Gearbest Seçme Özel İndirimler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umutaxoy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
12
Çin, Hong Kong v.s. Ürün sayfasından depo ismini bulabilirsiniz. CN Çin, HK Hong Kong demektir.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
TR-CN yazanlar?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ksmzky

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kesim Özkaya
Cihazım
Mi6
Konular
3
Merhaba herkese.Benim gözüm Chuwi Hi10 Plus tablette.Almamda sıkıntı olur mu?Gelir mi?Geldi diyeli, gümrüğe tabi olur büyük ihtimalle de-olsun gümrük ödemeye de razıyım- gümrükten alma olayları nasıl oluyor?Ben Giresun'da yaşıyorum, Gümrük müdürlüğü de mevcut, oraya mı gelecek, başka yere mi gidecek?Eğer gümrükten almak kolaysa, almayı düşünüyorum bir adet tablet.Aydınlatırsanız sevinirim.Hazır konu varken tekrar başlık açmadım ama, yanlış yaptıysam peşinen özü dilerim.Sorularımı cevaplama zahmetine girecek arkadaşlarıma da yine peşinen teşekkür ederim.
Bu arada, daha önce Çin'den tek alışverişin Banggood'dan oldu ve sorunsuz geldi ama, onun ücreti düşüktü ve sorun olsa da vah demezdim.Haliyle tablet olunca, insan biraz tırsıyor.

umutaxoy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
12
Merhaba herkese.Benim gözüm Chuwi Hi10 Plus tablette.Almamda sıkıntı olur mu?Gelir mi?Geldi diyeli, gümrüğe tabi olur büyük ihtimalle de-olsun gümrük ödemeye de razıyım- gümrükten alma olayları nasıl oluyor?Ben Giresun'da yaşıyorum, Gümrük müdürlüğü de mevcut, oraya mı gelecek, başka yere mi gidecek?Eğer gümrükten almak kolaysa, almayı düşünüyorum bir adet tablet.Aydınlatırsanız sevinirim.Hazır konu varken tekrar başlık açmadım ama, yanlış yaptıysam peşinen özü dilerim.Sorularımı cevaplama zahmetine girecek arkadaşlarıma da yine peşinen teşekkür ederim.
Bu arada, daha önce Çin'den tek alışverişin Banggood'dan oldu ve sorunsuz geldi ama, onun ücreti düşüktü ve sorun olsa da vah demezdim.Haliyle tablet olunca, insan biraz tırsıyor.
100 doların altında ve sim kart girişi yok ise sıkıntısız geçer

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
100 dolar falan diye bir şey yok. 10 sene önceydi o.
Yasaklı ürünler dışında, 30 Euro ile 1500 Euro arasındaki tüm ürünler vergiye tabidir. Avrupa Birliği ülkelerinden geliyorsa %18, diğer ülkelerden geliyorsa %20 vergi kesilir. 1500 Euro üzeri (rakamdan tam emin değilim, değişmiş olabilir) ürünler ticari olarak sayılır ve ithalat hükümleri geçerlidir.
Aldığınız ürün PTT ile geliyorsa vergi ödemesini postacıya yaparak paketinizi alırsınız. Eğer Aramex, DHL gibi kargolar ile geliyorsa size mesaj atarlar. Ararsınız ve mail adresi verirsiniz. Gerekli bilgileri mail ile size gönderirler, siz havale yada EFT yaparsınız. Ürün adresinize gönderilir.
Vergi göndericinin faturada belirttiği rakamdan hesaplanır. Ancak eğer oradaki rakam memuru tatmin etmezse yani 300 $'lık bir cihaza 40 $ gibi komik bir rakam yazıldıysa ve memur inanmadıysa sizden sipariş ekran görüntüsü, ödeme makbuzu gibi belgeler isteyerek ödediğiniz rakam üzerinden vergiyi hesaplarlar.

ksmzky

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kesim Özkaya
Cihazım
Mi6
Konular
3
100 dolar falan diye bir şey yok. 10 sene önceydi o.
Yasaklı ürünler dışında, 30 Euro ile 1500 Euro arasındaki tüm ürünler vergiye tabidir. Avrupa Birliği ülkelerinden geliyorsa %18, diğer ülkelerden geliyorsa %20 vergi kesilir. 1500 Euro üzeri (rakamdan tam emin değilim, değişmiş olabilir) ürünler ticari olarak sayılır ve ithalat hükümleri geçerlidir.
Aldığınız ürün PTT ile geliyorsa vergi ödemesini postacıya yaparak paketinizi alırsınız. Eğer Aramex, DHL gibi kargolar ile geliyorsa size mesaj atarlar. Ararsınız ve mail adresi verirsiniz. Gerekli bilgileri mail ile size gönderirler, siz havale yada EFT yaparsınız. Ürün adresinize gönderilir.
Vergi göndericinin faturada belirttiği rakamdan hesaplanır. Ancak eğer oradaki rakam memuru tatmin etmezse yani 300 $'lık bir cihaza 40 $ gibi komik bir rakam yazıldıysa ve memur inanmadıysa sizden sipariş ekran görüntüsü, ödeme makbuzu gibi belgeler isteyerek ödediğiniz rakam üzerinden vergiyi hesaplarlar.

Çok teşekkür ediyorum chatin_62, bu bilgilendirici oldu.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Ekran görüntülerini de atayım.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ksmzky

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kesim Özkaya
Cihazım
Mi6
Konular
3
Ekran görüntülerini de atayım.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Çok aydınlatıcı oldu.Son bir soru daha: PTT kargo veya Aramex...Seçme şansımız var mı?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Çok aydınlatıcı oldu.Son bir soru daha: PTT kargo veya Aramex...Seçme şansımız var mı?
Siparişin ödeme sayfasında seçim yapılabilir. Tabi her üründe aynı kargolar çıkmıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt