Yardım gelen bazı aramaları reddediyor, ararken de bazı aramaları kesiyor

emrahsuatonat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emrah
Cihazım
xiaomi mi5S+
Konular
3
Değerli Arkadaşlar,

6-7 aydır telefonumu sıkıntısız şekilde kullanıyordum. fakat son 4-5 gündür bir sıkıntı var.

beni aradıklarında bazen telefon bir kere çalıyor ve bağlanamadı diyor... ben geri aradığımda bazen karşı tarafın telefonu çalıyor ve açıldığı zaman anında hat kapanıyor. ya da bir süre konuştuktan sonra (konuşmanının ortasında) hat kesiliyor.

her numaraya yapmıyor bunu... kimi zaman arayan birine bunları sıra ile yapıyor, sonra bir başka gün, yine aynı kişi arayınca, sorun tekrarlanmıyor... yani anlayacağınız kafaya göre takılıyor.

kullandığım servis sağlayıcımdan kaynaklanmıyor.
ayrıca ben root yapmayı falan da bilmem; zaten yaşım dolayısıyla anlamıyorum da :) o yüzden root nedeniyle falan olduğunu hiç sanmıyorum.

derdimi ayrıntılı olarak paylaştığımı sanıyorum, umarım fazla vaktinizi almamışımdır.

benzer bir sorun yaşayan arkadaşlarımız var mı acaba? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

saygı ve sevgi dileklerimle.

emrah suat onat

emrahsuatonat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emrah
Cihazım
xiaomi mi5S+
Konular
3
Hocam ben her 3 ayda bir dahili hafızayı da temizleyerek format atarım.Size de tavsiyem güzel bir temizlik her şeyin ilacıdır.Format atın düzelir bence.
hocam çok haklısın. öyle yapmak lazım aslında. ne olacağı belli olmuyor... siz de "yedekle & sıfırla" menüsünü kullanarak mı yapıyorsunuz bunu?

Oyla:

ülgen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
29
hocam çok haklısın. öyle yapmak lazım aslında. ne olacağı belli olmuyor... siz de "yedekle & sıfırla" menüsünü kullanarak mı yapıyorsunuz bunu?

Fastboot stock rom kuruyorum ben hocam en güncel versiyonu.

Oyla:

emrahsuatonat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emrah
Cihazım
xiaomi mi5S+
Konular
3
Fastboot stock rom kuruyorum ben hocam en güncel versiyonu.

Hocam, o tip şeyler benim için fazla modern :) . kafamın basacağını pek zannetmiyorum... nereden indirilir, nasıl kurulur onları bile beceremem büyük ihtimalle. ben klasik usül yedekleyip, sıfırlarım herhalde... yine de yardım ve bilgi için çok teşekkür ederim.

Oyla:

ülgen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
29
Hocam, o tip şeyler benim için fazla modern :) . kafamın basacağını pek zannetmiyorum... nereden indirilir, nasıl kurulur onları bile beceremem büyük ihtimalle. ben klasik usül yedekleyip, sıfırlarım herhalde... yine de yardım ve bilgi için çok teşekkür ederim.

Hocam bootloader kilidiniz açıksa team viewer ile ben size kurabilirim

Oyla:

emrahsuatonat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emrah
Cihazım
xiaomi mi5S+
Konular
3
Hocam bootloader kilidiniz açıksa team viewer ile ben size kurabilirim

hocam çok sağol. ben şu yedekleme işini bi kendim deneyeyim. beceremezsem ve senin teklifin de hala geçerli olursa, yardımını rica edebilirim. düşünmen yeter, tekrar tekrar teşekkür ederim. saygı ve sevgilerimle... ((not: sorun azalmakla birlikte tamamen ortadan kalkmış değil... milletin yüzüne telefon kapanıyor hala)).

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
hocam çok sağol. ben şu yedekleme işini bi kendim deneyeyim. beceremezsem ve senin teklifin de hala geçerli olursa, yardımını rica edebilirim. düşünmen yeter, tekrar tekrar teşekkür ederim. saygı ve sevgilerimle... ((not: sorun azalmakla birlikte tamamen ortadan kalkmış değil... milletin yüzüne telefon kapanıyor hala)).

Bu arada sorunu giderdi iseniz nasıl giderdiğinizi de buraya yazarsanız, aynı sorunu yaşayanlara da sağlaması yapılmış bir çözüm olur.

Sizin gibi telefonu çok kurcalamayan, rom işleriyle uğraşmayan veya rehberini yedeklemeyen veya senkronizesiyle uğraşmayan arkadaşlarımızın en azından ayda bir kişi rehberlerini yedeklemelerini öneriyorum.

Bunun için uygulamasını kullanabilirsiniz.

Mutlaka bu işlemi yapmanızda yarar var, telefonunuz bozulduğunda veya sorun çıktığında rehber derdine düşmemiş olursunuz.

Oyla:

emrahsuatonat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emrah
Cihazım
xiaomi mi5S+
Konular
3
Bu arada sorunu giderdi iseniz nasıl giderdiğinizi de buraya yazarsanız, aynı sorunu yaşayanlara da sağlaması yapılmış bir çözüm olur.

Sizin gibi telefonu çok kurcalamayan, rom işleriyle uğraşmayan veya rehberini yedeklemeyen veya senkronizesiyle uğraşmayan arkadaşlarımızın en azından ayda bir kişi rehberlerini yedeklemelerini öneriyorum.

Bunun için uygulamasını kullanabilirsiniz.

Mutlaka bu işlemi yapmanızda yarar var, telefonunuz bozulduğunda veya sorun çıktığında rehber derdine düşmemiş olursunuz.

hocam, program için çok teşekkürler. sayende 1 daikka içinde telefon rehberimi yedekledim. çok kullanışlı bir programmış.

Sorun çözülmediği için herhangi bir çözüm önerisi sunamıyorum. telefonu sıfırladıktan sonra, eğer sorunu ortadan kaldırabilirsem sizleri bilgilendireceğim...

hepinize çok teşekkürler.

Oyla:

cemcem111

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cem
Cihazım
not 6 pro
Konular
0
Aynı sorun şu anda yeni aldığım not 6 pro da da var format attım düzelmedi. Ayarlar filan tamam

Oyla:
Üst Alt