Çözüldü Galaxy watch 6 classic 47mm NFC Temassız Ödeme

Myasarkar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 8 pro
Konular
10
Merhabalar Sayın Forum Kullanıcıları, Geçen hafta Samsung Galaxy Watch 6 Classic saatini kullanmaya başladım. Cep telefonum Redmi Note 10 Pro. Cihazı satın alırken Samsung Health Monitor uygulamasının (EKG & Tansiyon özelliği bu uygulama ile çalışıyor) telefonumda çalışmayacağını bilerek satın aldım. Ancak şöyle bir sorunum var: Bu cihaz ile temassız ödeme uygulamasını da kullanıyorum. Yasal olarak Türkiye'de bu cihazda kullanabileceğiniz tek uygulama S Wallet uygulaması, fakat bu uygulama da Samsung harici bir telefonda çalışmıyor. Farklı formlarda yaptığım araştırmalarda 6-7 ay öncesine kadar android telefonlarda temassız ödeme için kullandığımız uygulamaları apk olarak saate yükleme yoluyla aşılabiliyordu. Ancak benim denemelerimde, bu banka uygulamalarının güncellendiğinde artık saate çalışmamaya başladığını fark ettim. Forum kullanıcıları arasında Xiaomi cihazında S Wallet uygulamasını çalıştırabilen veya farklı bir yöntem ile bu sorunu çözebilen var mı acaba?"

Myasarkar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 8 pro
Konular
10
Arkadaşlar bir çözüm buldum ilgilenen varsa bir rehber hazırlayabilirim.

SuçaSürüklenenKatip

F Klavye°
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Redmi K60 Pro
Meslek
Zabıt Kâtibi
Konular
16
Arkadaşlar bir çözüm buldum ilgilenen varsa bir rehber hazırlayabilirim.
Rehber hazırlayabilirseniz güzel olur çünkü ben de watch 6 classic 47mm satın aldım ve merak ediyorum :) Şimdiden teşekkürler.

ademacar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Mi 11T PRO
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
Merhabalar Sayın Forum Kullanıcıları, Geçen hafta Samsung Galaxy Watch 6 Classic saatini kullanmaya başladım. Cep telefonum Redmi Note 10 Pro. Cihazı satın alırken Samsung Health Monitor uygulamasının (EKG & Tansiyon özelliği bu uygulama ile çalışıyor) telefonumda çalışmayacağını bilerek satın aldım. Ancak şöyle bir sorunum var: Bu cihaz ile temassız ödeme uygulamasını da kullanıyorum. Yasal olarak Türkiye'de bu cihazda kullanabileceğiniz tek uygulama S Wallet uygulaması, fakat bu uygulama da Samsung harici bir telefonda çalışmıyor. Farklı formlarda yaptığım araştırmalarda 6-7 ay öncesine kadar android telefonlarda temassız ödeme için kullandığımız uygulamaları apk olarak saate yükleme yoluyla aşılabiliyordu. Ancak benim denemelerimde, bu banka uygulamalarının güncellendiğinde artık saate çalışmamaya başladığını fark ettim. Forum kullanıcıları arasında Xiaomi cihazında S Wallet uygulamasını çalıştırabilen veya farklı bir yöntem ile bu sorunu çözebilen var mı acaba?"
EKG işini youtube da videolar var hata ayıklamayı açarak debug ile yüklüyorsun ben öyle yaptım. Garantipay ile ben ödemeyi telefonla yapıyorum. Bugün saate kurup bi denerim. senin bulduğun çözüm nedir?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Saate belli banka uygulamaları apk şeklinde yüklendiğinde temassız ödeme gerçekleşiyor,ben işcep kullanıyorum watch 5 cihazım ile.
Ekg de modlu apk ile çözülebiliyordu ben artık Samsung'a geçiş yaptım biraz da modsuz deneyimleyeceğiz.

ademacar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Mi 11T PRO
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
Saate belli banka uygulamaları apk şeklinde yüklendiğinde temassız ödeme gerçekleşiyor,ben işcep kullanıyorum watch 5 cihazım ile.
Ekg de modlu apk ile çözülebiliyordu ben artık Samsung'a geçiş yaptım biraz da modsuz deneyimleyeceğiz.
Ödeme için internet gerekli değil mi? Hangi bankada denediniz ben bonus flash kurdum acılmıyor.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183

Myasarkar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 8 pro
Konular
10
Konu sadace bu saate özel olmadığı, nfc özellğinine sahip bütün wear os saaatleri kapsadığı için bu başlık altında toplamanın uygun olacağını düşündüm.

