Soru gece yatarken ultra pil tasarrufu modu açma

huso1234

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hüseyin
Konular
14
otomatik görevlerde ultra pil tasarrufu modu açma yok. wifi kapatma parlalık kısma vs. var ama bu yok. miui 11 de acayip pil gidiyor tel boştayken. gece uyurken 7 saat uykuda %30 35 ccivarı pil gidiyor hiç birşey yapmadan. telefon mi 9t. otomatik görevlere gece 12 ile sabah 8 arası ultra pil tasarrufu modunu açmayı nasıl ekleyebiliriz

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
çok tavsiye ettiğim bir şey değil aslında telefonun bütün güncelleme ve bulut depolama gibi eşitleme buna whatsap yedekleme de dahil gece evde wifiye bağlıyken yapılıyor.

Eğer pil tasarufu kullanırsanız bu işlemler yapılamayacaktır.Birde ultra pil tasarufundan çıkınca telefonu yeniden başlatmanızda fayda var.Tüm servisleri durduğundan tekrar aktif etmemektedir.

Google sync ve whatsap da sorun çıkartmakda ilerde iyileştirme yapılır ama şu an pek kullanışlı değil,

Son düzenleme:
Oyla:

mhmtsyk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Mi6
Konular
11
Sen benim dediğimi hiç anlamamışsın 12 otomatik olarak kendisi açılıp 7 de kapanacak şekilde ayarlamadan bahsediyorum.

Doğrudur yanlış anlamışım ancak üslubunuz hiç hoş değil lütfen daha dikkatli olun.

Son düzenleme:
Oyla:

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
Ben iki kez test ettim, mi-room yüklü. Rahatsız etme modunda wifi falan açık yani yaklaşık 9 saatte falan sadece %1 düşüş olmuştu, ve çok şaşırtmıştı beni.
Not: pil tasarufu modu açık değil hiç kullanmıyorumda zaten.

Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
çok tavsiye ettiğim bir şey değil aslında telefonun bütün güncelleme ve bulut depolama gibi eşitleme buna whatsap yedekleme de sahil gece evde wifiye bağlıyken yapılıyor.

Eğer pil tasarufu kullanırsanız bu işlemler yapılamayacaktır.Birde ultra pil tasarufundan çıkınca telefonu yeniden başlatmanızda fayda var.Tüm servisleri durduğundan tekrar aktif etmemektedir.

Google contac ve whatsap da sorun çıkartmakda ilerde iyileştirme yapılır ama şu an pek kullanışlı değil,
Dediğiniz gibi telefon rehberi bile gidiyor

Oyla:

huso1234

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hüseyin
Konular
14
Doğrudur yanlış anlamışım ancak üslubunuz hiç hoş değil lütfen daha dikkatli olun.
Normal bişey dedim neye alındın anlamadım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

çok tavsiye ettiğim bir şey değil aslında telefonun bütün güncelleme ve bulut depolama gibi eşitleme buna whatsap yedekleme de dahil gece evde wifiye bağlıyken yapılıyor.

Google sync ve whatsap da sorun çıkartmakda ilerde iyileştirme yapılır ama şu an pek kullanışlı değil,
10 saat boştayken sarj yiyeceğine kalkınca 2 dk yeniden başlatırım düzelir :) yani yeniden başlatma çok zor bişey gibi bahsetmişsin :) yüzde 30 sarj mı yoksa yeniden başlatma zahmetimi sende biliyosun cevabı :) ben güncelleme yedeklemeyi hergün yaptırmıyorum zaten uyarı veriyor bi süreden sonra yedekleme yap diye ozaman yapıyorum oda illa gerekli bişeu değil yine ultra pil tasarrufu seçerim. Kısacası bilen yok heralde yönetimi ama düşününce çok çok gerekli birşey

Oyla:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Çok fazla bu bence telefonu sıfırla veya yeni rom yükle en fazla 7-8 gitmesi gerek

Oyla:

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Miui 11 pil açısından çok kötü

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Normal bişey dedim neye alındın anlamadım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

10 saat boştayken sarj yiyeceğine kalkınca 2 dk yeniden başlatırım düzelir :) yani yeniden başlatma çok zor bişey gibi bahsetmişsin :) yüzde 30 sarj mı yoksa yeniden başlatma zahmetimi sende biliyosun cevabı :) ben güncelleme yedeklemeyi hergün yaptırmıyorum zaten uyarı veriyor bi süreden sonra yedekleme yap diye ozaman yapıyorum oda illa gerekli bişeu değil yine ultra pil tasarrufu seçerim. Kısacası bilen yok heralde yönetimi ama düşününce çok çok gerekli birşey

Konuşma uslubunuzuz bencede düzeltmelisiniz, burada herkez öneri yazıyor herkez bilgili olmak zorundada değil hiç bilmeyende var en üst seviye bilnelerde ,

benim yazdığım öneridir , yeniden başlatmanın zor olması kolay olması değildir.Yeniden başlatılmalıdır kullanacak kişiler için kimine zorda gelebilir burada sizin yazdığınız bu sebeple biraz boş bir şey olmuştur.

Gece şarjın gitmesi romdan ola bileceği gibi uygulamadan şebekenin az çekmesinden , arka plan işlerinde v.s gibi çok fazla etkene bağlıdır bunu bulup ortadan kaldırırsanız daha iyi bir sonuç alırsınız ,

Bana gece rehber gereklidir size değildir kullana bilirsiniz ben kullanmam ,

Siz Her gün yapmayada bilirsiniz yedeklemenizi bana her gün belki 2 saate bir bile gereklidir ,

Bilmiş gibi yazmakdan çok öneri olarak herkeze hitap edecek şekilde yazmanız doğru olacaktır.Kimse sizin telefon kullanma alışkanlığınızı merak etmiyor sonuçda

Oyla:

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
macrodroid ile belki yapılabilir forumda konusu vardı bir araştırın isterseniz.

Oyla:
Üst Alt