Yardım Format sonrasi eu rom ve şebeke sorunu (IMEI sağlam)

ciko84

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
mi 8
Konular
5
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Eu rom son beta
Telefon Modeli
Mi 10
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar selamlar elimdeki ni8 gidince mi 10 aldım spot olarak. Mevcutta MIUI 12 yüklü idi yerine eu rom MIUI 12.5 yükledim. Bu arada efs yedeğini aldım ( twrp yüklendi denip yüklenmiyordu geri Trabzonlu tek tık ile yükledim ama şimdi internal storage 0 MB görünüyor.) Romu kurdum hat görmedi dedi eyvah dedim *#06# ile baktım 2. Slot sağlam duruyor . Bunun çözümü nedir ?

ciko84

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
mi 8
Konular
5
Özet geçeyim başıma gelenlerin ve destek isteyeyim. Telefonun efi yedeğini aldım imei görünmesine rağmen hat görünmüyordu daha sonra imei gitti bootlock kapandı telefoncuya verdim işim var diye. Daha sonra global rom olup normal imei atılmış haldeki cihaza TWRP 3.4.2b 2020.12.06 fastboot ile sadece boot ettim. Eu rom attım wipe data format vs yapmadan direk reboot ettim ancak telefon yüklememe rağmen (boot edince yüklenmiyor sanırım ek özellik aç kapa yapmadım) twrp de kaldı. Twrp de iç storage 0 görüyordu bende baştan miflash ile stable yükledim ancak imei yine gitti. Telefoncuya rica minnet imei tamir ettirdim. Şimdi imei gitmeden vs eu roma geçebilir miyim? Twrp deki Efs backup yeterli değil midir imei için?

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Güncel A11 uyumlu twrp kullanın, yeni Twrpye geçiş yapınca tekrar efs yedeği alıp PC ye aktarın ve linkte yer alan kurulum adımlarını uygulayarak rom geçişi yapın...

Ana Bölüm... Bu kısımdan güncel twrpyi bulun..

Oyla:

mbayindir1989

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MESUT
Cihazım
REDMİ NOTE 8 PR
Meslek
ÖĞRETMEN&KİMYAGER
Konular
1
Arkadaşlar selamlar elimdeki ni8 gidince mi 10 aldım spot olarak. Mevcutta MIUI 12 yüklü idi yerine eu rom MIUI 12.5 yükledim. Bu arada efs yedeğini aldım ( twrp yüklendi denip yüklenmiyordu geri Trabzonlu tek tık ile yükledim ama şimdi internal storage 0 MB görünüyor.) Romu kurdum hat görmedi dedi eyvah dedim *#06# ile baktım 2. Slot sağlam duruyor . Bunun çözümü nedir ?
Telefonunun imei gitmeden rom atmak istiyorsan fastboot ile rom atacaksın bunun için ise Google Play'den CPU Z programını indir sonra aç sevice kismina tıkla orda telefon ismi ve modeli yazacak parantez içinde işte o önemli o modelin sürümünü indirip kurman gerekecek indireceğim yer ise mifirm olacak mı flash programı ile flashlayacaksin fakat aşağıdaki yerde bootloader kilidini kapatmamak için bir yerdeki tık işaretini kaldıracaksin bu konuda youtubede mı flash ile rom atma diye arat bulursun ve telefonunun bootloader kilidi açık olacak USB hata ayiklamayi da aktif edersin

Oyla:
Üst Alt