Geliştirici / Kararlı

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Hocam google play flimler müzikler kitapalar v.s bunları kaldırsam sorun yaşar mıyım ( tlf mi5 )
kullanmıyorum sonuçta
Teşekkürler..

Kullanmıyorsan gereksiz zaten. Hiç bir problem yaşamazsınız...

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam google play flimler müzikler kitapalar v.s bunları kaldırsam sorun yaşar mıyım ( tlf mi5 )
kullanmıyorum sonuçta
Teşekkürler..
Servisler haricinde kullanmadığınız uygulamaları kaldırabilirsiniz. Bu uygulamalar zaten sistem uygulaması olarak yüklenmezler. Servisler sistem uygulaması olarak yüklenir.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Eğer sistem uygulaması olarak yüklenmişse hiçbir sistem uygulamasının Root yapılmadan kaldırılamadığı gibi Google uygulama ve servisleri de kaldırılamaz. Xiaomi bir ara Google uygulamalarını sistem olarak değil Kullanıcı uygulaması olarak yüklüyordu. Yani apk dosyaları system partisyonuna değil data partisyonuna yükleniyordu. Böylece kaldırmak mümkündü.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk
Bu ayrıntıdan haberim yoktu, ne güzel bir olaymış, kesin kullanıcılar kazara silip sorun yaşayınca vazgeçmişlerdir öyle yapmaktan.
Bu ayarlardan tek tıklama ile root olayını geri getirmeli xiaomi, en azından beta rom için yapmalı bunu; çok ihtiyacım yok ama şu google klavyenin not defterinde orada burada yazım denetimi yapması canımı sıkıyor, acaba root yapıp kaldırsam her güncellemede geri yüklenirmi?

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Bu ayrıntıdan haberim yoktu, ne güzel bir olaymış, kesin kullanıcılar kazara silip sorun yaşayınca vazgeçmişlerdir öyle yapmaktan.
Bu ayarlardan tek tıklama ile root olayını geri getirmeli xiaomi, en azından beta rom için yapmalı bunu; çok ihtiyacım yok ama şu google klavyenin not defterinde orada burada yazım denetimi yapması canımı sıkıyor, acaba root yapıp kaldırsam her güncellemede geri yüklenirmi?

Bunu bölge ve dil ayarlarına girip yazım denetimi devre dışı bırakarak da yapabilirsin kardeşim illa rootlu olmasına gerek yok ki

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Bunu bölge ve dil ayarlarına girip yazım denetimi devre dışı bırakarak da yapabilirsin kardeşim illa rootlu olmasına gerek yok ki
Keşke söylediğin kadar kolay olsa, bende bunu düşünemeyecek düzeyde bir kullanıcı olsam.

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Keşke söylediğin kadar kolay olsa, bende bunu düşünemeyecek düzeyde bir kullanıcı olsam.

Beşer şaşar derler, bazen insan gözünün önündekini bile göremeyebiliyor. Bilgi düzeyi ile doğrudan bağlantılı değil yani. Cihazı rootlayıp kaldırırsan da güncelleme alırsın ancak yükleyemezsin uygulama denetimi esnasında eşleşme olmadığından error 7 verir.

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Beşer şaşar derler, bazen insan gözünün önündekini bile göremeyebiliyor. Bilgi düzeyi ile doğrudan bağlantılı değil yani. Cihazı rootlayıp kaldırırsan da güncelleme alırsın ancak yükleyemezsin uygulama denetimi esnasında eşleşme olmadığından error 7 verir.
Yükleyemedikten sonra güncelleme almanın ne anlamı var.
Şöyle yapsak; root/uninstal/unroot?

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Yükleyemedikten sonra güncelleme almanın ne anlamı var.
Şöyle yapsak; root/uninstal/unroot?

Değişen bişey olmaz root kalıntıları tam silinmez illa ki bir yerde patlak verir. O yüzden zaten rootlu telefonlarda garanti mevzuatı sıkıntılı. Kimse garanti veremediği için root önermiyorlar. Ama kesin olmaz demiyorum çünkü bazı root uygulamaları unroot işlemini kendine göre ayarlayabiliyor. Deneyebilirsin istersen ancak güncelleme konusunda garanti veremicem

Üst Alt