Yardım Fazla mobil veri kullanımı

sefaburak07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 8
Konular
2
İyi akşamlar abilerim kardeşlerim dün mi 8 cihaz aldım.

Uygulamalarımi yükledim. Hepsini tek tek arka planda çalışma pil ayarlarını ve veri kullanım ayarlarini yaptım.

Ancak instagramda halen fazla veri kullanıyor LG g4 cihazdan mi 8 e geçtim. Ama eminim bu kadar kullanıyordu. İnstagramda ana sayfayi her yenilemeye 0.5 mb yiyor. Hikaye izlemeleri hesaplayamadim bile. Instagramin kendi veri ayarinida açtım düşük veri kullanımı modu açık yani. Veri kullanımından başka birsey mi yiyor diye baktım ama sadece instagramda harciyor. 10 dakika dolaşsam 80 90 mb harcıyor. 1 saat dolaşsam 1 GB gidicek herhalde. Bir tugaflik var ama çözemedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-11-08-20-41-15-660_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2018-11-08-20-41-15-660_com.android.settings.jpg
    152,7 KB · Görüntüleme: 56
  • Screenshot_2018-11-08-20-30-33-816_com.instagram.android.png
    Screenshot_2018-11-08-20-30-33-816_com.instagram.android.png
    137,9 KB · Görüntüleme: 64

sefaburak07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Eski cep telefonunda fazla kullanmadığı halde yeni cep telefonunda fazla kullanması bana bir tek şeyi hatırlatıyor.
Yeni cep telefonundaki ya da yeni telefonda kurduğun instagram ayarlarıyla ilgili olabilir.

Pek bir ayarı yokki hocam, LG G4'de hiç ayar yapmadan indir kullan yaptım.
Mi8'e geçince veri ayarlarına baktım neler var diye mobil veri, wifi veri , arka planda kullanım verisi. Bunlardan sadece arka planda kullanımı kapattım. Üstüne instagramın içine girdim " az veri kullanımı " diye seçenek var onu aktif ettim. Ayar yapmama rağmen eskiye oranlar 5 kat daha fazla harcıyor :)

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Pek bir ayarı yokki hocam, LG G4'de hiç ayar yapmadan indir kullan yaptım.
Mi8'e geçince veri ayarlarına baktım neler var diye mobil veri, wifi veri , arka planda kullanım verisi. Bunlardan sadece arka planda kullanımı kapattım. Üstüne instagramın içine girdim " az veri kullanımı " diye seçenek var onu aktif ettim. Ayar yapmama rağmen eskiye oranlar 5 kat daha fazla harcıyor :)
Faydalı olur mu bilmem, ancak ayarlar ve kullanılan uygulamalardan instagram'ı kaldırıp, telefonu kapatıp yeniden açsan ve ardından da instagram'ı yeniden yüklesen..
Diğer yandan da operatörünüz aynı mı?(Operatöre göre de değişebilir mi gibi bir düşüncede var)

Oyla:

sefaburak07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Faydalı olur mu bilmem, ancak ayarlar ve kullanılan uygulamalardan instagram'ı kaldırıp, telefonu kapatıp yeniden açsan ve ardından da instagram'ı yeniden yüklesen..
Diğer yandan da operatörünüz aynı mı?(Operatöre göre de değişebilir mi gibi bir düşüncede var)

Operatörüm aynı, diger dediginizide yaptım Kaldırdım tekrar yukledım reset de attım o ara belkı dedım ınstagramın az verı kullanım ayarı takılmıstır dıye ama tık demedı

Oyla:

recbas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
Mi8
Konular
5
Aynı sıkıntıdan muzdaripim maalesef, İOS'tan geçtim böyle fazla bir kullanım olmuyordu ama Mi8 cihazımda inanılmaz fazla İnternet harcıyor.

Oyla:
Üst Alt