Soru Fotograf kalitesi

Mustafa9999

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Musti
Cihazım
Mi note 3
Konular
9
Dostlar 11 pro nun fotograf kalitesi çok kötü geliyor bana. 108 mp bile igrenc. Ha açık hava manzara cek tmm iyi ama günlük kullanimda kalite kötü. Siz de durum nedir

Khasimoff1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurlan
Cihazım
RN 10 5G
Konular
14
Dostlar 11 pro nun fotograf kalitesi çok kötü geliyor bana. 108 mp bile igrenc. Ha açık hava manzara cek tmm iyi ama günlük kullanimda kalite kötü. Siz de durum nedir
Hocam kameranın 108mp olması pek birşey ifade etmiyor. Sadece resmi kırparken kalite kaybı yaşamadan kırpmanıza yarıyor. Kameranın daha bir çok değeri var. Diyafram, video fps değeri, kayıt çözünürlüğü ve s. Telefon alarken bunlara dikkat edin. Yarın 400mp kamera çıksa bile sayıya aldanmayın, her zaman incelemeleri okuyun. Çözüm olarak Gcam önere bilirim. Tabi kameranızı baştan yaratmaz ama Miui kamera'ya nisbeten daha iyi performans vere bilir. Denemenizi öneririm. Forum üzerinde detaylı anlatımlar mevcut. Kendinize özel config dosyası yaparsanız istediğinize yakın fotoğraf kalitesi elde ede bilirsiniz.

mesdv

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emin
Cihazım
11T Pro
Konular
28
Samsung Isocell HM2 sensör kullanılıyor. 10 proda da aynı sensör var. Yazılımsal olabilir onun dışında ben de 1 tık beğenmedim kamerayı. Yinede redmi 5 plus cihazıma göre fena değil. Sensör ne kadar fazla ışık alırsa o kadar iyi görüntüler ortaya çıkıyor.

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
Bende Türkiye garantili 11 pro var kamerasından memnunum bir problem yaşamadım.

mesdv

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emin
Cihazım
11T Pro
Konular
28
Bende Türkiye garantili 11 pro var kamerasından memnunum bir problem yaşamadım.
Ten rengini bazen koyu yapabiliyor. Eskiden kontrast ayarlardık miui kamera da şimdi onu kaldırmışlar. Benim ki yurtdışı cihazı fakat kontrol ettim global cihaz.

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
Ten rengini bazen koyu yapabiliyor. Eskiden kontrast ayarlardık miui kamera da şimdi onu kaldırmışlar. Benim ki yurtdışı cihazı fakat kontrol ettim global cihaz.

Yani öyle fotoğraflara kötü diyebileceğim yada bu olmamış diyebileceğim birşeye denk gelmedim cihazı aktif annem çok kullanıyor fotoğraftı felan ondan da olumsuz yorum almadım özellikle 108 mp modundan çok memnun kaldım ben cam gibi çekiyor dedi hatta çevremdeki birçok kişide özetle memnunum. Migrostan almıştım.. Tr rom yüklü

mesdv

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emin
Cihazım
11T Pro
Konular
28
Yani öyle fotoğraflara kötü diyebileceğim yada bu olmamış diyebileceğim birşeye denk gelmedim cihazı aktif annem çok kullanıyor fotoğraftı felan ondan da olumsuz yorum almadım özellikle 108 mp modundan çok memnun kaldım ben cam gibi çekiyor dedi hatta çevremdeki birçok kişide özetle memnunum. Migrostan almıştım.. Tr rom yüklü
Ben de global rom yüklü onunda etkisi olabilir. Romdan roma kalite de değişiyor.

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149

İ_acrr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 10T Pro 256G
Konular
23
Arkadaşımızın da dediği gibi MP ile iş bitmiyor iPhone 13 Pro Max ta 12 MP kamera var 12 MP nere 108 MP nere çok daha iyi çekmesi lazım gibi geliyor ama gel gelelim hayaller Paris hayatlar Muş diye bir tabir varya o hesap :)

mesdv

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emin
Cihazım
11T Pro
Konular
28
Gerçekten redmi note 10s ile yan yana geldiğinde bile 10s daha canlı bir manzara resmi çekiyor. Sanırım telefonun yazılımsal olarak kamerada düzenlemeler yapılması gerekiyor. Bugün bende lightroom ile düzenleme yapmadan önce beğenmedim fotoğrafları.

Üst Alt