Geliştirici / Kararlı

trojan89

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
10
Merhaba miui ailesi, sonunda Mi 5 Pro cihazıma kavuşmuş durumdayım. Darısı bütün almak isteyenlerin başına :) Fikir almak istediğim bir konu olacak, gönüllü olarak geliştirici sürüm kullananız var mı? Stabil e göre daha görsel ve yenilikçi olduğu için tercihim. Kullananların izlenimlerini almak isterim. Uzun vadede problem yaşayanlar varmı.?

kursat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kürşat
Cihazım
Mi3-Mi4-Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Galeri sorunu var stabil de varmı yok mu bilmiyorum. Tek sorun bu, çok can sıkıcı sorun açıkçası.

Tamay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
MI 5
Konular
0
Cihazımı aldığım günden beri geliştirici sürüm Beta kullanıyorum memnunum tavsiye ederim. Kararlı sürüm hiç kullanmadım kullanmamı gerektirecek bir durumda olmadı. İyi forumlar.

trojan89

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
10
Cihazımı aldığım günden beri geliştirici sürüm Beta kullanıyorum memnunum tavsiye ederim. Kararlı sürüm hiç kullanmadım kullanmamı gerektirecek bir durumda olmadı. İyi forumlar.
Peki hocam geliştirici sürümde gereksiz google servisleri kaldırılıyor mu? Play müzikler vs. Stabil de ne siliniyor nede devre dışı kalıyor. Sinir bozucu.

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Peki hocam geliştirici sürümde gereksiz google servisleri kaldırılıyor mu? Play müzikler vs. Stabil de ne siliniyor nede devre dışı kalıyor. Sinir bozucu.

Bi yanlışınız var sanırım. Stabil sürümde de Beta sürümde de google servislerini kaldırabiliyorsun.

trojan89

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
10
Bi yanlışınız var sanırım. Stabil sürümde de Beta sürümde de google servislerini kaldırabiliyorsun.
Mi 4 kullanırken her iki rom da kaldırılıyor du. Ama mi 5 de stabil sürümde kalkmıyor. Sürekli yok play müzikler, hangout vs arka planda çalışıyor.

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Mi 4 kullanırken her iki rom da kaldırılıyor du. Ama mi 5 de stabil sürümde kalkmıyor. Sürekli yok play müzikler, hangout vs arka planda çalışıyor.

Allah Allah ilginç bi durum. Normalde kalkması lazım. Cihazı online alış-veriş sitelerinden mi aldınız?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Eğer sistem uygulaması olarak yüklenmişse hiçbir sistem uygulamasının Root yapılmadan kaldırılamadığı gibi Google uygulama ve servisleri de kaldırılamaz. Xiaomi bir ara Google uygulamalarını sistem olarak değil Kullanıcı uygulaması olarak yüklüyordu. Yani apk dosyaları system partisyonuna değil data partisyonuna yükleniyordu. Böylece kaldırmak mümkündü.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Eğer sistem uygulaması olarak yüklenmişse hiçbir sistem uygulamasının Root yapılmadan kaldırılamadığı gibi Google uygulama ve servisleri de kaldırılamaz. Xiaomi bir ara Google uygulamalarını sistem olarak değil Kullanıcı uygulaması olarak yüklüyordu. Yani apk dosyaları system partisyonuna değil data partisyonuna yükleniyordu. Böylece kaldırmak mümkündü.

Bi ara değil hala aynı. Data partisyonunda sunuyor xiaomi. Ancak ban şöyle düşünüyorum şayet net üzerinden aldıysa. İthalatçı firma tarafından rom yeniden düzenlenmiş olabilir belki. Bu düzenleme sonucu sistem apk olarak eklemiş olabilirler

eren2535

Canım kızım
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aydın
Cihazım
xiaomi mi8
Meslek
matbaa
Konular
3

Hocam google play flimler müzikler kitapalar v.s bunları kaldırsam sorun yaşar mıyım ( tlf mi5 )
kullanmıyorum sonuçta
Teşekkürler..

Üst Alt