Yardım gelen bazı aramaları reddediyor, ararken de bazı aramaları kesiyor

emrahsuatonat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emrah
Cihazım
xiaomi mi5S+
Konular
3
Değerli Arkadaşlar,

6-7 aydır telefonumu sıkıntısız şekilde kullanıyordum. fakat son 4-5 gündür bir sıkıntı var.

beni aradıklarında bazen telefon bir kere çalıyor ve bağlanamadı diyor... ben geri aradığımda bazen karşı tarafın telefonu çalıyor ve açıldığı zaman anında hat kapanıyor. ya da bir süre konuştuktan sonra (konuşmanının ortasında) hat kesiliyor.

her numaraya yapmıyor bunu... kimi zaman arayan birine bunları sıra ile yapıyor, sonra bir başka gün, yine aynı kişi arayınca, sorun tekrarlanmıyor... yani anlayacağınız kafaya göre takılıyor.

kullandığım servis sağlayıcımdan kaynaklanmıyor.
ayrıca ben root yapmayı falan da bilmem; zaten yaşım dolayısıyla anlamıyorum da :) o yüzden root nedeniyle falan olduğunu hiç sanmıyorum.

derdimi ayrıntılı olarak paylaştığımı sanıyorum, umarım fazla vaktinizi almamışımdır.

benzer bir sorun yaşayan arkadaşlarımız var mı acaba? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

saygı ve sevgi dileklerimle.

emrah suat onat

emrahsuatonat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emrah
Cihazım
xiaomi mi5S+
Konular
3
sanırım konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşımız yok. peki acaba, bu sorunu gidermek için nereye başvurmalıyım? izmirde yaşıyorum. bu konuda bilgisi olan var mı acaba? ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Genelde engelli listesine alınca yapar bunu ama aynı numaradan bazen geliyor diyince bunun bir hükmü kalmıyor. Garantisi varsa garantiye gönderin yoksa aldığınız kişiyle irtibata geçin. İmei sorunu olabilir.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Oyla:

emrahsuatonat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emrah
Cihazım
xiaomi mi5S+
Konular
3
Genelde engelli listesine alınca yapar bunu ama aynı numaradan bazen geliyor diyince bunun bir hükmü kalmıyor. Garantisi varsa garantiye gönderin yoksa aldığınız kişiyle irtibata geçin. İmei sorunu olabilir.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

chatin_62 , dostum ilgilendiğin için çok teşekkür ederim.
eylül 2017'de (yani daha bir yıl olmadı) gittigidiyor üzerinden cepport mağazasından satın almıştım. onlar bir garanti veriyorlar mıdır acaba? emin olamadım şimdi... telefonla birlikte gelen evraklarda yanımda değil. bi ara bakmam lazım.

Oyla:

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
chatin_62 , dostum ilgilendiğin için çok teşekkür ederim.
eylül 2017'de (yani daha bir yıl olmadı) gittigidiyor üzerinden cepport mağazasından satın almıştım. onlar bir garanti veriyorlar mıdır acaba? emin olamadım şimdi... telefonla birlikte gelen evraklarda yanımda değil. bi ara bakmam lazım.
evet cepport 2 yıl delta yada kvk garantili satıyor ürünlerini

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Yaşadığın sorunları bi kağıda not ederek, garanti için gönderebilirsin, yardımcı olurlar mutlaka. Fakat öncesinde, sim kartı çıkartıp üzerini pamuklu bez ile silmeni, sim kart yuvasını temizlemeni tavsiye ediyorum, senin yapabileceğin şey bu var. Çok sorun değilse, fabrika ayarlarına da dönmeyi deneyebilirsin.

