Sohbet Fotoğraflar BEN siz olmaz!!!???

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
merhaba arkadaşlar
mi9 se inceleme videosunu seyrederken... arkadaşımız eminönünde çekmiş videoyu
aklıma hemen birşey geldi..

herkes gittiği yerde veya arkadaş ortamında ister istemez kameramanlık yapar... ve "sen nerdesin" sorusuna muhatab olur....
işte bu durumda bende sormak istiyorum. fotoğrafı çekeni de o karenin içine koyma imkanı yokmu ?
başka bir topic de sabit bir düzlemde tlf u hareket ettirince 360 derecelik resim çeken programların olduğunu söylemiş idim. adını hatırlamasam bile

peki sizlere sormak varsa öğrenmek istiyorum

siz arka kamera ile manzara veya ailenizi çekerken.... kendinizi de o fotoğrafa nasıleklersiniz ?
yani hem arka hemde ön kamera nın görüntüsünü alıp .... birleştirip yine özel bir player/viewer ile her 2 kameranın da görüntüsünü kaydetme imkanı varmı ?
var ise... artık selfie ler bu kadar çok zor olmayacaktır...

2 kameraaynı anda çekim yapıp... bahsettiğim 360 gibi kaydeden yazlım varmı ?

google da bu konuda frontback gibi yazılımlardan bahsediyorlar
delfie camera isimli yazılımı yükledim ve diğerlerine kabaca baktığımda genel olarak resimleri birbiri üzerine bindirme yapıyorlar
video lar konusunda da aynı durum var sanırım

yani istediğim... aynı anda 2 kamera da aktif olacak .... ve ayrı ayrı çekim yapacağız.. bu arada.. bindirme yapan yazılımlar kötü değil. mantık çok güzel... ama amaççççç ????!!!! resimler üst üste atılırken boyut vs değişiyor. çok şey değişiyor tabiki.

hayatımda hiç yapamayacağım birşey... paraşütle atlamak ve Bungee Jumping
yani bunları yaparken aynı anda görüntüler karışmadan bozulmadan 2 çekimi.. hem resim hemde video olarak neden yapamayalım ????!!!!!

örnek yazılım ve videoları olan varsa paylaşabilirmi...

selamlar

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Basit bir matematiksel hesapla her iki kamera ile toplamda 360 derecelik görüntü alabilmek için her bir kameranın en az 180 derecelik açıyla çekmesi gerekir. Mi9'daki geniş açılı kamera bile 117 derece görüntü alabiliyor ki bunu da devrim olarak yansıttılar. Aradaki boşlukları yazılımsal olarak doldurmak pek mümkün gibi görünmüyor. Tamamı super wide angel dahi olsa değil iki kamera üç kamera da kurtarmıyor 360'ı. Her iki yanda da birer kamera daha lazım...

cerhan82

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Biyolog-Kalite Md.
Konular
3
Samsung kamerada çift kamera modu var. Arka kamerayla fotoğraf çekerken ön kamerada çekeni istenilen köşeye ekliyor

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Anlattığınız şey bir cep telefonu için imkansız denebilir çünkü çok kapsamlı. Ama arkadaşın dediği gibi arka kamera ile çekim yaparken ön ile de kendinizi çekebiliyorsunuz Mesela çoğu LG cihazda bu çok çok önceki yıllarda bile vardı

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Arkadaşlarımızın da yazdığı gibi birçok cihazda hem arka hem de ön kamera aktif olabiliyor ve sizin görüntünüzü de çektiğiniz videonun ya da fotoğrafın bir köşesine iliştiriveriyor.
360 derece konusuna gelirsek, bunun için özel lensler gerekiyor ki bu lensleri cep telefonlarına koymak mümkün değil. Ama ayrı bir cihaz olarak telefonlara bağlanabilen 360 derece kameralar var. Mesela şunun gibi:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Gurkut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa G
Cihazım
Mi 9
Meslek
I.T
Konular
14
Arkadaşlarımızın da yazdığı gibi birçok cihazda hem arka hem de ön kamera aktif olabiliyor ve sizin görüntünüzü de çektiğiniz videonun ya da fotoğrafın bir köşesine iliştiriveriyor.
360 derece konusuna gelirsek, bunun için özel lensler gerekiyor ki bu lensleri cep telefonlarına koymak mümkün değil. Ama ayrı bir cihaz olarak telefonlara bağlanabilen 360 derece kameralar var. Mesela şunun gibi:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Aman hocam çok para. Peki bu ilk bahsettiğiniz mod Xiaomi de yok mu ? Magisk vs ile ?

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Aman hocam çok para. Peki bu ilk bahsettiğiniz mod Xiaomi de yok mu ? Magisk vs ile ?

Aslında çok basit mod o hocam ama çok popüler olmadığı için galiba tutalmadı çünkü çok eski LG cihazlar da bile vardı hatırlıyorum iyiydi aslında niye kalktıysa

Üst Alt