Sohbet Garantili cihaz vs Yurtdışı cihaz

Soner Yakup

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Xiaomi mi9t
Meslek
Belirsiz
Konular
36
Arkadaşlar ben şuanda mi9t 6 64 lük ve 18 aylık garantili cihaz kullanıyorum Xiaomi mi not10 lite cihazı bana çok cazip geliyor ve lakin imei mevzularını bilsemde aklımda yinede pozitif soru işaretleri de yok değil kafa kafaya takas yapmak sizce mantıklı mı değer mi sizce Teşekkürler.

Serkanz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serqan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
0
Bilinen Kronik sorunu yoksa bir cihazın yurt dışı daha mantıklı. Ekranını düşürüp kırsak sonuçta yine cebimizden para çıkacak , yurtdisi cihaz alıp kalan parayla zaten duvara vurdugunuz mi10 lite i sifirdan toplarsiniz.

Soner Yakup

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Xiaomi mi9t
Meslek
Belirsiz
Konular
36
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilinen Kronik sorunu yoksa bir cihazın yurt dışı daha mantıklı. Ekranını düşürüp kırsak sonuçta yine cebimizden para çıkacak , yurtdisi cihaz alıp kalan parayla zaten duvara vurdugunuz mi10 lite i sifirdan toplarsiniz.
Kafa kafaya takas sence ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Fikirlerimiz hemen hemen aynı ama yine de kafamda soru işaretleri yok değil

seaLife

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9t
Konular
4
Yurt disi yani kacak telefon almak fiyat performans acisindan cazip gelmesi kadar normal bisey yok ama devletin bu duruma cozum atabilir boyle haberler okumustum kacak telefonlar hk. (arastirabilirsin) + telefon calindiginda pesine dusemezsin adli bakımdan, surum yukseltmek otomatik gelmez kendin yuklersin her surumu ,imei patlar baska imei attirmak zorunda kalabilirsin aklima gelenler bunlar ve saydiklarim kisiden kisiye degisir benim telefonum calinirsa al faturasi derim ben aldim derim adliyeye veririm buldururum baskasi ugrasmaz yenisini alir veya surum yukseltmek bana zor gelir sana gelmez gibi, bana mantikli gelmedi alacagin telefonda orta segment elinde ki de. İyi düşün

Soner Yakup

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Xiaomi mi9t
Meslek
Belirsiz
Konular
36
Yurt disi yani kacak telefon almak fiyat performans acisindan cazip gelmesi kadar normal bisey yok ama devletin bu duruma cozum atabilir boyle haberler okumustum kacak telefonlar hk. (arastirabilirsin) + telefon calindiginda pesine dusemezsin adli bakımdan, surum yukseltmek otomatik gelmez kendin yuklersin her surumu ,imei patlar baska imei attirmak zorunda kalabilirsin aklima gelenler bunlar ve saydiklarim kisiden kisiye degisir benim telefonum calinirsa al faturasi derim ben aldim derim adliyeye veririm buldururum baskasi ugrasmaz yenisini alir veya surum yukseltmek bana zor gelir sana gelmez gibi, bana mantikli gelmedi alacagin telefonda orta segment elinde ki de. İyi düşün
Teşekkür ediyorum sende haklısın dediklerinde aklımda sağol

Tek korkum imei dediğin gibi

Serkanz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serqan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
0
Polisler angarya is sevmezler, o yuzden o secenegi gecin :) imei gitmez eger imei repair yapan adam senin imei baska cihaza yuklemezse.

creative14441235

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
s3
Konular
9
Söyledikleriniz de tek bir yanlış var. Telefonda yüklü olan rom hangisiyse, üst sürüm geldiği zaman otomatik olarak yükleniyor. Yurt dışı cihaz kullanıyorum kendimde.
Note 8 Proyu 1860tl almıştım (6gb 128gb modeli). Ben aldığım da garantili versiyon 2799tl 'idi. Aradaki farkı düşününce bence imei çokta büyük bir problem değil

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Soner Yakup

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Xiaomi mi9t
Meslek
Belirsiz
Konular
36
Söyledikleriniz de tek bir yanlış var. Telefonda yüklü olan rom hangisiyse, üst sürüm geldiği zaman otomatik olarak yükleniyor. Yurt dışı cihaz kullanıyorum kendimde.
Note 8 Proyu 1860tl almıştım (6gb 128gb modeli). Ben aldığım da garantili versiyon 2799tl 'idi. Aradaki farkı düşününce bence imei çokta büyük bir problem değil

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
satın alma yok sadece takas satın alma olsa problem değil

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başkentli Müdür

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhan
Cihazım
Mi 13T Pro
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
35
Dün akşam iş çıkışı telefoncu arkadaşımın yanına uğradım cihaz arayışı içerisinde olduğum için ilk çıktığından beri redmi 5 plus kullanıyorum 4/64 modelini telefon olarak ne tavsiye edersin dedim note 9 pro 128 veya note 10 lite 128 versiyonları alabilirsin dedi. Fiyatlarını sorduğumda note 9 pro için 3,250tl ve note 10 lite 3,700tl dedi bunlar normal satış fiyatlarım senin için geçerli değil dedi. Kendi cihazımı kaçtan alacağını sorduğumda redmi 5 plus cihazı 900tl sayarım dedi. Sonrasında yurtdışı cihazları sordum kilit açıldıktan 10 gün sonra uzaktan kayıt vs durumlarını bu konuda herkese güvenemezsin dedi bir çok bu durumdan şikayetçi olduğunu söyledi güncelleme gelmeyenler global olmayanlar vs vs diye konulardan bahsetti. Şimdi bende ne yapsam hangi cihaza karar versem diye kara kara düşünüyorum. Yurtdışı cihaz mı garantili cihaz mı? Note 9 pro mu Note 10 lite mi diye.

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Yurt dışı note 9 pro aldım gayette memlunum eski tuşlu telin imesini attırdım telefoncuya yerim yurdum belli bir sıkıntı olursa gel dedi. Bende kilit acılıp ime atılınca hemen eu rom kurdum. Aslında iki cihazında kronik sorunları var mi note 10 lite de yakınlık sersoru sorunu var 9 pro da ise toz sorunu 10 lite da bi şekilde sorunu gormezden gelebilirsin ama 9 prodaki toz problemi sorun olabilir. Ben aldığım yere dedim toz sorunu varmış bunlarda ilerde bir sıkıntı olursa bana nasıl yardımcı olursun diye. Bana dediklerine göre bu cihaz 2. Nesil toz kapmaz olaki kaptı yeni jonta takarak bunları çözüyoruz dediler. Tabi karar yine sizin.

Haa bu arada bana kalırsa mi 9t cihazı bunlardan aşağı kalır yanı yok tavsiyem kullanmaya devam etmeniz.

Üst Alt