Yardım Fastboot Mod Açılmıyor

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Merhabalar. Cihazım fastboot moduna aldığımda 1 dakika fastboot modunda kalıp sonra geri kapanıyordu ve bilgisayar görmüyordu. Ben de EDL modda MiFlash ile sorunsuz bir şekilde yazılım yükledim fakat buna rağmen yine de Fastboot moduna geçmiyor ve yine 1 dakika Fastboot'da kalıp cihaz geri kapanıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Nobita Nobi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doraemon
Cihazım
POCO X3
Konular
16
Merhabalar. Cihazım fastboot moduna aldığımda 1 dakika fastboot modunda kalıp sonra geri kapanıyordu ve bilgisayar görmüyordu. Ben de EDL modda MiFlash ile sorunsuz bir şekilde yazılım yükledim fakat buna rağmen yine de Fastboot moduna geçmiyor ve yine 1 dakika Fastboot'da kalıp cihaz geri kapanıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim
Hocam edl modda mi flashtan yazılım atmaz diye biliyorum umt ufi chimera yetkili hesap gerektirir diye biliyorum ama yetkili teknisyenlerimiz konuyu daha iyi izah edecektir.

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Hocam edl modda mi flashtan yazılım atmaz diye biliyorum umt ufi chimera yetkili hesap gerektirir diye biliyorum ama yetkili teknisyenlerimiz konuyu daha iyi izah edecektir.
Hocam edl modda yazılım yükleyebildim onda sorun yok orjinal yazılımı ile telefonu açtım fakat fastboot moda aldığımda bir süre duruyor sonrasında telefon komple kapanıyor. Güç tuşuna basınca da normal açılıyor zaten. Eski cihazlar için yetkili hesaba gerek yok diye görmüştüm bir yerde ama sanırım yetkili hesap gerekiyor. H.kadioglu hocam ile dün iletişime geçtim de dünden sonra mesajıma bakmadı meşgul sanırım. Ona ulaşabilirsem bugün uzak bağlantı ile yazılım yükletmeyi düşünüyorum yani madem yetkili hesap gerekiyor ben de o şekilde yapacam

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Nobita Nobi redmi 5 plus modelinde EDL üzerinden yazılım atılırken yetkili hesaba gerek yok.

Forcesser hocam maalesef bu cihazda emmc hatası olduğunda bu sıkıntıyla karşılaşılıyor ve bu kronik bir hata. H.kadioglu hocam da bir incelesin umarım emmc ölmemiştir.

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Nobita Nobi redmi 5 plus modelinde EDL üzerinden yazılım atılırken yetkili hesaba gerek yok.

Forcesser hocam maalesef bu cihazda emmc hatası olduğunda bu sıkıntıyla karşılaşılıyor ve bu kronik bir hata. H.kadioglu hocam da bir incelesin umarım emmc ölmemiştir.
İnşallah hocam çünkü eğer öldüyse sadece MIUI dışındaki romları kullanmak zorunda kalacağım

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
İnşallah hocam çünkü eğer öldüyse sadece MIUI dışındaki romları kullanmak zorunda kalacağım
Eğer TWRP yükleyebiliyorsanız, AOSP rom yükleyebiliyorsanız EMMC sorunu değildir zaten hocam :)

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Eğer TWRP yükleyebiliyorsanız, AOSP rom yükleyebiliyorsanız EMMC sorunu değildir zaten hocam :)
Yok hocam şimdi aklıma geldi. Ben şimdi EDL yoluyla yazılım attım ya. Benim TWRP'de gitti. Fastboot'a giremediğim için de yükleme şansım yok elbette. Yani internette de araştırdım biraz EMMC için anakartın değişmesi lazımmış direk. Parça bulunmuyormuş falan. Ama parça vs değiştirmeden belli başlı bilgisayar programlarıyla, yazılımlarıyla düzelebildiğini de gördüm. Yani belki de EDL ile rom yüklememeliydim hiç. Çünkü şimdi stock rom kullanmaktan başka çarem yok gibi görünüyor. H.kadioglu hocam umarım sorunumu çözer. Şu an kara kara oturmuş, telefonun arka kapak açık Hasan hocamı bekliyorum hocam

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
edl den yazılım attınız fastboot'a geçmiyorsa çok ilginç bir durum. tuş bozuk olabilir komut ile almayı deneyin ' adb reboot bootloader' komutu ile

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
cantara hocam sanırım sorunum EMMC ile alakalı. EDL ile orjinal yazılım yüklediğimde bile fastboot'a erişemediğimi söylemiştim. Peki bu durumda cihazım için ne yapmalıyım? Biliyorum artık eski bir cihaz fakat benim yeni cihaz alacak durumum yok ve çok param da yok. Bu yüzden anakart mı değiştirtmem gerekiyor hangi servise kime gitmeliyim göndermeliyim yardımcı olur musunuz?

Üst Alt