleri >Uygulama Adı > Kayan Bildirimleri Göster > AKTİF Edin
  • Ayarlar > Bildirimler & Durum Çubuğu > Uygulama Bildirimleri >Uygulama Adı > Kilit Ekranında Göster > AKTİF Edin
  • Ayarlar > Kilit Ekranı > Bildirim Gelince Uyandır > AKTİF Edin
  • Güvenlik Uygulaması > Uygulamayı Yönet > İzinler > İzinler > Uygulama Adı > Açılır Pencere Bildirimleri AKTİF Edin.
  • Güvenlik Uygulaması > Uygulamayı Yönet > İzinler > Otomatik Başlatma > Uygulama Adı >AKTİF Edin
  • Güvenlik > Pil > Uygulamaların pil kullanımını yönet >Uygulamaları yönet seçeneği altından bildirim almak istediğiniz uygulamayı seçerek "Kısıtlama Yok" seçeneğini seçebilirsiniz.
Bir değer sıkıntı ise Türk Telekom kullanıcılarında yaşanabiliyor. Eğer İnternet hattınızda Aile koruması etkinleştirilmiş ise bildirimleri alamayabilirsiniz. Korumayı kaldırmanızı ve güvenli internet istemiyorum seçeneğini işaretlemenizi tavsiye ederim.

Oyla:

uyarnuri

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1

Whatsapp, Viber, Gmail, Ezan Vakti vb. uygulamaların bildirimlerini/uyarılarını alamıyorum?
Öncelikle temanızı varsayılan tema olarak değiştirin. Bazı temalar bildirimleri desteklemiyor. Eğer olmazsa Güvenlik (Araçlar) Uygulaması → Güvenlik → Uygulamayı Yönet → İzinler → Otomatik Başlatma yolunu izleyerek uyarı almak istediğiniz uygulamaları ekleyin ve Güvenlik → Pil → Uygulamanın pil tasarrufu → Uygulamaları seçin menüsü altından bildirim almak istediğiniz uygulamayı seçin ve arka plan ayarını "Kısıtlama yok" olarak değiştirin. Eğer hala bildirim alamıyorsanız aşağıdaki ayarları da kontrol edebilirsiniz.
  • Ayarlar > Bildirimler & Durum Çubuğu > Uygulama Bildirimleri >Uygulama Adı > Kayan Bildirimleri Göster > AKTİF Edin
  • Ayarlar > Bildirimler & Durum Çubuğu > Uygulama Bildirimleri >Uygulama Adı > Kilit Ekranında Göster > AKTİF Edin
  • Ayarlar > Kilit Ekranı > Bildirim Gelince Uyandır > AKTİF Edin
  • Güvenlik Uygulaması > Uygulamayı Yönet > İzinler > İzinler > Uygulama Adı > Açılır Pencere Bildirimleri AKTİF Edin.
  • Güvenlik Uygulaması > Uygulamayı Yönet > İzinler > Otomatik Başlatma > Uygulama Adı >AKTİF Edin
  • Güvenlik > Pil > Uygulamaların pil kullanımını yönet >Uygulamaları yönet seçeneği altından bildirim almak istediğiniz uygulamayı seçerek "Kısıtlama Yok" seçeneğini seçebilirsiniz.
Bir değer sıkıntı ise Türk Telekom kullanıcılarında yaşanabiliyor. Eğer İnternet hattınızda Aile koruması etkinleştirilmiş ise bildirimleri alamayabilirsiniz. Korumayı kaldırmanızı ve güvenli internet istemiyorum seçeneğini işaretlemenizi tavsiye ederim.

Tüm forumu ve dış kaynakları inceleyip uygulamadım hocam sorunum hala devam ediyor malesef

Oyla:

Macoo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Macit
Cihazım
Mi 9
Konular
9
Ne kadar ayar yaparsan yap bildirimler ya sessiz geliyor bendi sorunda whatsaap dan bildirim geliyor ama sessiz herşey açık bence arayüzden yada virüs programlarından da olabilir diye düşünüyorum bende..

Oyla:

uyarnuri

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Ne kadar ayar yaparsan yap bildirimler ya sessiz geliyor bendi sorunda whatsaap dan bildirim geliyor ama sessiz herşey açık bence arayüzden yada virüs programlarından da olabilir diye düşünüyorum bende..
Vallahi 2gündür uğraşıyorum çözüm bulamadım aklımda 2soru var ülkenin yoğun internet kullanımı yada rom değiştirmek

Oyla:

Macoo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Macit
Cihazım
Mi 9
Konular
9
Vallahi 2gündür uğraşıyorum çözüm bulamadım aklımda 2soru var ülkenin yoğun internet kullanımı yada rom değiştirmek
ben 07/08/19 da aldım mi9 u bugune kadar ne denediysem olmadı romda değiştirdim farketmedi arayüz den kaynaklanan bir sorun sanırım..

Oyla:

uyarnuri

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
ben 07/08/19 da aldım mi9 u bugune kadar ne denediysem olmadı romda değiştirdim farketmedi arayüz den kaynaklanan bir sorun sanırım..
Peki bir çözüme kavuşturabildinizmi nasıl kullanıyorsunuz bu durumda

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Macoo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Macit
Cihazım
Mi 9
Konular
9
Peki bir çözüme kavuşturabildinizmi nasıl kullanıyorsunuz bu durumda

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
valla alışıyorsun sanırım böyle devam sıkıldığımda artık değiştiririm telefonumu yapacak birşey yok gibi belki mi10 da kullanıyordum mi11 geldi düzelir dedim artık belki mi 12 de kısmet :)

Oyla:
Üst Alt