Yardım Fotoğraf kalitesinde Çok Fazla Düşüş Var

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global stabil 10.3.1.0
Telefon Modeli
Xiaomi mi 8 lite
Bootloader Kilidi
Kapalı
2 gün önce global beta dan global stabil e geçtim fotoğraf çekerken çok fazla düşüş var.Çekinilen yer günlük güneşlik ama karanlık çıkıyor

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36
2 gün önce global beta dan global stabil e geçtim fotoğraf çekerken çok fazla düşüş var.Çekipenyer günlük güneşlik ama karanlık çıkıyor
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

İlk foto global beta
İkinci Foto Global Stabil
İlk fotoğrafta daha fazla ışık vuruyor, ikincide ışık az ama topraklanma çok. Kalite hoşuma gitmediyse betaya dönmek zorundasınız.

Oyla:

beker3761

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Mi6
Konular
0
İlk fotoğrafta daha fazla ışık vuruyor, ikincide ışık az ama topraklanma çok. Kalite hoşuma gitmediyse betaya dönmek zorundasınız.
Katılıyorum hocam 2. fotoğrafta ışık diğerine göre daha az, kamera shutter hızını düşürdüğü için ufacık bir el titremesi yüzünden fotoğrafta gren oluşmuş.
Crawel hocam 2. fotoğrafta arka planda ışık patlamış ön plan karanlık çıkmış bu tarz durumda yapılacak iki şey var.
1. Hdr fotoğraf çekmek, bu sayede karanlık ve aydınlık ortamlar arasındaki dinamik aralık dengelenecektir.
2. Fotoğrafı raw formatında çekerek sonrasında ligtroom da fotoğrafı düzenlemek olacaktır.

Oyla:

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
2. Fotoda çok fazla ışık var ama karanlık çıkıyor farklı açılardan denedim hep ayni

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

beker3761

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Mi6
Konular
0
2. Fotoda çok fazla ışık var ama karanlık çıkıyor farklı açılardan denedim hep ayni

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam binanın gölgesinde kalmışsınız maalesef cep telefonlarının kamera sensörleri çok küçük olduğu için fotoğrafı çekildiğiniz ortamın ışığı biraz düşük kalmış.
2. fotoğrafın sol üst tarafına bakarsanız olması gereken ışık kaynağını görürsünüz, güneş ışığının düştüğü yerde fotoğrafı çektirmiş olsanız gren oluşmaz ve fotoğraf daha keskin çıkardı.

Oyla:

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Hocam binanın gölgesinde kalmışsınız maalesef cep telefonlarının kamera sensörleri çok küçük olduğu için fotoğrafı çekildiğiniz ortamın ışığı biraz düşük kalmış.
2. fotoğrafın sol üst tarafına bakarsanız olması gereken ışık kaynağını görürsünüz, güneş ışığının düştüğü yerde fotoğrafı çektirmiş olsanız gren oluşmaz ve fotoğraf daha keskin çıkardı.
Aynı yerde faklı telefonlarda denedim onlarda gayet güzel çıktı j7pro ve j6+

Oyla:

beker3761

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Mi6
Konular
0
Aynı yerde faklı telefonlarda denedim onlarda gayet güzel çıktı j7pro ve j6+
Kamera ayarlarınızı kontrol edin değişiklik yapmış olabilirsiniz, ayarlara girince varsayılana sıfırlama var.
Ayrıca stok kamera yerine google cam kullanmanızı tavsiye ederim, forumda anlatımı bulunuyor.

Oyla:

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Kamera ayarlarınızı kontrol edin değişiklik yapmış olabilirsiniz, ayarlara girince varsayılana sıfırlama var.
Ayrıca stok kamera yerine google cam kullanmanızı tavsiye ederim, forumda anlatımı bulunuyor.
Varsayılan ayarları sifirlayip denediydim gene aynı google camera için twrp yüklenmesi lazımmış maalesef Bilgisayarım yok

Oyla:

Zeus001

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
Mi 11 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Gcam yükleyip HDR+ ile cekmeniz ve raw ile kaydetmeniz önerilir özelliklede modlu Gcam olması tavsiye ederim :)

Oyla:
Üst Alt