Yardım fastboot moddan çıkamıyorum

can_nez

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YiğitCan
Konular
13
iyi forumlar miui 13 rom kullanıyordum bugün telefonumu yeniden başlattıktan sonra twrp yazısı geliyordu ama recoveryye girmiyordu. yeniden twrp kurup romu yükleyecektim. telefon fastboot menüsünü giriyor ve pc telefonu görüyor. bikaç tane twrp yükleme aracını kullandım hepsinde de twrp başarılı bir şekilde flashlanıyor ama twrp açılmıyordu. şimdi ise recovery moda giremiyorum. sadece fastboot menüsü açılıyor. ses açma+ power tuşu yapsam da fastboota giriyor ses kısma+ power yapsamda fastboot moda giriyor bootloader kilidi açık ancak usb hata ayıklama kapalıydı herhalde tam net hatırlamıyorum varmı yardımcı olabilecek birileri şimdiden teşekkür ederim

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Mı Flash ile stock rom atın. Telefon kendini toparlasin daha sonrasında twrp'nizi de kurarsınız istediğiniz romu da.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
global rom link i bunu indirin hocam "
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
" bu video da işinize yarayacaktır flash all dosyasını seçin digerleri degil

can_nez

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YiğitCan
Konular
13
global rom yükleyince veriler siliniyor değil mi

can_nez

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YiğitCan
Konular
13
cevaplarınız için teşekkür ederim gerek kalmadı gibi sanki twrp açıldı ama başka bir sıkıntı ile karşı karşıyayım miui 13 romunu tekrar yükledim ama açılmadı. romu flaşladıktan sonra sistemi yeniden başlat diyorum mi logosu geliyor kapanıp tekrar twrp ye atıyor. bende bu sefer dalvik/art cache - cache - system - data yaptım tekrar romu flaşladım ama hala system başlatmıyor sadece twrp açıyor bu olayı nasıl çözebilirim

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
cevaplarınız için teşekkür ederim gerek kalmadı gibi sanki twrp açıldı ama başka bir sıkıntı ile karşı karşıyayım miui 13 romunu tekrar yükledim ama açılmadı. romu flaşladıktan sonra sistemi yeniden başlat diyorum mi logosu geliyor kapanıp tekrar twrp ye atıyor. bende bu sefer dalvik/art cache - cache - system - data yaptım tekrar romu flaşladım ama hala system başlatmıyor sadece twrp açıyor bu olayı nasıl çözebilirim

Verilerinizi kaybetmek istemiyorsunuz anladığım kadarıyla ancak yükleme işleminden sonra format data yapmanız gerek.

can_nez

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YiğitCan
Konular
13
Verilerinizi kaybetmek istemiyorsunuz anladığım kadarıyla ancak yükleme işleminden sonra format data yapmanız gerek.
format data yapmak ile bir alakası olduğundan emin misiniz ben onu sadece temiz kurulum için gerekli olduğunu okumuştum sonuç olarak systemi (romu) sildim ve sonuç olarak romu yeniden kurdum yani cihaz zaten sıfırlandı sadece kişisel verilerim var içinde yanlış mıyım

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
format data yapmak ile bir alakası olduğundan emin misiniz ben onu sadece temiz kurulum için gerekli olduğunu okumuştum sonuç olarak systemi (romu) sildim ve sonuç olarak romu yeniden kurdum yani cihaz zaten sıfırlandı sadece kişisel verilerim var içinde yanlış mıyım
Sadece romu ve romla birlikte flashladiginiz dosyaları sildiniz. Kişisel içerikler ile birlikte cihazınızda ki bütün veriler olduğu gibi duruyor. Sadece magisk gibi twrp üzerinden flashlanan uygulamalar vs. silindi. Ama bu kalan veriler yeniden kurduğunuz rom ile uyumsuzluk çıkardığı için cihaz boot edilemiyor. Ayni romu yüklemiş olduğunuzu varsayarak söylüyorum ki, cihazınızın brick olmasının sebebi de büyük ihtimalle yine İnternal Storage denilen kullanıcı verilerinin depolandığı alanda yüklediğiniz herhangi bir şeydir. Çünkü sistemle ilgili olsaydı romu yeniden yüklediğiniz de sorun kalkardı, kalkmadigina göre sorunun kaynağı İnternal Storage.

Ayrıca zaten başka bir seçeneğiniz de yok. Fotoğraflarınız vs. ise verilerden kastınız twrp'de iken bilgisayarınıza taşıyın. Onun dışında format data yapmadığınız sürece açamazsiniz cihazı. Başka bir rom yuklesenizde yine format data atmadiginiz için bootloop'a düşecektir.

can_nez

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YiğitCan
Konular
13
tamamdır hocam teşekkürler yardımınız için bu saatte bile cevap verdiniz cihazda ağzına kadar dolu :D yedeklemeye başladım ancak çok yavaş kopyalıyor verileri saatler bile sürebilir :D tekrardan teşekkür ederim yardımlarınız için iyi forumlar

Üst Alt