Yardım Fastboot Siyah Ekran Sorunu

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Bu sorun ne ya çözüm yok mu saatlerdir bulamadım bir şey.

Fastboot'a hiç giremiyorsunuz ve twrp de açılmıyor yani peki cihazı pc ye bağladığınızda aygıt yöneticisinde com olarak görünüyormu bi tepki varmı aygıt yöneticisinde. Açıkçası böylesini yaşamadım hiç sanki cihaz brick olmuş gibi. Adb ile görmeye çalışın aynen slm.ycl02 hocamın dediği gibi görürse fasboot devices dediğinizde eğer 0cx001b12cbz gibilerinden adb üzerinden sıfırdan rom atabilirsiniz cihaza diğer türlü işlemleri boxdan yaptığımız için biz pek bir bilgim yok harici.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Fastboot'a hiç giremiyorsunuz ve twrp de açılmıyor yani peki cihazı pc ye bağladığınızda aygıt yöneticisinde com olarak görünüyormu bi tepki varmı aygıt yöneticisinde. Açıkçası böylesini yaşamadım hiç sanki cihaz brick olmuş gibi. Adb ile görmeye çalışın aynen slm.ycl02 hocamın dediği gibi görürse fasboot devices dediğinizde eğer 0cx001b12cbz gibilerinden adb üzerinden sıfırdan rom atabilirsiniz cihaza diğer türlü işlemleri boxdan yaptığımız için biz pek bir bilgim yok harici.
Brick olmuş gibi, cihazın açılması da tuhaf. Sanırım yanlış cihaza ait recovery dosyası kuruldu. Adb ile görse de adb ile recovery kurmak için fastboota girilmesi gerekmiyor muydu? Sanırım yapacak bir şey yok. Tamamen fikir yürütüyorum.

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Brick olmuş gibi, cihazın açılması da tuhaf. Sanırım yanlış cihaza ait recovery dosyası kuruldu. Adb ile görse de adb ile recovery kurmak için fastboota girilmesi gerekmiyor muydu? Sanırım yapacak bir şey yok. Tamamen fikir yürütüyorum.

Evet gerekiyor ama ben ne cihazlar gördüm fastboot'a cihazı alırken cihaz titriyor ama siyah ekranda kalıyor ve ekranda fastboot logosu çıkmıyordu fakat cihazı adb üzerinden fastboot devices olarak görmek istediğimizde cihaz çıkıyordu ve adb üzerinden yükleme yaptıktan sonra cihaz enteresan şekilde yeni romu reboot etmişti bazen düz mantık böyle dediğimiz şeylerde ters mantıkta sonuç veriyor. O yüzden tecrübelerime ve gördüklerime dayalı ne varsa yazıyorum. Olur veya olmaz. Şuanda zaten açılmayan bir cihazla baş başayız.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu şekilde görünüyor. Bu arada telefon açılıyr içinde rom var yani sadece twrp bozuk yükledimde böle bir sorun oldu. Rom değiştirmek için bunu çözmem gerek. Brick olmuşsa kendim çözebilir miyim?
Aygıt yöneticisinde Android Soru işareti şeklinde çıkıyorsa cihazınız fastboot a giriyordur. Sürücü imza zorlama devre dışı bırakıp bu driveri kurun sonra bootloader kilidi açıksa miflash yada CMD'den fastboot rom kurabilirsiniz.

Powerst

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
15
Aygıt yöneticisinde Android Soru işareti şeklinde çıkıyorsa cihazınız fastboot a giriyordur. Sürücü imza zorlama devre dışı bırakıp bu driveri kurun sonra bootloader kilidi açıksa miflash yada CMD'den fastboot rom kurabilirsiniz.
Sürücü imza zorlama devre dışı bırakıp denedim gene olmadı. Brick cihazlar için yapılan bir şeyler var deniyim mi onu? Tam bozulmasın cihazım da :D

Powerst

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
15
Twrp ye girmeye çalıştığımda logoda takılı kalıyor. Bunu belirtmemiştim belki çözümünüz vardır.

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Cihazı fastbootta görüyormu ? aygıt yöneticisinde görüpte soru işaretli çıkması bile yeterli, yukarıda hocamız açıklamış. Bunu bir kontrol edin mümkünse cihaz fastboota girince siyah ekranda kalıyor demiştiniz o vaziyetle pc ye takılı kalsın ve aygıt yöneticisinin ekran görüntüsünü bi atın bakalım, çözmeye çalışalım. Olmadı en son çare ücretli onarım desteği alırsınız..

Powerst

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
15
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

Powerst

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
15
Arkadaşlar çözdüm sorunu. Driverlar yanlış yüklenmiş düzgünce sıfırdan kurdum başta düzelmedi. Mi flash tool ile onaylattım driverları bu sefer cihaz görndü ve twrpyi yükledim sorunsuz şekilde.
Fastboot sorununu da buldum. Onun nedeni ise açılış logosunu değiştirmiştim. Bu nedenden dolayı fastboot ekranı siyah görünüyormuş. Bunun çözümünüde mi flash tool ile tertemiz bir global sürüm kurulumu yaparak hallettim.

Son düzenleme:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Düzenleme* olmuyormuş yanlış bilgilendirme olmasın.

Son düzenleme:
Üst Alt