Soru Garantili Gelecek Mi5'ler Hakkında

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Allah nasip ederse Mi5 almayı düşünüyorum. Ülkemize gelecek olan mi5'ler de Forumun yada getirecek firmanın garanti, BL kilidi, Root gibi durumlara bakışı nasıl. Normal şartlarda granti dışı ve bunu sormak için erken belkide fakat ilerde güzel bir fiyat yakaladığım(ız)da ikilemde kalmamak için için soruyorum. Forumdan (resmi satış) aldık diyelim, BL Kilidini açtık, rootlu fakat garantilik sıkıntı oldu, servis yanılmıyorsam (Delta) cihaz garanti dışı mı kaliyor? Yoksa yardımcı oluyorlar mı?

enesaydin00 HiddeNKinG

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Arkadaşlar mobil olduğum için uzun uzun yazamayacağım biz bu işten para kazanıyoruz bu yüzden telefonları en hızlı şekilde getirmek hedefimiz bu konuda arka planda yürüyen işler bizi ilgilendiren konular ne kadar söylesen de zaten sorularınız devam edecektir bu işler hakkında ayrıca eğer kolay bir iş olsaydı bu telefonları herkes getirip satardı.

Gelelim gelecek olan mi5lere bu hafta içi telefonlar gelecek fakat market sitemiz üzerinden garantisiz ve kayıt dışı ürün satılması uygun olmadığı için satışlar Facebook yada forum sitemiz üzerinden yapılacak.

Onun dışında ki sorularınız zaten marketteki mi5 başlığı altında açıklanmış durumda.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
donanımhaberde mi5 in garantisiz + imeisiz olarak semersin bi parti getireceği konuşulıuyor hidden da bunu doğrulamış oldu ama sene başından beridir ta şubattan beri mi5in çıkışı zaten 1 ay gecikti sonra bi daha ertelendi falan daha sonra piyasaya çıktı bu sefer semers ve miuitr içimize umut pompaladı bunun olayı bu kadar basit sadece ortaya ağustos diye bir dedikodu çıkardılar garantili gelmesi için çalışıyoruz demekten başka hiç birşey demediler arka planda ne yaptılar bilmiyorum ama 1350 liradan beyaz 32gb mi5i garantisiz imeisiz getirmek sanki potansiyel müşteri kitlesi üzerinde tespit yapmak ve daha sonra garantililer gelince de olası stok durumunun ne kadar sürede eriyeceğini tahmin etmek amacıyla yaptıklarını düşünüyorum yoksa aynı modeli aynı rengi sahibinden de imei kayıtlı alabilirsin şu an hem de 100 liraya yakın da cebine kalır

başta dediğim gibi sadece umut pompaladılar ve bundan yararlanmak için önce ucunu gösteriyorlar garantisiz imeisiz model getiriyorlar bunda fiyatın hiç bir önemi yok ne kadar sürede bu getirdikleri partinin biteceğinden garantililerin hangi fiyattan ne kadar srede biteceğine ve garantililerin ikinci partisine hazırlık yapıyorlar..

açıklama yapmamakta da direniyorlar biz de insan evladıyız sonuçta

ağustostan önce mi sonra mı ?

Farklı modeller farklı zamanlarda gelir mi ?

haziran sonu temmuz ortası gibi garantililer gelse iyi olur

forumda bangır bangır bağırıyorum siz bu telefonu getirdiğiniz zaman hiç bi albenisi kalmayacak sokaktaki immet dayıya bile bu telefonu satabilecek zamandayız şu an ama ağustos gibi falan gelirse eğer diğer markalar daha iyi garanti servisiyle daha iyi fiyattan yeni modellerini ya duyuracaklar ya da g5 s7 vs gibi modeller ucuzlayacak.

anlamak güç ve hiç bir açıklama gelmediği sürece insanların benim gibi şüphelenmesi normal ve olağan

en azından iki kelam edin..

o da yok

hayırlı sahurlar beyler :)

HiddeNKinG hocam açıklama yapmış ama bu mesajınızdaki yorumunuza istinaden bir kaç kelime de ben yazmak isterim :)

Hocam "umut pompaladılar ve bundan yararlanmak için önce ucunu gösteriyorlar garantisiz imeisiz model getiriyorlar" tarzında bir algı oluşmaması adına gelecek olan cihazları sitemizden satmama kararı aldık. Bu cihazlar alışveriş bölümünde bireysel olarak satılacak. Getirecek kişiler arkadaşlarımız, tanıyoruz son derece güvenilir insanlar dolayısıyla referans olabiliriz. Hatta yaşanabilecek sorunlarda yarımcı olmaya da çalışacağız ancak bu satışlardan her hangi bir maddi beklentimiz bulunmuyor. Bizler sitemizde sadece resmi ve garantili şekilde geldiğinde satış yapacağız.

Haliyle aklınıza garantili telefonlar ne zaman gelecek gibi bir soru oluşacaktır. Veya neden açıklama yapılmıyor denilebilir ancak bizler zaten açıklamayı aylar öncesinde yapmıştık. Yapılanan açıklamada bulunan tarihte veya fiyatlarda her hangi bir değişiklik yok. Bu nedenle yeniden açıklama yapılması da gereksiz duruyor. Eğer ki bi değişiklik olursa elbette ki yeni açıklama yapılacaktır.

Cihazları garantili olarak getirecek olan firmayı ticari anlamda zor durumda bırakmamak adına da daha fazla bilgi verilmesi maalesef mümkün değil. Ancak telefon nasıl ithal edilir, nasıl belgeler hazırlanmalıdır, Xiaomi'nin satış politikaları nelerdir gibi konuları bir arama yaparak bulabilir ve sürecin neden bu kadar uzamak zorunda olduğunu anlamlandırabilirsiniz tahmin ediyorum. :)

Oyla:
Üst Alt