Oyla:

emrahsuatonat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emrah
Cihazım
xiaomi mi5S+
Konular
3
evet cepport 2 yıl delta yada kvk garantili satıyor ürünlerini

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

harunserefli ; dostum çok teşekkürler. bu konuda bilgim olmadığı için ve Xiaomi'nin bildiğim bir bayisi (veya teknik servisi) olmadığı için verdiğin yanıt gerçekten içimi ferahlattı. çok teşekkürler.
[doublepost=1530450854,1530450626][/doublepost]
Yaşadığın sorunları bi kağıda not ederek, garanti için gönderebilirsin, yardımcı olurlar mutlaka. Fakat öncesinde, sim kartı çıkartıp üzerini pamuklu bez ile silmeni, sim kart yuvasını temizlemeni tavsiye ediyorum, senin yapabileceğin şey bu var. Çok sorun değilse, fabrika ayarlarına da dönmeyi deneyebilirsin.

veliazak ; çok teşekkür ederim. deneyeceğim. eskiden olsa telefonun arka kapağını söküp, bataryayı çıkarıp takardık... ama şimdi teknoloji değişmiş tabi...
söylediklerinizi yapacağım. ve sorun hallollmazsa cepport'a göndereceğim (önce iletişim kurabilirsem tabi)... bu arada bir minik sorum olacak, fabrika ayarlarına döndürme menüsüne bir türlü ulaşamadım. bütün ayarlar kısmını altüst ettim, arama butonunu kullandım, başka insanlara gösterdim, vs. vs. ama bir türlü fabrika ayarlarına döndürme menüsüne ulaşamıyorum. eğer zahmet olmazsa ayarlar menüsünde hangi başlık altında "fabrika ayarlarına dön" sekmesine ulaşabilirim? şimdiden teşekkür ederim.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
harunserefli ; dostum çok teşekkürler. bu konuda bilgim olmadığı için ve Xiaomi'nin bildiğim bir bayisi (veya teknik servisi) olmadığı için verdiğin yanıt gerçekten içimi ferahlattı. çok teşekkürler.
[doublepost=1530450854,1530450626][/doublepost]

veliazak ; çok teşekkür ederim. deneyeceğim. eskiden olsa telefonun arka kapağını söküp, bataryayı çıkarıp takardık... ama şimdi teknoloji değişmiş tabi...
söylediklerinizi yapacağım. ve sorun hallollmazsa cepport'a göndereceğim (önce iletişim kurabilirsem tabi)... bu arada bir minik sorum olacak, fabrika ayarlarına döndürme menüsüne bir türlü ulaşamadım. bütün ayarlar kısmını altüst ettim, arama butonunu kullandım, başka insanlara gösterdim, vs. vs. ama bir türlü fabrika ayarlarına döndürme menüsüne ulaşamıyorum. eğer zahmet olmazsa ayarlar menüsünde hangi başlık altında "fabrika ayarlarına dön" sekmesine ulaşabilirim? şimdiden teşekkür ederim.
Cepport'a 0850 346 24 24 numaralı telefonlarından ulaşabilirsiniz.

Ayarlar/Yedekle&Sıfırla menüsü altından cihazınızı sıfırlayabilirsiniz. (Yedek almayı unutmayın :) )

Oyla:

emrahsuatonat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emrah
Cihazım
xiaomi mi5S+
Konular
3
Cepport'a 0850 346 24 24 numaralı telefonlarından ulaşabilirsiniz.

Ayarlar/Yedekle&Sıfırla menüsü altından cihazınızı sıfırlayabilirsiniz. (Yedek almayı unutmayın :) )

dostum çok teşekkürler. burnumun önündeymiş ama tabi ben "fabrika ayarları" olarak arayınca görememişim. çok teşekkürler tekrar... ama şu anda sanırım sorun kendiliğinden geçti gibi. bir süre daha takipte olacağım. eğer sorun devam ederse sizlere durumu ileteceğim. yardımlarınız için hepinize tekrar tekrar teşekkürler.

Oyla:

ülgen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
29
Hocam ben her 3 ayda bir dahili hafızayı da temizleyerek format atarım.Size de tavsiyem güzel bir temizlik her şeyin ilacıdır.Format atın düzelir bence.

Oyla:
Üst Alt