Soru Firmware güncellemesi ve temiz kurulum ile kurmak ?

NıghtBlood

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
34
Arkadaşlar forumda açılan konulara baktım firmware hakkında fakat tam olarak anlamadım. Mesela kullandığımız bir romda firmware sürümü eski bunu nasıl güncelleriz ? Veya yeni bir rom kurulumu yapacağız o sırada firmware yide yüklemek istiyoruz adımları nasıl yapmamız gerekli 0 dan anlatabilecek varmı ? Teşekkürler.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Fw, AOSP rom kurarken gereklidir (birkaç port MIUI için de gerekli) ama MIUI'ların çoğunda gerek yok.

Rom kurarken ister romdan önce, ister romdan sonra kuracaksınız. Herhangi bir durum fark etmez yani. Romun yanına atarsınız fw dosyasını, istediğiniz şekilde kurarsınız.

Güncelleme yapmak çok basit: direkt hiçbir wipe yapmadan yeni sürüm fw'yi recovery üzerinden kuracaksınız. Eski sürüm kurmak için geçerli mi bilmiyorum ama yeni sürümü direkt kurabilirsiniz.

NıghtBlood

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
34
Fw, AOSP rom kurarken gereklidir (birkaç port MIUI için de gerekli) ama MIUI'ların çoğunda gerek yok.

Rom kurarken ister romdan önce, ister romdan sonra kuracaksınız. Herhangi bir durum fark etmez yani. Romun yanına atarsınız fw dosyasını, istediğiniz şekilde kurarsınız.

Güncelleme yapmak çok basit: direkt hiçbir wipe yapmadan yeni sürüm fw'yi recovery üzerinden kuracaksınız. Eski sürüm kurmak için geçerli mi bilmiyorum ama yeni sürümü direkt kurabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim sağolun.

Üst Alt