Yardım format hatası

joker66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MURAT
Cihazım
REDMİ 5 PLUS
Konular
10
slm forum note 8 telefonuma android 11+12 sürümleri gelmeyince rootlayıp önce pixelexperience 12 romunu attım gayet güzel çalışıyordu sadece vodafone şebekelerinde sorun çıkardı onu silip araştırıken arrowos diye bir rom buldum onu yükledim gayet hızlı ve güzel fakat sorun şu telefon rot atarken twrp yükledim telefon açıkken sırılamaya çalışıyorum yapılıyor gibi oluyor telefon kapanıp açılıyor malesef hiç bir şey silinmemiş rot ekranında twrpden wipe data bölümünde (dalvik+system+cache+date) bunları seçip resetle diyorum işlem yapılır gibi oluyor telefonu açıyorum malesef aynı duruyor ne yaptımsa telefona reset atıp sıfırlayamadım sebebi nedir

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Dalvik+Sistem+Cache+Data wipe yaparak tüm sistemi silmişsiniz cihazınızda herhangi bir rom yok şuan. Romu tekrardan kurmanız gerek. Telefonu sifirlayacaginiz zaman twrp üzerinden Wipe menüsüne girip Format data yapmanız yeterli. 4 wipe yapıp cihazda ne var ne yok silmişsiniz.

Önce romunuzu kurun sonrasında wipe menusunden format data'yi seçin çıkan ekrana yes yazın ve işlemi başlatin.

joker66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MURAT
Cihazım
REDMİ 5 PLUS
Konular
10
telefonumda şu anda arrowos 13 sürümü yüklü çalışmasında bir sorun yok dediğiniz gibi telefonu sıfırlamak için wipe menüsü format data yes dedim işlemler kırmızı uyarı ile aşağı doğru yazılar çıktı telefonu başlat dedim hiçbirşey olmamış gibi açıldı anlamadım nerede hata yapıyorum :(

joker66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MURAT
Cihazım
REDMİ 5 PLUS
Konular
10
sorumun cevabını buldum forumda daha önce yazılmış arayınca buldum yüklediğim romlar telefonu kilitlemiş format ve sıfırlamayı engellemişler orangefox recovery diye bir dosya var bunu twrp üzerinden telefona flasladım telefon açıldı normal sıfırlama yaptım oldu. twrp girip orangefox menüsünde açıldı orada hard reset yaptım oldu . telefonu temizce kurdum şu anda çalışıyor :)

Üst Alt