Diğer FK kernel manager kullanan var mı?

4nd1zz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdulsamet
Cihazım
Mi 9T
Konular
10
Arkadaşlar fk kernel manager ile ben işlemcinin bazı çekirdeklerini kapatmıştım bir kaç gün önce bugün kontrol ettiğimde tüm çekirdekler aktifti bug a girmiş olabileceğinden korkuyorum acaba bana hangi çekirdeğin en kadar kullandığını gösterecek bir uygulama var mı? Cpu z den baktığımda küçük çekirdekler kendi arasında büyükler ise kendi arasında aynı hıza sahip fk kernel managerdan incelediğimde de aynı frekanslara sahip çıkıyorlar bu ayarları değiştirmeden önce backup ını yapmıştım acaba riske atmadan onu mu recoveryden flashlasam(.img uzantılı)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

abdulsamet.oger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulsamet
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Üniversite (Hemşirelik)
Konular
8
Herhangi bir bug yok, işlemciniz 8 çekirdekli ise 4'ü ana işlemci (big) diğer 4'ü batarya tasarrufu yapan yardımcı işlemci (little) olarak dizayn ediliyor. Belirlenen governor dahilinde işlemcinin öncelikleri ve çalışma hızları belirleniyor ve bunlar elle kapatılsa dahi açılmaya devam ediyor. Fkm kernel backupları recoveryden flaşlanmıyor, elinizde bulunan yedek muhtemelen data backuptur, frekans ayarı için data restore yapmanıza gerek yok. Batarya tasarufu olarak işlemci çekirdek hızını kısmayı veya governor ayarını powersave (destekliyorsa conservative veya helix_schedutil ) ayarına almayı deneyebilirsiniz. Tabi bu, doğal olarak ağır yüklerde lag oluşturacaktır.

Üst Alt