Uygulama Gelişmiş Gcam Sürümleri

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Gelişmiş GCAM sürümleri

Video kayıtlarında EIS özelliğini aktif etmek için "Video Stream" değerlerini 61444 yada 61448 olarak ayarlamalısınız. Bazı cihazlar 32772 ile çalışmaktadadır.

BSG 8.7 mod (Ön geliştirme aşamasında)+(A11 ve üzeri için)

Şuan için sadece bir kaç küçük parametre mevcut. Kütüphane deşifre edildikçe ilerleyen zamanlarda daha fazla parametre gelecektir.
Uzun yıllardır GCAM modlarına merakı olan biri olarak açıkçası 8.7 sürümü standart hali ile bile oldukça iyi diyebilirim. Renk, ışık hesaplamsı oldukça ilgi çekici. Keskinlik parametresini yarıya çekip günlük kullanımda her türlü ihtiyacı karşılayacaktır.

Normalde yapılandırma, kütüphane paylaşımı yapmam ancak bu sürüm için bir istisna olarak paylaşıyorum. V8 sürümü için aşağıdaki kütüphane ve yapılandırma ile optimum performans alabilirsiniz. Birlikte kullanınız. HDR modeli bazı cihazlarda farklılık gösterebileceği için fotoğraflarda arteafaklar yada bulanıklık görürseniz HDR modelini Pixel 6 Pro olarak ayarlamayı deneyin.

Upscale işlevi sayesinde fotoğrafları neredeyse hiç bozulma olmadan onlarca megapiksel boyutunda büyütebilirsiniz. Upscale işlevi Google tarafından geliştirilen özel bir algoritmadır. Bazı gcam mod sürümleri bu algoritmayı kullanılabilir duruma getirmiştir. Upscale işlevini destekleyen en bilindik Gcam mod sürümleri;

• LMC
  • AGC
  • SGcam

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Shamim (SGcam) Sürümleri

(Bu sürümde manuel focus kaydırıcısını biraz daha büyük hale getirdim.)

LMC (by Hasli) Sürümleri

AGC (by bigkaka) Sürümleri

Not: Konudaki bazı sürümlerde "Restore Config" yaparak modların içerisinde hazır gelen yapılandırmaları kullanabilirsiniz.

GCam8.2_Pit-Zo-Def_mod_v1
Kaynak:
İndirme link:
Güncellenmiş kütüphane:

GCam8.2.204.Pit-Zo-Def_team.v2
İndirme link:

GCam8.2.204_P-Z-D.v.3.orange_multi
İndirme link:

GCam+8.2.204_P-Z-D.v.3.1
İndirme link:

GCam 8.2.204_P-Z-D.v.3.1._multi lib
İndirme link:

GCam+8.2.204_P-Z-D.v.4
İndirme link:

MGC_8.1.101_A9_PV4_ruler(Pitbull_v)(BSG Private version)
İndirme linki:

MGC_7.4.104_Pit_SDE_Zo_DPS
İndirme link:

GCam_6.1.021_Pit_v6.9
İndirme linki:

GCam_8.2.204_April_018-2a_libs
Kaynak:
İndirme link:
Genişletilmiş kütüphane sürümü:
Daha da genişletilmiş sürüm:

GCam_8.2.204_April_018-02e
İndirme linki

Aspen 8.1.200

İndirme linki:

8.1.011_Aspen_rr2.10
İndirme linki:

Gcam mi 9 ön kamera renk hata düzeltme.

RR : 1.40
RG : -0.90
RB : 0.31

GR : 0.10
GG : 0.73
GB : 0.08

BR : 0.10
BG : -0.75
BB : 1.60

Son düzenleme:

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Paylaşımınız için teşekkürler. Elinize, emeğinize sağlık.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Merhaba arkadaşlar, takip edenlerin farkında olduğu gibi Gcam mod geliştiren ana geliştiricilerden olan Urnyx05 kod adlı vatandaştan uzun bir süredir (5+ ay) haber yok. Diğerleride geliştirmeleri oldukça yavaşlattı.

Ben son aylarda yönümü iyice Ruslara çevirdim. Adamlar devlet meselesi gibi baya kafa patlatıyorlar bu konularda. haha--
Zaten tanınmış geliştiricilerin bir çoğuda rus geliştiriciler tarafından geliştirilen kütüphaneleri kullanıyorlar.

Öncelikle paylaşmak istediğim iki mod var. Bunların ikisininde en önemli iki özelliği var:

1.si hiç bir ek işlem gerekmeden 48MPX çözünürlükte fotoğraf çekebiliyorsunuz.

