Çözüldü Fastboot'ta kalan Redmi Aygıt yöneticisinde gözükmüyor

Ferhat02

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
8SE
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Rom Yok
Telefon Modeli
Redmi Note 6 PRO
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba, arkadaşımın akrabasının başlıktaki sebepten ötürü telefonu elimde. Ben bayağıdır bu rom işleriyle uğraşmadığımdan pek hatırlayamıyorum. Bu sebepten biraz yardıma ihtiyacım var.

Redmi Note 6 Pro cihaz ekran kapanmıyor zaten fastboot açılıyor ve redmi yazısında kalıyor. TWRP Yok. Usb ile pcye bağladığımda cihazı tanımıyor ne yazık ki. ADB Dedikleri driver şeyini yükledim ama hiçbir şey değişmedi.
Tanırsa fastboot ile mi flash tools uygulamasından son sürüm rom atmayı deneyeceğim şuan için çözmem gereken ilk problem telefonu görmemesi. Ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

*Bootloader açık mı herhangi bir bilgim yok. Rom var mı onu da bilmiyorum sanırsam en başından bir telefon kurar gibi bir şey yapmamız gerekecek.

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
USB portunu değiştirin
Telefon usb kablosunu değiştirin(Bir arkadaşınızınki de olabilir)
Bazen USB portu bozuk olabileceği gibi, kablo yetersiz olabiliyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eğer hala çare bulamadıysanız:

Aşağıda ki program ve yazılanları okumanız da yarar var.
Bu program bir çok işlemi otomatik yapmaktadır.

Son düzenleme:
Oyla:

Ferhat02

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
8SE
Konular
3
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

yapabilrseniz yapın
yada ücretli onarımlardan yaptırın
Selamlar, telefonu açıp tam bağlarken noktalara cımbız yardımıyla bastığımda windowsta bağlantı sesi geldi. Aygıt Yöneticisine bakınca Qualcomm 9008 tarzı Ünlemiyle beraber bir aygıt gözüktü. İnternette gördüğüm kadarıyla Mi Flash ile işlemi yapıyor insanlar bu durumda ama Pivok hocam QFİL ile işlem yapmam gerektiğini söylüyor. İnternetten yine baktığım kadarıyla bi sitede Hata ayıklama vs. açık olacak diyince işler karıştı.

Şuan tam olarak ne yapmalıyım ? Son sürüm bir rom indirdim cihaza uygun ve ne yapmalıyım bilmiyorum ilk kez uğraşıyorum bu test point olayıyla...

Oyla:

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
10
Selamlar, telefonu açıp tam bağlarken noktalara cımbız yardımıyla bastığımda windowsta bağlantı sesi geldi. Aygıt Yöneticisine bakınca Qualcomm 9008 tarzı Ünlemiyle beraber bir aygıt gözüktü. İnternette gördüğüm kadarıyla Mi Flash ile işlemi yapıyor insanlar bu durumda ama Pivok hocam QFİL ile işlem yapmam gerektiğini söylüyor. İnternetten yine baktığım kadarıyla bi sitede Hata ayıklama vs. açık olacak diyince işler karıştı.

Şuan tam olarak ne yapmalıyım ? Son sürüm bir rom indirdim cihaza uygun ve ne yapmalıyım bilmiyorum ilk kez uğraşıyorum bu test point olayıyla...
benimde bilgim yok
internette yazılanı gösterdim

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6

USB hat ayıklama ADB üzerinden işlem yapaken işlevseldir. Sizin cihazınız zaten EDL'ye geçmiş bu nedenle hata ayıklamaya gerek olamaz.

Oyla:

Ferhat02

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
8SE
Konular
3
USB hat ayıklama ADB üzerinden işlem yapaken işlevseldir. Sizin cihazınız zaten EDL'ye geçmiş bu nedenle hata ayıklamaya gerek olamaz.
Affınıza sığınarak bir şey anlamadım hocam ne demek istediniz tam olarak. Boşuna mı uğraşmış oldum aygıt yöneticisinde göstermekle vs. mi?

Oyla:

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 9 +
Meslek
Öğrenci
Konular
144
Affınıza sığınarak bir şey anlamadım hocam ne demek istediniz tam olarak. Boşuna mı uğraşmış oldum aygıt yöneticisinde göstermekle vs. mi?
hata ayıklama cihaz açıkken bilgisayarla yapılan işlemlere gerekli fastboot ta vs.. hata ayıklama gerekmez

Oyla:

Ferhat02

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
8SE
Konular
3
Arkadaşlar ücretli bir şekilde yaptırmayı denedim bir öneri üzerine maalesef kişi çok uğraşsa da yapamadı. Donanımsal olduğunu söyledi. Bende pes ediyorum o yüzden herkese teşekkürler.

Oyla:
Üst Alt