Soru Gboard mı SwiftKey klavye mı?

Hüseyinavni

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hüseyin Avni
Cihazım
Xiaomi Mi Max 3
Konular
17
Arkadaşlar mı 6 cihazımda varsayılan olarak gboard klavye kullanıyorum. Swiftkey klavyenin daha kullanışlı olduğu hakkında yorumlar görüyorum. Hangisi daha kullanışlıdır? Bu konuda fikirlerinizi öğrenmek isterim.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Oyla:

alpereneker

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
RedmiNote4x
Meslek
Webmaster,Graphic
Konular
25
Ne gibi güvenlik sorunu, açarmısınız biraz

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
Hocam klavye hareketlerini izliyormuş çok güvenilir değil deniliyor keylgr parola ve kullanıcı adlarını 3. Parti uygulamalar ile paylaşıyorlarmis yıllar önce bıraktım yoksa gboard bı ozellestirmesi yok oda caliyordur da en azından biri Google

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Hocam klavye hareketlerini izliyormuş çok güvenilir değil deniliyor keylgr parola ve kullanıcı adlarını 3. Parti uygulamalar ile paylaşıyorlarmis yıllar önce bıraktım yoksa gboard bı ozellestirmesi yok oda caliyordur da en azından biri Google

Google bu kadar ücretsiz şeyi hayrına yapmıyor tabi. Kendi Ar-ge çalışmaları ve diğer gelir kaynakları için kullanıyor topladığı bilgileri, fakat şahsa özel bilgi toplandığını bu uygulamalarda en azından play store içerisindekilerde sanmıyorum.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Yani siz kendinizce iyi hırsız, kötü hırsız seçiyorsunuz... Öyle her duyduğunuza inanmayın bence

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Yazacaklarımı üzerinize alınmayın genellemedir...

Telefonu parmak izi veya yüz tanıma ile açalım, Google hesabı olmadan bir işe yaramasın, konum ile nereye gittiğimiz nokta atışı takip edilsin vs vs ama bizim klavyeye bıraktığımız izler güvenlik sorunu oluştursun??

Şahsen, ajan değilim, biri beni dikkate alarak takip etmez, edecek olsa da, avucunu yalar çünkü, teknolojiyi henüz onların istediği gibi kullanmıyorum... ;)

Özetle, telefon ile her haltı yiyip, güvenlik sorunu demek tuhaf kaçıyor... Kredi kartınıza sahip çıkın, her konumunuzu paylaşmayın, yediğiniz içtiğiniz, gezdiğiniz sizde kalsın yeterli... Klavyeden takipten ziyade, konum yer bildirimi sosyal medya aracılığı ile hırkız beyler tarafından sıkı takip edilebiliyor... Allah kötülere fırsat vermesin.

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Yazacaklarımı üzerinize alınmayın genellemedir...

Telefonu parmak izi veya yüz tanıma ile açalım, Google hesabı olmadan bir işe yaramasın, konum ile nereye gittiğimiz nokta atışı takip edilsin vs vs ama bizim klavyeye bıraktığımız izler güvenlik sorunu oluştursun??

Şahsen, ajan değilim, biri beni dikkate alarak takip etmez, edecek olsa da, avucunu yalar çünkü, teknolojiyi henüz onların istediği gibi kullanmıyorum... ;)

Özetle, telefon ile her haltı yiyip, güvenlik sorunu demek tuhaf kaçıyor... Kredi kartınıza sahip çıkın, her konumunuzu paylaşmayın, yediğiniz içtiğiniz, gezdiğiniz sizde kalsın yeterli... Klavyeden takipten ziyade, konum yer bildirimi sosyal medya aracılığı ile hırkız beyler tarafından sıkı takip edilebiliyor... Allah kötülere fırsat vermesin.
Ağzınıza sağlık hocam

Oyla:

mertr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
MI9
Konular
2

Ha Google ha Microsoft hocam adamlar zaten Windows ile word dosyasına yazdıklarımızı internette ne aradığınızı Windows hello Ile de iç çamaşır rengimizi biliyor gerisini de varsın klavyeden takip etsin. Bu arada gboard kullanıyorum benim klavye verileri de Google'a gidiyor

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
O kadar mesaj yazılmış ama şu konunun başlığındaki kısmı 'Swiftkey' olarak düzeltsek daha iyi olur sanki. Konu sahibi ya da yönetici arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır diye tahmin ediyorum.

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
O kadar mesaj yazılmış ama şu konunun başlığındaki kısmı 'Swiftkey' olarak düzeltsek daha iyi olur sanki. Konu sahibi ya da yönetici arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır diye tahmin ediyorum.
Haklısınız hocam...başlığı düzelttim...teşekkürler

Oyla:
Üst Alt