Soru Galaxy S23 veya s22 ultra server kaydı

hasan57

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hasan
Cihazım
s23u
Konular
0
Merhaba arkadaşlar, samsung s23u telefonum var yurtdışından gelen. Telefonu Türkiyede kullanılsın diye telefoncuya götürdüm. Telefoncu serverın kapalı olduğunu ve ne zaman açılacağını bilmediğini söyledi. Server açılmadan da imei değişmiyor sanırım. Sizlere sorum: serverın açık yada kapalı olduğunu nereden görebiliriz. Bu konuda bana yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Merhaba arkadaşlar, samsung s23u telefonum var yurtdışından gelen. Telefonu Türkiyede kullanılsın diye telefoncuya götürdüm. Telefoncu serverın kapalı olduğunu ve ne zaman açılacağını bilmediğini söyledi. Server açılmadan da imei değişmiyor sanırım. Sizlere sorum: serverın açık yada kapalı olduğunu nereden görebiliriz. Bu konuda bana yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.
Serverlar şuan kapalı, ne zaman açılacağı belirsiz.

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
16
Tarayıcınıza cpid server yazmanız yeterli kanalları var, gerekli duyuruları yapıyorlar.

Bicer79

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
RN8P
Konular
9
Bu işlem için farklı bir kablo almak gerekiyor mu?

Daha önce yazmıştım onlara hemen cevap vermişlerdi şimdi cevap yazan yok.

Birde halabtech diye bir site var onlar da yapıyoruz diyorlar ama bu Server işlemi herkese kapalı olmuyor mu?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tarayıcınıza cpid server yazmanız yeterli kanalları var, gerekli duyuruları yapıyorlar.

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
16
Bu işlem için farklı bir kablo almak gerekiyor mu?

Daha önce yazmıştım onlara hemen cevap vermişlerdi şimdi cevap yazan yok.

Birde halabtech diye bir site var onlar da yapıyoruz diyorlar ama bu Server işlemi herkese kapalı olmuyor mu?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:
Kablo ya gerek yok server kayıdın da uzak bağlantı için bir bilgisayar yeterlidir.

Halabetech uzun süredir ziyaret etmiyorum.

Bilmiyorum ama yapmazlar, çünkü server kayıdı sadece Samsung sunucuları üzerinden gerçekleşiyor.

Sunucular da kapalı olduğu için maalesef işlem yapılmıyor Samsung'un son güvenlik yaması nedeniyle bu durum oldu diye biliyorum.

İleri ki zamanlar da açılır diye düşünüyorum yine de tam olarak şimdi net bir şey demek yanlış olur.

Düşük modelleri zaten tool ve box ile tamiri gerçekleşebiliyor.

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
S24 Ultra
Konular
153
s22 ye kadar çeşitli toollar ile repair işlemi yapılır ama güncelleme yaptığınız vakit sertifika patchlenmesi gerek. Şebeke gider ama meid numaralar silinmez. Lakin tekrar patch yapılacağı için mali külfet doğuracaktır. Server kaydı en sorunsuz işlemdir lakin serverler kapalı er yada geç açılır.

Bicer79

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
RN8P
Konular
9
Ben cihazı aldım alalı güncellemeleri kapattım. Hâlâ android 13 ve 5.1 olarak kullanıyorum

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
S24 Ultra
Konular
153
Ben cihazı aldım alalı güncellemeleri kapattım. Hâlâ android 13 ve 5.1 olarak kullanıyorum

Server kayıt ise sıkıntı yok hocam istediğiniz romu atın, güncelleyin. Ama yukarıdaki gibiyse gider şebeke kapatmak en iyisi.

Bicer79

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
RN8P
Konular
9
Server kayıt ise sıkıntı yok hocam istediğiniz romu atın, güncelleyin. Ama yukarıdaki gibiyse gider şebeke kapatmak en iyisi.
Yok hocam kayıtsız şuan Server kayıt yaptıktan sonra güncellemeleri açarım gerçi şuan eksik bir yön göremedim telefon da

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Kablo ya gerek yok server kayıdın da uzak bağlantı için bir bilgisayar yeterlidir.

Halabetech uzun süredir ziyaret etmiyorum.

Bilmiyorum ama yapmazlar, çünkü server kayıdı sadece Samsung sunucuları üzerinden gerçekleşiyor.

Sunucular da kapalı olduğu için maalesef işlem yapılmıyor Samsung'un son güvenlik yaması nedeniyle bu durum oldu diye biliyorum.

İleri ki zamanlar da açılır diye düşünüyorum yine de tam olarak şimdi net bir şey demek yanlış olur.

Düşük modelleri zaten tool ve box ile tamiri gerçekleşebiliyor.
EDL metodu ile ucuz server üzerinden işlem yapılacak ise EDL kablosu şart hocam,
Yok hocam kayıtsız şuan Server kayıt yaptıktan sonra güncellemeleri açarım gerçi şuan eksik bir yön göremedim telefon da
Güncellemeleri server açılana kadar yapmayın

Üst Alt