2.si ise ileri düzey kullanıcılar ve ince detaylara takıntılı olanlar için hemen hemen tüm faktörleri arayüzden değiştirebiliyor ve ayarlayabiliyorsunuz.

Evet çok kafa patlatmak istemeyenler için gereksiz bir çok ayar var. Fakat önemli bir nokta olan 48MPX çekimler yapmak için ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bu modlar için öyle hazır denenmiş, paylaşılmış yapılandırma dosyaları yok. Zaten bu modları paylaşan, kullanan kişiler ileri düzeyde gcam bilgisine sahip oldukları için bir çoğu kendi yapılandırmalarını kendileri hazırlıyor. Bu modların ana amacıda bu. Bu yüzden Xml sormamanızı rica ediyorum.

GCam8.2_Pit-Zo-Def_mod_v1
Kaynak:
İndirme link:

GCam_8.2.204_April_017-2_libs
Kaynak:
İndirme link:
Genişletilmiş kütüphane sürümü:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Diğer cihazları destekliyor mu acaba? misal, Mi note 10'da da 108 mp modu destekler mi ?

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100

roethlisberger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
7
hocam xml var mi? saka saka güzel paylasim tesekkurler.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Denedim 108 mp kısmı yok. Fazla detay var ama stabil çalışıyor.
Çektiğiniz fotoğrafların çözünürlüğüne baktınız mı? Çünkü öyle 108, 48 diye özel bir menü yok. Pixel Bining ayarlamasıla değiştiriliyor. Normalde ilk yüklendiğinde hiç bir ek işlem yapmadan tam çözünürlük çekmesi lazım.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Çektiğiniz fotoğrafların çözünürlüğüne baktınız mı? Çünkü öyle 108, 48 diye özel bir menü yok. Pixel Bining ayarlamasıla değiştiriliyor. Normalde ilk yüklendiğinde hiç bir ek işlem yapmadan tam çözünürlük çekmesi lazım.
Açıkçası ona bakmadım ama çektiği resimlerin kalitesi iyiydi. Yalnız daha gcam'lerin içinde slow motionu çalışan biri sürüme denk gelmedim. Bu sizin paylaştığınızda aşırı çok ayar var onuda açsam bunuda açsam derken bu kez uygulama kapanmaya başlıyor :D yalnız gayet stabil çalışıyor uygulama. cihazın kendi kamerasına nazaran daha hızlı

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Açıkçası ona bakmadım ama çektiği resimlerin kalitesi iyiydi. Yalnız daha gcam'lerin içinde slow motionu çalışan biri sürüme denk gelmedim. Bu sizin paylaştığınızda aşırı çok ayar var onuda açsam bunuda açsam derken bu kez uygulama kapanmaya başlıyor :D yalnız gayet stabil çalışıyor uygulama. cihazın kendi kamerasına nazaran daha hızlı

Evet bazen cihaza uyumsuz bir ayarı aktif ettiğinizde uygulama açılmıyor. Bu durumda uygulama verilerini temizleyip sıfırlamak gerekiyor.
Ben bu gibi durumlar için bilmediğim ayarları kurcalarken config kayıt ediyorum, uygulamayı sıfırladıktan sonra yapılandırmayı geri yüklediğimde kaldığım yerden devam ediyorum. :D

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Evet bazen cihaza uyumsuz bir ayarı aktif ettiğinizde uygulama açılmıyor. Bu durumda uygulama verilerini temizleyip sıfırlamak gerekiyor.
Ben bu gibi durumlar için bilmediğim ayarları kurcalarken config kayıt ediyorum, uygulamayı sıfırladıktan sonra yapılandırmayı geri yüklediğimde kaldığım yerden devam ediyorum. :D
Valla gayet mantıklı :D Aslında firmalar kendi kamera yazılımlarını geliştirse de bizi gcamlara falan muhtaç etmese güzel olacakta. Adamlar geliştirmek yerine daha geriye götürüyor yazılımı. Misal dünyanın ilk 108 mp'li kamerası olarak lanse edilen Mi note 10'un kamerası 2020ye oranla daha kötü çekiyor. Üstelik bunu sadece biz Türkler idda etmiyor. XDA'da bile böyle yüzlerce konu var. Bilinçli yapılıyor bence. Zaten garantisi dolunca custom romlara yöneleceğim. Elimizdeki cihazın donanımının hakkını veren bir yazılım yok. Bu yüzden Gcam'lardan meden umuyoruz :)

Üst Alt