Yardım Fastboot Mod Açılmıyor

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
cantara hocam sanırım sorunum EMMC ile alakalı. EDL ile orjinal yazılım yüklediğimde bile fastboot'a erişemediğimi söylemiştim. Peki bu durumda cihazım için ne yapmalıyım? Biliyorum artık eski bir cihaz fakat benim yeni cihaz alacak durumum yok ve çok param da yok. Bu yüzden anakart mı değiştirtmem gerekiyor hangi servise kime gitmeliyim göndermeliyim yardımcı olur musunuz?
Eğer onarım yaptırmak istiyorsanız servise gitmeniz gerekli hocam ama büyük ihtimalle anakart değişimi vereceklerdir ve maliyeti de cihazdan daha pahalıya gelecektir. :(

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Eğer onarım yaptırmak istiyorsanız servise gitmeniz gerekli hocam ama büyük ihtimalle anakart değişimi vereceklerdir ve maliyeti de cihazdan daha pahalıya gelecektir. :(
Yani kullanmak istiyorsam, TWRP'siz, Rootsuz cihazı stok yazılımı ile kullanmak zorundayım. Anladım hocam. Cihazı 2018'de 1400 liraya falan almıştım muhtemelen anakart + el emeği falan derken 500-600 u bulacak sanırım değil mi?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Yani kullanmak istiyorsam, TWRP'siz, Rootsuz cihazı stok yazılımı ile kullanmak zorundayım. Anladım hocam. Cihazı 2018'de 1400 liraya falan almıştım muhtemelen anakart + el emeği falan derken 500-600 u bulacak sanırım değil mi?
Anakart değiştikten sonra dilediğiniz gibi de kullanabilirsiniz hocam. TWRP yükleyebilir, root yetkisi alabilirsiniz. Tavsiyem öncelikle servise gönderip bir fiyat alın. 500-600 üzerinde de bir maliyet çıkartabilirler. Eğer miktar yüksek gelir ise çıkma bir anakart bulmaya da çalışabilirsiniz ancak cihazın artık oldukça eski ve ömrünü doldurmuş olduğunu aklınızdan çıkartmayın lütfen, bu sorunu halletseniz bile yakında başka bir sıkıntı verebilir. Bu nedenle bence bütçenizi bir zorlayarak yeni bir cihaz alma seçeneğini de göz ardı etmeyin.

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Anakart değiştikten sonra dilediğiniz gibi de kullanabilirsiniz hocam. TWRP yükleyebilir, root yetkisi alabilirsiniz. Tavsiyem öncelikle servise gönderip bir fiyat alın. 500-600 üzerinde de bir maliyet çıkartabilirler. Eğer miktar yüksek gelir ise çıkma bir anakart bulmaya da çalışabilirsiniz ancak cihazın artık oldukça eski ve ömrünü doldurmuş olduğunu aklınızdan çıkartmayın lütfen, bu sorunu halletseniz bile yakında başka bir sıkıntı verebilir. Bu nedenle bence bütçenizi bir zorlayarak yeni bir cihaz alma seçeneğini de göz ardı etmeyin.
Anladım hocam haklısınız evet yani cihaz artık ömrünü tamamladı fakat dediğim gibi şu an için cihaz alma gibi bir şansım yok. Mecburen olmadı cihazı yaptırır öyle kullanırım veya ne yaparım artık bilmiyorum. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

cantara Peki hocam önerebileceğiniz güvenli, işini iyi yapan bir servis var mı acaba?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Anladım hocam haklısınız evet yani cihaz artık ömrünü tamamladı fakat dediğim gibi şu an için cihaz alma gibi bir şansım yok. Mecburen olmadı cihazı yaptırır öyle kullanırım veya ne yaparım artık bilmiyorum. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

cantara Peki hocam önerebileceğiniz güvenli, işini iyi yapan bir servis var mı acaba?
Zenex ve H.kadioglu forumumuzun teknisyenleri hocam fakat her ikisi de bu arızaya bakmıyorlar diye biliyorum. Yine de kendileriyle iletişime geçerek bir sorun isterseniz.

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Zenex ve H.kadioglu forumumuzun teknisyenler hocam fakat her ikisi de bu arızaya bakmıyorlar diye biliyorum. Yine de kendileriyle iletişime geçerek bir sorun isterseniz.
Hocam Hasan hocama sordum tamirini yapmadığını, yapanı da görmediğini söyledi. O da sizin gibi artık eski bir cihaz olduğunu söyledi. Zenex hocam ise bu aralar ya yoğun ya da başka bir şey var bilmiyorum foruma da girmiyor. İletişime geçemedim bir türlü

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam Hasan hocama sordum tamirini yapmadığını, yapanı da görmediğini söyledi. O da sizin gibi artık eski bir cihaz olduğunu söyledi. Zenex hocam ise bu aralar ya yoğun ya da başka bir şey var bilmiyorum foruma da girmiyor. İletişime geçemedim bir türlü
Zenex yeni bir işe başladı hocam bu nedenle çok yoğun. Mesajınızı gördüğünde dönecektir, eğer bu onarımı gerçekleştiren tanıdığı bir yer varsa yönlendirecektir.

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Zenex yeni bir işe başladı hocam bu nedenle çok yoğun. Mesajınızı gördüğünde dönecektir, eğer bu onarımı gerçekleştiren tanıdığı bir yer varsa yönlendirecektir.
Tamamdır hocam teşekkürler

Üst Alt