Mod [Geliştirme Durduruldu] Oyunlarda Cpu Darboğaz Engelleme Modülü

Efranist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efran
Cihazım
Poco x3 Pro
Meslek
Cep Telefonu Tamir
Konular
2
Poco X3 PRO cihazında çalışmadı iyi çalışmalar hocam.

19sezer

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sezer
Cihazım
Poco X2
Konular
4
Arm cpu yapısı Qualcomm'un gpu'sunu iyi bir şekilde destekleyecek verime sahip değildir ve Genshin İmpact gibi oyunlarda Cpu darboğazına sebep olur.

Fas/feas cpu kullanımını yazılımsal bir şekilde oyındaki sahneye göre optimize eder ve oyundaki gereksiz load/watt tüketimini azaltarak performansı korumaya yardımcı olur. Bu yöntem manuel bir yöntemdir ve oyundaki harita güncellemeleri gibi güncellemelere göre dinamik olarak yazılımın güncellenmesi gerekir.

Bu sorunu Apple'ın geliştirdiği nubia cpu'lar gibi yeni nesil arm destekli cpu'lar yaşamıyor ve yazılımsal oem taraflı bir oyun optimizasyonuna ihtiyaç duyulmuyor.

Bu yazılımın son kullanıcı için kötü tarafları:
Söylendiği gibi manuel olması yani 4 yıl sonra telefonunuzda scene kullanmak veya kendiniz manuel ayarlamak zorunda kalabilirsiniz. Gelecekte cpu darboğaz oyunlarında daha düşük fps alacaksınız.
Ayrıca yeni oyunlarda vulkan ve optimizasyonlu değilse muhtemelen yine sorunlar yaşarsınız.

Bu telefonlar:

K60 Ultra
K60 Pro
K60 (Poco F5 Pro)

(Redmi Note 12 Turbo devredışı bırakıldığı için artık listede değil*)

Zaten geniş bir joyose ayarlaması ve iyi bir optimizasyona sahip oldukları için listelenen telefonlarda gereksiz olabilir ama poco f5 gibi bazı cihazlarda feas yazılımı sonradan kaldırılması ve redmi k50 serisinde, mediatek işlemcilerde vs işinize yarayacaktır.
Bu modül feas/fas yazılımını manuel olarak ayarlamanıza olanak tanıyor.

Bir Çin yazılımcısı scene6 paralı sürüm üzerinde fas desteği sağlıyor ama ben ücret ödemek istemeyen ve uzman kişiler için bu modülü ve detayları ayarlamaları (ing) paylaşıyorum.

Özel çoğu modu ayarlamak Scene4/5/6 uygulaması gerektirir! Scene ücretsiz sürümünü kullanabilirsiniz. Bazı yerlerde scene5 alpha ücretsiz sürümü bulunabilir

Hocam bu scene uygulamasına nasıl giriş yapıcaz internet bağlantımda sorun olduğunu söylüyor ama sadece onda var bu sorun dün girmiştim şimdi rom degiştirip yükledim ama uygulamaya giremiyorum

Üst Alt