Yardım Fazla mobil veri kullanımı

sefaburak07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 8
Konular
2
İyi akşamlar abilerim kardeşlerim dün mi 8 cihaz aldım.

Uygulamalarımi yükledim. Hepsini tek tek arka planda çalışma pil ayarlarını ve veri kullanım ayarlarini yaptım.

Ancak instagramda halen fazla veri kullanıyor LG g4 cihazdan mi 8 e geçtim. Ama eminim bu kadar kullanıyordu. İnstagramda ana sayfayi her yenilemeye 0.5 mb yiyor. Hikaye izlemeleri hesaplayamadim bile. Instagramin kendi veri ayarinida açtım düşük veri kullanımı modu açık yani. Veri kullanımından başka birsey mi yiyor diye baktım ama sadece instagramda harciyor. 10 dakika dolaşsam 80 90 mb harcıyor. 1 saat dolaşsam 1 GB gidicek herhalde. Bir tugaflik var ama çözemedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-11-08-20-41-15-660_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2018-11-08-20-41-15-660_com.android.settings.jpg
    152,7 KB · Görüntüleme: 56
  • Screenshot_2018-11-08-20-30-33-816_com.instagram.android.png
    Screenshot_2018-11-08-20-30-33-816_com.instagram.android.png
    137,9 KB · Görüntüleme: 64

teyubesk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Tekniker
Konular
6
Sormayin hocam mi8se kullaniyorum ayda 10 gb yetmiyor ve dogru duzgun interneti kullanmadigim halde, nasil yiyor nereye gidiyor bir turlu anlam veremiyorum. Son care instagrami sildim ve internetide isim oldugunda acip isim bitince kapatiyorum

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Sormayin hocam mi8se kullaniyorum ayda 10 gb yetmiyor ve dogru duzgun interneti kullanmadigim halde, nasil yiyor nereye gidiyor bir turlu anlam veremiyorum. Son care instagrami sildim ve internetide isim oldugunda acip isim bitince kapatiyorum
İnstagram'ı sildikten sonra belirgin olarak veri tüketimi azaldı mı? Çoğuna komik gelebilir ama bana aylık 4 Gb paket fazla bile geliyor... smoking~~

Oyla:

teyubesk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Tekniker
Konular
6
İnstagram'ı sildikten sonra belirgin olarak veri tüketimi azaldı mı? Çoğuna komik gelebilir ama bana aylık 4 Gb paket fazla bile geliyor... smoking~~
İnstagramim yuklu olmadigi icin ona internet harcanmiyor hocam. Digerleri aynen devam
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Aliexpresin 600 mb harcamasi bile cok anormal

Oyla:

plaintiger

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emir
Cihazım
mi9 t pro
Konular
50
hocam bunlar normal. aliexpress de bir sürü resim kaynıyor , instagramda hiç kullanmadım ama video vs. varsa az bile gitmiş. sonuçta bu cihazlar 7/24 elimizden düşmüyor

Oyla:

umutkzk00

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi mi A1
Konular
6
ağa ilk sen intagramı optimize et sonra 3.g ye geç en özellikle bu yabancı tam hatırlamıyorum mobil ağlarda birbtik var onu kaldır düzelir çünki o seni ana hatta dns ni en iyi yere yönlendirmesi yada aradan bir bağlantı kurmasındanndolayı internet fazla yiyor

Oyla:

SercanZyn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan ÖZYÜN
Cihazım
Mİ 5 PRO
Meslek
ELEKTRİK VE ELEKTRONİK
Konular
11
instagram kullanmıyorum fakat durum bence gayet normal aylık 14 gb internetli paketim var evde wifi kullanıyorum 14 gb yetmiyor internet dunyası gelişiyor fotoğrafların videoların byteları yukseliyor :D 5g gelicek o zaman ne yapıcaz merak ediyorum :D

Oyla:

sefaburak07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Bende test ettim sabah, telefonda gösterilen mb ile aynı harcıyor maalesef. Üstüne üstelik instagramın " daha az veri kullan " bölümü aktif. Aktif olmasa her yenilemede 1-2 mb yiyecek heralde :)

Tek 1 hikaye izlemede yine 0.5 - 1 mb arası harcıyor. Yok mu çözüm arkadaşlar?

Oyla:

plaintiger

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emir
Cihazım
mi9 t pro
Konular
50
Bende test ettim sabah, telefonda gösterilen mb ile aynı harcıyor maalesef. Üstüne üstelik instagramın " daha az veri kullan " bölümü aktif. Aktif olmasa her yenilemede 1-2 mb yiyecek heralde :)

Tek 1 hikaye izlemede yine 0.5 - 1 mb arası harcıyor. Yok mu çözüm arkadaşlar?
çözüm basit izlemiceksiniz :)yada dikenine katlanıcaksın :)

Oyla:

badmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
badmana
Cihazım
Mi5
Konular
4
Instagram'ın çok tüketim yaptığını Turkcell'in lifecell paketlerinden anlayabilirsiniz. Paketlere instagram dahil değildir ve salla kazan ile 1 GB hediye sadece instagram için çıkar. Ellerindeki veriler gösteriyor ki facebook, twitter yerine artık artık instagram popüler ve yapısı gereği kota düşmanı. Paketleri buna göre tasarlamışlar. Facebook ve Twitter için verdikleri 2 GB hiç bitmezken instagram kotayı sürekli tüketiyor. Ben açıkçası hesabımı kapatıp hiç bir hesabı takip etmediğim yeni bir hesap açtım. Dramatik düşüş oldu kota kullanımımda. Aylık 35 GB mobil kullanım bitiyorken şimdi sorun kalmadı. Özellikle Explore sayfasına ve storylere dikkat edin. Videolar ciddi kota düşmanı!

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Eski cep telefonunda fazla kullanmadığı halde yeni cep telefonunda fazla kullanması bana bir tek şeyi hatırlatıyor.
Yeni cep telefonundaki ya da yeni telefonda kurduğun instagram ayarlarıyla ilgili olabilir.

Oyla:
Üst Alt