Başlığın amacı; wear os saatlere sahip arkadaşların sahip oldukları banka ve kartlardan hangilerini çalıştırabildiklerini görmek.

Önce kısaca bu işlemlerin nasıl yapıldığından da bahsedelim;

Telefonumuza Nays uygulamasını indirerek üye olmamiz gerekiyor benim bulduğum çözüm nays uygulamasi ile temassiz ödeme yapmak siz bu rehber ile diğer uygulamalari deneyebilirsiniz

>Saatimizin geliştirici modunu aktik ediyoruz.

>Saatle telefonu aynı wifi ağına bağlıyor veya hotspot üzerinden saati telefona bağlıyoruz. Saatimizin Bluetooth bağlantısını kesmemiz gerekiyor yoksa saat otomatik olarak wifi baglantisini kapatiyor

>Geliştirici menüsünden "ADB ayıklama" ve "Wi-Fi üzerinden ayıklama"yı aktif ediyoruz.
-Yazılım bilgisnin üzerine tıklayarak geliştirici modunu açmış oluyoruz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

>Telefonumuza Playstore üzerinden "Bugjaeger" uygulamasını yüklüyoruz.

>Sağ üst köşede bulunan + butonuna tıklayarak

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Pair Seçeneğini seçiyoruz saatimizde yine aynı menüde kablosuz hata ayıklama bölümü içerisinde sırası ile IP adresini, bağlantı noktası numarasi ve kablosuz eşleşme kodunu belirterek pair tuşuna basiyoruz ardindan IP ve bağlantı noktasi kodunu acilan ektanda teyit edip connect butonuna basiyoruz bağlanmasını sağlıyoruz. Saatin ekranına uyarı gelecek Bağlantıya devamlı izin verin.
Saatin bağlantısı kurulduktan sonra banka uygulamasını yüklemek için uygulama(Packages) sekmesine gelerek + butonu ile akp dosyasını ekliyoruz.
Benim kullandığım apk Nays uygulamasinin apk si oldu onunla başarılı oldum internette guvenilir bir yerden nays uygulamasinin son sürümünü indirin

>Daha Sonra Banka uygulamasını çalıştırıp telefonumuzdan bugjaeger uygulamasinin Commants sekmesine geliyoruz sağ alttaki mavi <> bu semboller bulunan butona tikliyoruz ve komut satiri açılıyor buraya ayni burda yazdigin gibi tirnak isaretleri olmadan "wm density 150" yazıyoruz bu komut saatimizin ekran ölçeğinin degistiriyor bu sayede uygulamamiza daha kolay bir sekilde giriş yapabiliriz

gerekli işlemleri telefondan yaptığımız gibi yapıyoruz. Bütün islemler bittikten sonra uygulamadan çıkmadan yine ayni komut satırı içerisine "wm density reset" yazarak orjinal ekran boyutuna geri donebilirsiniz.

Ödeme yapmak için uygulamaya tekrar girmenize ve internet baglantisina gerek yok yalniz bazi pos cihazlari ekran kapalı iken çalışmıyor bunun icin nfc ödemesi yaparken saatinizden el fenerini yakarak pos cihazina okutursaniz calisacaktir.

Rehber bu linkten yardim alınarak hazırlanmıştır ayrıntılı bilgiye burdan da ulasabilirsiniz

Ekli dosyalar

• 6b51458c13e1870d7947eabe8301d613.png
    6b51458c13e1870d7947eabe8301d613.png
    31,7 KB · Görüntüleme: 2
Son düzenleme:
Üst Alt